Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Likvidní komodity pro začátečníka


Wolfi

Doporučené příspěvky

Sanfeng,

obávám se, že jste někde něco špatně pochopil. Corn a Sugar jsou pro intradenní obchodování NAPROSTO NEVHODNÉ!!!! Tyto dva trhy jsou vhodné pro začátečníky pro poziční obchodování, nikoliv pro intradenní!!!! Pro intradenní jsou vhodně trhy e-mini, např. emini S&P (ES), emini Russell (ER2), emini DJ (YM), apod.
Skutečně ani nepřemýšlejte o ID obchodování Corn a Sugar, jsou to pitové trhy a intradenně se příliš obchodovat nedají!!!!!

Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomnes:

ďakujem za odpoveď. Tiež sa mi zdalo že v tom asi bude nejaká zrada keď to išlo tak dobre. :) Mojim postupom bolo, že som si asi tri týždne takmer každý deň v čase otvorenia daného trhu začal sledovať mierne oneskorené grafy (5, 15, 30 min.), a trénovať papierovo vstupy a výstupy, predovšetkým na základe formácií a MA. Zdalo sa mi, že pokiaľ má človek dosť trpezlivosti, nevstupuje tam zbrklo a čaká aj zopár hodín na vhodný okamih, výsledky na konci týždňov neboli zlé, aj keď profit po odčítaní poplatkov nebol nejak vysoký. Predpokladám teda, že pri pokuse obchodovať týmto spôsobom naostro by nastal veľký problém práve v reálnom prevedení obchodu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jelikož se jedná o parketové obchody, plnění by byla často zcela jiná než při papírovém tréningu, takže co se teď zdá jako profit, by mohla být na konci i ztráta. Navíc u pitových trhů platíte za intradenní obchody kolem 25 USD / RT! Si to spočítejte, jenom vydělat na poplatky by bylo náročné. Emini trhy se u InteractiveBrokers obchodují za 4,80 RT.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, už plne rozumiem tomu množstvu výkričníkov vo Vašej predchádzajúcej odpovedi.;) Samozrejme, keď to takto prepočítam, vychádza značná strata. Veľká vďaka za odpovede; že sú podmienky pri pitových trhoch takéto som nevedel.
No, aspoň som si potrénoval to čítanie grafov a pokojné vstupy/výstupy, čo snáď nebude na škodu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Johane,
riskovat 5% uctu znamena stop loss. Techto 5% by melo byt vc. vsech poplatku. Mnoho profi obchodniku riskuje napr. 2% na jeden obchod, vc. vsech poplatku.
Margin je castka, kterou Vam blokuje broker. Urcite existuji MM formule vztahujici se k vysi marginu. Pro Vas staci fakt, ze Vas ucet musi byt vetsi nez blokovany margin, jinak dostanete margin call. Take existuje pravidlo, ze celkovy blokovany margin by nemel cinit vice jak 40% Vaseho uctu.
Velikost rizika ovlivnuje SL. Tam je veskera alchymie vstupu. Jedna vec je velikost risku na jeden obchod [5%] a druha, kam umistite svuj stop loss. Pokud zacinate, SL se umistuje na hodnotu 5% celkoveho uctu. To plati pro male ucty. Budete-li mit ucet o velikosti 20,000 USD pak jiste nebudete riskovat na jeden kontrakt Corn 1,000 USD [5%]. Exit prikaz [ochranny stop loss] se umistuje dle ruznych pravidel. Jednim z osvedcenych je hodnota ATR [average true range], kterou najdete napr. na Barchart.com, v sekci Quotes / podsekce Technicals ke kazde komodite. Vysvetleni k ATR jiz na Financnikovi existuje.
Tedy, svuj ochranny exit prikaz na jeden kontrakt by jste mel umistit na hodnotu ATR. Mate-li account 20,000 USD pak risk na jeden obchod cini 1,000 USD. Je-li ATR na prosincovou Corn cca 200 USD [nepocital jsem to, beru odhad], pak muzete obchodovat 5 kontraktu prosincove Corn. Pravidlo 40% celkoveho blokovaneho marginu tento obchod take splnuje, pak jej muzete otevrit.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mě by zas zajímalo, jestli se dají najít taky nějaké dobře trendující trhy (dobře likvidní musejí být samozřejmě taky),i když dobře trendující trh je asi sen každého obchodníka... ;).Přesto se ptám, protože jsem zatím spíše začátečník a testuji své strategie tak nějak náhodně-to co právě naskroluji, tam to testuji...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

kdyby existovaly "čistě trendující" komodity, to bychom my všichni tradeři měli skutečný ráj :-) Jak píše Libic, každá komodita má chvíle kdy trenduje a kdy ne. Umění tradingu je právě o tom držet se dále od těch, které právě netrendují a být přítomni v těch, které právě trendují. Pokud vybíráte komodity, není možné dělat selekci na základě toho, které trendují a které ne. Jako začátečník musíte vybírat převážně podle toho, na jaké komodity si vystačíte s vašim účtem, jaké komodity mohou začátečníci "zvládnout" a částečně i podle toho, jaká je vaše strategie. Někdo může například stavět strategii na COT indikátoru či sezónních cyklech a takové strategie vylučují celou řadu komodit.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý večer,
jaké jiné e-mini trhy kromě ES,ER2 a DJ jsou vhodné pro začátečníka, aby měly nižší marginy než trhy uvedené? A je pro začátečníka vhodný FOREX-měnové páry (též jako e-mini), případně ty e-miny komodity, které obchodovat lze?
Tuším,že trochu málo se jich najde-to se dají obchodovat též přes TNT nebo přes IB?
Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,
ve svém příspěvku mícháte několik věcí dohromady.
Především - TnT je pouze pro poziční obchodování, nikoliv pro intradenní obchodování které máte patrně na mysli.
Intradenní e-mini jsou jednoznačně futures s nejnižším marginem - tyto marginy hodně záleží na brokerovi, takže pokud budete obchodovat např. hodně kontraktů najednou a potřebujete nízký margin, pak zkuste usmlouvat podmínky u některého brokera.
Forex je úplně jiný trh než futures- viz seriál o forexu který na Finančíkovi vyšel. Vše funguje trochu jinak a ze začátku je asi dobré se rozhodnout pro jedno nebo druhé.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď, ale teď v tom mám ještě větší zmatek. Vyhledala jsem si FX a cituji:

"...složíte margin neboli zálohu (respektive je Vám automaticky blokována na účtu při zadání pokynu).Velikost páky (leverage) je tak obvykle přímo úměrná složené záloze (marginu).

Pokud nabízí broker páku 200:1, je nutný margin 500 USD/lot. (200x500)."
:S

Je vůbec tento trh pro začátečníka vhodný?

Můj dotaz byl špatně položen, protože jsem v jedné větě zmínila FX i komodity, které se každé obchodují přes jiný softwar, ale zajímala mě hlavně vhodnost toho kterého pro nováčka.

Já měla původně ideu založit si 2 účty, jeden cca 2000-3000 USD, tam intradenně obchodovat e-mini trhy, a druhý, cca 5000-7000 USD na poziční obchody. Je to špatná idea? Mám se radši zaměřit s větším účtem jen na jeden trh? Chtěla bych si zkusit obojí, a to ještě de facto nic moc nevím o spredech a opcích-též mě to zajímá-poradíte, abych neudělala nějakou pitomost hned na začátku? Ještě se do live obchodování nechystám, ale jasno už bych v tom mít chtěla.
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký večer,
omlouvám se - s tím marginem jsem si to chtěl zjednodušit a myslím, že jsem vás zbytečně zmátl (a raději jsem onu větu ve své odpovědi přeformuloval, abych nemátl ostatní).
Osobně forex neobchoduji, podrobnosti o forexu viz vlánko o forexu.

Principielně je forex jiný trh než e-miny futures. Zrovna tak existují akcie, opce, certifikaty atd. Prostě spousta finančních produktů, které lze obchodovat.

Ale není třeba se děsit. Zejména ze začátku je třeba se soustředit pouze na jednu oblast - která je vám nejsympatičtější a která se zdá že vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud máte čas na intradenní obchodování, doporučuji sledovat pouze intraday. Nemíchejte si tam ze začátku žádný forex, žádné spready, ani poziční obchodování či opce. Uvidíte, že tak za rok v tom budete mít výrazně jasněji, budete mít za sebou první kroky v reálném intradenním obchodování a můžete uvažovat o tom, o jaký typ dalšího finančního produktu si vaše obchodování rozšíříte.

Řada úspěšných obchodníků pracuje pouze s jedním finančním produktem (např. e-mini) a pouze s jedním trhem. Není třeba si věci dělat složitější, skutečně se snažte obchodování si od začátku co nejvíce zjednodušit. Pokud se nyní zahltíte, zbytečně můžete „odpadnout“, protože budete mít ve všem za měsíc absolutní chaos.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
máte-li finanční možnosti, které zde uvádíte, můžete se věnovat spreadům, které jsou podle mě pro začátečníka vhodné díky jejich časové nenáročnosti vzhledem k ostatním typům obchodování futures, zde na Finančníku je k dispozici výborně zpracovaný workshop, díky němuž můžete poměrně brzy začít obchodovat na živo a celkově poskytují spready i další výhody pro začátečníka.
Je dobré si opakovaně! přečíst celého Finančníka včetně fóra a absolvovat zde nabízené kurzy (ten o daních můžete zatím vynechat) a dát si čas na rozmýšlení, spousta věcí se vám díky tomu pospojuje tak, že se v konečném rozhodnutí budete cítit nejlépe, ať už se rozhodnete pro cokoli.
Hezký den, Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...