Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

candlestick grafy


Sardaukar

Doporučené příspěvky

S tím "vyčumněním" je to pravda nejen pro svíčky. Zabývám se nyní obchodováním dle Joa Rosse, kde se indikátory nepoužívají a jedu dle klasických barů. I zde je třeba hodně screen time, aby člověk v grafu viděl to, co tam vidět má a nalezl různá typická uskupení a formace. Člověk si nevybere. Chce to nakoukat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli někdo četl knihu High Profit Candlestick Patterns od Stephena Bigalowa. Chtěl bych trošku víc prozkoumat tajemství candlestick grafů a na Amazonu jsem našel u této knihy mnoho pozitivních recenzí. Nebo má někdo zkušenost s jinými knihami na téma candlesticks?

Předem děkuji za jakýkoliv názor

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,

pred casem jsem v navalu snahy o lepsi pochopeni svickovych grafu procetl knizky High Profit Candlestick Patterns, Profitable Candlestick Trading, Beyond Candlesticks, The Candlestick Course a Japanese Candlestick Charting.

Osobne mne nejvice zaujaly knizky od Steva Nisona a doporucoval bych zacit prave jeho knihou Japanese Candlestick Charting.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste doplnim - rekl bych, ze informaci o svickovych grafech je na webu dostatek. Treba zde: www.candlestickforum.com/

Jestlize si nejste zatim jisty, zda budete na svickovych grafech stavet cely obchodni system, radeji bych hledal volne pristupne informace. Ja sam jsem svuj system postavil na jinych vecech a formace svicek sleduji jen jako druhotny ukazatel (v nekterych formacich nevstupuji i v pripade, ze jsou vsechny ostatni vstupni podminky splnene; v nekterych formacich okamzite vystupuji i pokud nemam jiny signal k vystupu apod.).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine, děkuji za informace!

Nechci na svíčkových grafech stavět celý svůj obchodní systém (ten je založen na Elliottových vlnách), ale chtěl bych zjistit jejich potenciál při určování vstupů do trhu. Co jsem vyčetl z recenzí na knihu High Profit Candlesticks Patterns, tak si myslím, že by stálo za to prozkoumat některé formace založené na svících, které by měly být v této knize popsány.

Změnilo by se vaše doporučení po tomto mém upřesnění?

Předem díky

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Davide, asi měsic testuji svuj obchodni system zalozeny na RSI, EMA a prave candle stick. Udelal jsem si prehledny seznam zakladnich paternu. Vysel jsem ze clanku zde a drobne doplnil z manualu pro metastok kde jsou na zakladni urovni popsany snad vsechny technicke indikatory. (Z toho duvodu ji nedoporucuji - clovek by si jen zasekal hlavu zbytecnostmi)

1663

1664

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Úplně začátečnická otázka ohledně candlesticks: nemůžu pochopit, když candle ukazuje (stejně jako ohlc - otázka vlastně plati i pro ně) open a close, jak to, že u sousedních candles jsou close a open v jiné úrovni. Neměly by být na stejné úrovni(?), pokud v jednu chvíli jedna svíčka za daný časový úsek má close, tak druhá svíčka ve stejný okamžik začíná na open a ta by měla být jako poslední close. Nebo tomu tak není?

A doplňující otázka: na některých grafech jsou candles samozřejmě s prázdným nebo plným tělem, ale navíc mají různou barvu (např.zelená,červená) a to jak s prázdným tělem, tak s plným tělem. Jaký význam má tato dvojí barevnost svíček?

Díky a pardon pokud to tu někdo už vysvětlil - hledal jsem ale nenašel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vonV

Pokud se obchoduje bez prestavek (napriklad forex pres tyden) tak svicky na sebe navazuji. Pokud burza ma neobchodni hodiny, muzou se zmenit na trhu podminky a z toho vyplyva jina open cena .

Plna svicka to je klasicky open vys nez close, prazdna close vys nez open. Ty barvy byly tak default nastavene v TnT nebo Amipro, uz si presne nepamatuji. Napriklad kdyz byla medvedi svicka a zaroven jeji open bylo vyse nez predchozi close, tak byla jina barva (jak to presne je lze dle souvislosti vypozorovat - v tomto pripade je to vetsinou medvedi signal atd).
Vetsina ma barvy asi nastavene jak pise Piti.

Sinuhet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, nicméně s barvou má asi Sinuhed pravdu, v některých grafech jsou dvě barvy jak u medvědího, tak i u býčího trendu.

Co se týče "spojitosti" svící, tak se rozdílné hodnoty O a C vyskytují v podstatě na všech grafech. Juknu, co je gap a uvidím, co nevím.

Dík i za budoucí rady a porady (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...