Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

candlestick grafy


Sardaukar

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 months later...

Zdravím všechny

Nezkoušel někdo v Sierre indikator "candle Stick Finder"? :) jelikož používám nižžší TF je to znacna pomůcka pro začátečníky nebo při nepozornosti jednotlivych signálů a formací...Zase je to jen mechanický indikátor, ale při zvýšení citlivosti není k zahození

Hodně štestí a vemte rozum do hrsti :) :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

bronda...ty to se mi moc nezda dobry sledovat ucine prekoupenost a preprodanost spis jen oslabeni sily trhu treba na cci nebo na cene jako zmensujici se svicky,vetsi korekce a tak...kdyz jde trh porad jednim smerem se stava ze miva treba i konzistentni silu trhu a muze byt i v extremech...nevim jak obchodujes ty ale sazet same reverzi na zaklade prekoupeni a dedukovani nasledne otocky by mohlo byt dost nestastne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nelze tak zevšeobecňovat. Bigalow klade na reverzní formaci 80% důraz a na Stochastiky 20%. Používá je jako filtr. Např. reverzní candlestick formace "morning star" při stochastikách v přeprodané oblasti je silným UP signálem, ale při stoch. v překoupené oblasti je její důležitost podstatně jiná, např. může jít jen o pullback a profit taking a ne o totální revers. Chce to něco si k této strategii od Bigalowa přečíst. Napsal 2 výborné knihy "Profitable Candlestick Trading" a "High Profit Candlestick Patterns". Je to ucelený obchodní systém, kde mají stochastiky nezastupitelnou roli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Zdravím všechny

Můj názor na candlestick je takový, že dokáží velmi hodně napovědět, sice jsem zatím o candlestick nepřečetl ani jedinou knihu, ale po hodinách koukání do grafů a zkoumání chování svíček mě v tomto názoru utvrdily. Rozhodně stojí za to se o candlestick více zajímat a také to mám v plánu. Jeden z posledních trhů co jsem v TNT backtestoval byl Lean Hoogs, zkuste si tento trh otevřít a kouknout se, jak tvar poslední svíčky před Gapem (jestli se tomu tak dá říkat, je to spíš miniaturní čárka) předpověděl že Gap přijde, mě osobně tento poznatek zachránil spousty $$$. Uvádím to jako jednoduchý příklad na který se může každý během chvilky kouknout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobry den,
cetla jsem velmi zajimavou knihu od J.Larsena, ktery vysvetluje obchodni system postaveny na zaklade pozorovani SMA14 a zmeny barvy candlesticku... Mate s tim nekdo zkusenost? Kde by se o teto metode dalo dozvedet vice? Z knihy (v italstine, nazvane Obchodni signaly k bohatstvi) mi nebylo jasne uplne vsechno, rada bych si o teto metode precetla v cestine...
A vubec o vice metodach...mam dojem, ze se vsude hovori jen o dvojitych dnech a stropech, maximalne Elliotovy vlny (zde), ale uz nikde nemuzu najit podrobnejsi popis dalsich metod...
Napriklad ty japonske candlestick by me velmi zajimaly...Muzete mi prosim nekdo poradit, kde cerpat informace?
Dekuji...
Daniela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ballerina:

No, v češtině jsou o candlestick grafech 2 články přímo tady na Finančníkovi, ale jinak o jiném zdroji v českém jazyce nevím. V angličtině jsou to pak knihy od Steve Nisona (tento pán byl průkopníkem, který představil candlesticky anglicky mluvící veřejnosti - předtím je mimo Japonsko nikdo moc neznal) a od Stephena Bigalowa. Názvy knih těchto autorů už byly v diskusi zmíněny, vlastně myslím, že přímo v tomhle vlákně.

Pokud vládnete angličtinou a zajímáte se o cenové patterny (ne jen přímo o candlesticky), tak hoďte do Googlu hesla jako "price action" apod. a ono už Vám to nějaké informace vyplivne. Jinak, v článcích na Finančníkovi je popsáno více obchodních metod než jen dvojité vrcholy a dna. Viz např. RSI, klouzavé průměry, Bollinger Bands, obchodní systém BOA, Donchian, Tripple Screen, Woodies CCI aj. Projděte si starší články a uvidíte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danielo!
Pokud Vás zajímají candlesticky, není od věci se na "Candlestick fórum" přihlásit k odběru Free Newsletteru. Bigalow jej posílá min. 1 x týdne a vždy je tam zajímavá část nazvaná "Market direction", kde bývají cca 3 grafy s vysvětlením toho co se v grafu děje právě pomocí candlestick formací. Na jeho stránkách se dostanete i ke všem starým číslům. Bigalow sice obchoduje akcie, ale jeho myšlenky jsou použitelné obecně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyby někdo měl zájem, dostal jsem se ke kopii knihy Japanese Candlestick Charting Techniques od Steve Nison.
Je to kniha, která popisuje veškeré paterny ve svíčkách a jejich spojení do různých strategií, ale moc tomu ještě nerozumím, je to v angličtině, kterou ještě neovládám tak, abych to mohl kvalitně nastudovat.
Přes toto fórum bych rád někoho požádal, jestli by nebyl ochotný tuto knihu přeložit do češtiny. Nemám žádné zkušenosti s autorskýma právama, takže to by mě taky zajímalo, kdybych chtěl tento překlad dál šířit.
Jsem úplný začátečník, takže sem ani jeden patern ještě netestoval, ale podle toho jak je kniha obsáhlá, ( 315 stran A4) je, myslím si, dost komplexní co se týče problematyky svíček.
Pokud bude někdo mít zájem napište.

Zdar všen traderům... Bio.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To Bioefekt:
www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/candlestick-svickove-grafy.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-na-svickove-grafy.html

Co se týče svíčkových grafů a hlavně těch různých formací tak Tomáš s Petrem mají názor že to vypadá pěkně, ale nefunguje to. Já si myslím že je to jako všechno s technickou analýzou, málo co má úspěšnost nad 50%
Podle mě bohatě stačí ty základní svíčkové formace, ty stovky dalších podle mě nemá smysl studovat, některé ty formace jsou dokonce logické.
Nejsem si jist jestly překlad té knížky nebude zbytečnou prací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...