Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

candlestick grafy


Sardaukar

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

krakra,
to ze to nefunguje tobe, neznamena ze to nefunguje. svicovy graf je jen jina graficka podoba OHLC. je potreba pochopit co ty formace rikaji a halvne jak vznikaji a co jim predchazi. kdyz si s tim nedas praci, tak mas smulu. jinak je videt ze to stale nechapes. je sice hezky mit uspesnost nad 50% ale to neni podminka. i se 40% muzes mit krasne vystarano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 911 a paveln:

Cituji Tomáše z www.financnik.cz/forum/read.php?23,66935,page=2 první příspěvek nahoře.

"svíčkové formace neobchoduji, protože nefungují. Dokonce zhruba před 2 lety vyšla tuším v časopise ActiveTrader několika stránková analýza řady backtestů svíčkových formací a technik Nilsona a bylo to totální fiasko"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že do tradingu nepatří proklamace že něco jistě funguje či nefunguje. Technik je tolik, že jejich výsledek vždy záleží především na použití a samotném traderovi. Mě se například líbí využití svíčkových formací ale pouze v kombinaci s některými S/R úrovněmi. Budu-li stejný přístup aplikovat kdekoliv v grafu, nebude fungovat. Můžu pak říct, že technika funguje nebo nefunguje?

Pozorování svíčkových formací na vyšších timeframe (tj. nikoliv ultrarychlém tickovém grafu) může být dobrá cesta k tomu pochopit, co se v trhu děje z pohledu nabídky / poptávky.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 911:
Ten časopis jsem nečetl, údajně se tam píše o totálním fiasku, myslím si že bylo způsobeno tím že se posuzovaly výsledky všech těch stovek candle formací tak proto to nevyšlo.
Nejsem si jist jestly jsem byl správně pochopen, jenom popisuji to co bylo napsá v diskuzích na tomto serveru.
Věřím že ty základní candle formace fungují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------

> Co se týče svíčkových grafů a hlavně těch různých
> formací tak Tomáš s Petrem mají názor že to vypadá
> pěkně, ale nefunguje to. Já si myslím že je to
> jako všechno s technickou analýzou, málo co má
> úspěšnost nad 50%
> Podle mě bohatě stačí ty základní svíčkové
> formace, ty stovky dalších podle mě nemá smysl
> studovat, některé ty formace jsou dokonce
> logické.
> Nejsem si jist jestly překlad té knížky nebude
> zbytečnou prací.


ked maju dvaja traderi nejaky nazor . a dalsi dvaja opacny. ktorych si vyberies :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 year later...
  • 11 months later...

Zdravím!
Pokud chceš více porozumnět candlestickům, koukni se na stránky Stephena W. Bigalowa. Lze se přihlásit k odběru jeho newsletteru, kde pravidelně rozebírá situace v grafu. Candlesticky jsou dobrý pomocník, ale nejlépe slouží ve spojení s nějakou strategií. I Bigalow používá několik klouzavých průměrů a k tomu stochastiky. Candlesticky jsou dobrou vizualizací určitých situací na grafu. Používat je ale jako samostatný nástroj bez porozumnění trhu dle mého názoru dost dobře nelze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za reakce. Chtěl jsem se právě zeptat, zda používáte pouze samostatné formace candlestick, nebo jestli k tomu používáte FINWIN apod. Mě se hodně líbí formace Morning Doji star a Evening Doji star, kterým se právě snažím porozumnět. Jak již ale bylo řečeno, používáte i doplňkové indikátory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...