Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování ve VT


namodro

Doporučené příspěvky

Osobne si myslim ze stop los a limit nemaju co hladat vo funkcnom AOS, staci po otvoreni novej pozicie zadat stop napr. 200 pips a zvysok nechat na AOS, takto nastaveny stop los je vlastne len na nepredvidatelne okolnosti - napr. vypadnutie systemu VT, teroristicky utok a pod. V normalne fungujucej AOS by stop ani limit nemal byt nikdy realizovany. Ak nemam pravd priatelia opravte ma.
Inac pekny vecer.

obs.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Myslím, že Volf i observator mají pravdu. VT bohužel u AOS realizuje stopku i výběr profitu až po UKONČENÍ svíce, navíc při výpadku platformy, spojení nebo elektřiny je pozice nechráněna, protože jede na počítači, ne u brokera. Rozumné je zadat stopku i profit target natvrdo entry příkazem, který je přímo u brokera a tyto entry případně ručně posouvat.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stop Lossy a Profit Limity asi vznikly z nějaké indi vindi potřeby, proto je někdo vytvořil a proto se taky v nějakých AOS objevily - jejich použití a hlavně využití je věcí názorů a různého obchodního stylu (osobně je taky nevyužívám, ale všeobecně bych je nezatracoval) někdo holky, jiný vdolky a někdo oboje.....nevýhoda VT je při automatu zřejmá (ukončení pozice až po ukončení svíce anebo se řídit jen alerty v průběhu svíčky)...další otázkou je, zda musí být vždy přínosem, aby broker ad libitum viděl, jak má všeobecně obec traderů nastaveny stop limity..:)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Observator:
já bych si dal pozor na ruční zadávání stopek do objednávky od AOS, protože v okamžiku, kdy AOS pozici uzavře, stopka podle mne zůstává v trhu pořád. Takže se musí zase ručně likvidovat. A jestli AOS vstoupí do pozice vícekrát za den, nevidím na tom nic komfortního pořád ručně doplňovat stopky a pak je zase likvidovat, když mohu použít vyspělejší platformu, která to udělá za mě.

SID:
polemizovat o vhodnosti používání stop lossu můžeme, ale v tuto chvíli bych se držel technických možností platformy Visual Trader a pro tu platí, že stop loss ani limit zadávat nejde.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf
s tebou raději už nepolemizuji o ničem.. :)
"ale v tuto chvíli bych se držel technických možností platformy Visual Trader a pro tu platí, že stop loss ani limit zadávat nejde.."...Pokud se bavíme o AOS ve VT, normálně to jde, i když jen obecně na konci svíčky (nebo za pomocí vložených alertů i během svíčky a pokud jsem u PC přítomen, nemusím nutně čekat až na konec svíčky). Pokud zadám vstup ručně, ručně si zadám posléze i SL, které podle vývoje posouvám...
Běžně funguje u VT pro AOS skript (viz níže)...podle VT fóra a způsobu využití ve více AOS se asi traderům osvědčil..

OpenBuy:= LongEntry AND eventcount('OpenBuy')=eventcount('CloseBuy');

OpenBuyPrice:= valuewhen(1, OpenBuy, C);
BuyLimit:= Cross(C,(OpenBuyPrice+LimitProfit));
BuyStop:= Cross((OpenBuyPrice-StopLoss),C);

CloseBuy:= (BuyLimit or BuyStop or ShortEntry) AND eventcount('OpenBuy')>eventcount('CloseBuy');

OpenSell:= ShortEntry AND eventcount('OpenSell')=eventcount('CloseSell');

OpenSellPrice:= valuewhen(1, OpenSell, C);
SellLimit:= Cross((OpenSellPrice-LimitProfit),C);
SellStop:= Cross(C,(OpenSellPrice+StopLoss));

CloseSell:= (SellLimit or SellStop or LongEntry) AND eventcount('OpenSell')>eventcount('CloseSell');

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Side, podle některých tvých reakcí si někdy myslím, jestli náhodou nejsi sám agentem CMS. Jsi tak urputným zastáncem jejich platformy, že jsi schopen popírat i evidentní fakta.
Podle mne, pokud AOS nedokáže spolu s objednávkou zaslat i SL, nemůže to nikdy nahradit následná práce skriptu, jednak proto, že skript ve VT funguje jen jednou za periodu grafu (což může být např. jednou za 4 hodiny) a jednak proto, že SL neleží na serveru brokera a při každém výpadku platformy (a VT jich nemá málo) hrozí, že přijdu na buben.
To, jestli chci své SL ukazovat brokerovi a zasílat mu je bych nechal na konkrétním uživateli na jeho vlastním rozhodnutí. Nikdy to nemůžu nikomu podsouvat jako výhodu/nevýhodu. Každopádně metatrader umožňuje obě varianty - jednak umí posílat i stop a limit příkazy a jednak skript může pracovat i online, tzn. při splnění určitých podmínek objednávku zruší (tzn. pracuje jako VT jenom s další výhodou, že je schopen toto provést kdykoliv v průběhu tvorby svíce).
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vedeli by ste mi niekto pozrieť na priložený indikátor z MT4 a naznačiť, akú alternatívu (ak vôbec taká je) k nemu má VTčko? Prípadne bolo by zložité preprogramovať niečo takéto do jazyka VTčka? Predpokladám, že to je nejaký indikátor založený na MA a stochastic, ale keďže programovací jazyk MT je prre mňa zatiaľ španielska dedina, neviem to určiť.

1334

Link to comment
Sdílet pomocí služby

galant:
Pokud vím, k tomuto indikátoru neexistuje alternativa pro VT, jeho tvůrcem je FXiGoR (např. systém Pluto nebo Intelligent Forex Trading) a ten doporučuje obchodovat v MT. Jak jsem zběžně koukal do kodu, jsou tam nějaké smyčky a ty VT neumí, takže by se muselo vymyslet, jak je obejít a to půjde asi těžko. Ale mám pocit, že ty máš live účet u interbankfx s MT, ne?
mILAN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:
je to pravda, že mám live účet u InterbankFx (rovnako ako aj u CMS). Live obchodujem cez MTčko (prevažne) a okrajovo cez VT. Ale vo VTčku rád "skúmam" a testujem rôzne stratégie, na ktoré narazím na nete alebo sa objavia tu na fóre. A práve tento indikátor ma zaujal, keď som ho objavil v rámci systému Intelligent Forex Trading (vďaka Ulipispirus (tu)).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf
Nevím, která fakta popírám, buď konkrétní...čerpám pro platformu VT informace a podněty z VT fóra od takových borců, jako jsou cskidmore, Bemac, richnx77 atd. a pokud občas pročítám tamní příspěvky, někteří borci přešli před léty právě z MT (která je o dost starší a možná z tvého pohledu i lepší) na VT...nevím proč, nevím co je k tomu vedlo a proč zvolili právě VT.., ale mne, podobně asi jako oněm dalším, zkrátka VT vyhovuje pro svou relativní jednoduchost ve tvorbě systémů a indikací, bez nutnosti se učit nějaký program. jazyk....kdyby bylo VT zase taková "šunka", jak ji tady stabilně líčíš, asi by brzo skončilo v propadlišti FX dějin, jako x-platforem, které se na FX chtěly nějak uchytit...To že neumí VT uzavřít pozici v průběhu svíčky se dá různě obejít, stejně jako zadávání SL atp. Z toho, že zadám pozici v 8,00 a nechám ji běžet bez přítomnosti do 16,00, zajdu si někde k vodě a pak jen shrábnu zisk, jsem už dávno vyléčený (a na to je v možnostech programování MT určitě lepší než VT). Pokud chci ale vydělávat nějaké peníze, musím u toho sedět a v tomhle stylu mi VT maximálně vyhovuje a dává mi signály i pro obchody přes londýnského brokera, jehož platforma je otřesná...Je to zkrátka věc názoru, stylu obchodování a podmínek každého tradera....a mj. jsme na vlákně programování ve VT... :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
OK, jsem rád, že diskuze na toto téma nesklouzla do osobní roviny. Těmi fakty, která vysvětluješ podle mě nevhodně, jsou to, že AOS může nahradit SL. Nemůže a důvody jsem již popsal. Tvůrci VT by se nad tím měli zamyslet a dřív než jim ujede vlak, zasílání jiných příkazů AOSem než jen market doprogramovat. Neobviňuj mne, prosím, že tu stabilně líčím, jaká je VT šunka, nikdy jsem se tu o VT nezmiňoval jinak než s řádnými argumenty a to, že shrnu fakta, která nijak nezkresluji, není pomlouvání, ale porovnávání. A pokud má někdo na výběr, měl by zvážit, co mu bude vyhovovat víc, tzn. porovnávat fakta. Takže ještě jednou, tvůj skript neumí zadávat SL ani limit, je to problém VT, ale jsou jiné platformy, které to umí.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doman
Zadáš si podmínky pro vstup: např. pro Long - Volume>200 a pro Short Volume
Pokud chceš aby se ti otvírala/zavírala pozice při každém splnění podmínky "větší/menší než...", pak:

LongEntry:= Volume>200;
ShortEntry:= Volume
Pokud chceš vstup jen při crossu (překřížení) pak:

LongEntry:= Cross (Volume,200);
ShortEntry:= Cross (200,Volume);

a vždy na závěr doplníš podmínky pro otevření/zavření pozice

OpenBuy:= LongEntry AND eventcount('OpenBuy')=eventcount('CloseBuy');
CloseBuy:= ShortEntry AND eventcount('OpenBuy')>eventcount('CloseBuy');

OpenSell:= ShortEntry AND eventcount('OpenSell')=eventcount('CloseSell');
CloseSell:= LongEntry AND eventcount('OpenSell')>eventcount('CloseSell');

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO:All
Mám takovou prosbu,jelikož jsem nikdy ve VT nezjistil jak pracuje příkaz PREV a CUM, prosil bych Vás o překlad do MT. Je mi to záhadou a proto bych to rád rozluštil. Je to zatím věc, kterou nedokážu do MT přeložit:

Itrend := If(Cum(1) (alpha-0.75*alpha*alpha)*Ref(Pr,-2)+2*(1-alpha)*PREV-(1-alpha)*(1-alpha)*Ref(PREV,-1)));

Nebo poprosím alespoň o překlad, jak by se dal použít v MT příkaz PREV a CUM.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...