Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování ve VT


namodro

Doporučené příspěvky

Marek24

jj dík. Potřeboval bych teda upravit ten skritpt. Moje představa je taková, aby u růstový modrý svičky zůstal červenej JENOM horní knot. Protože to sice rostlo, ale při horní ceně už přetlačili prodávající kupující atd..:) Je to pro mojí strategii jedna vizuální pomucka při nahromadění těhle svíček. Nejlíp si do tý ceny označit ještě otevíračku. Jinak když zadám ohraničení tak mi to označí i spodek svíčky a její okraje a to už ztrácí smysl, takže to bude chtít zřejmě zásah do skriptu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

to ALL
cawte vsetci - mam 3 otazky:
c.1: - existuje nejaky zoznam prikazov pre programovanie vo VT? - ak ano - mate niekto link? -dakujem zanho vopred,som uplny zaciatocnik a chcel by som sa to naucit - alebo prosim o radu, akym sposobom sa mam ucit programovat VT...
c.2: - da sa vo VT urobit z jedneho indikatora AOS ? - mam na mysli konkretne parabolic SAR - chcem pustit stroj a nechat ho obchodovat,lebo som momentalne velmi casovo vytazeny a nemozem obchodovat rucne a chcel by som otestovat svoju strategiu...
c.3: - existuju nejake technicke uskalia automatickeho obchodovania? - myslim tym nieco take, ze pri uuzavreti trhu sa VT automaticky odpoji,alebo nieco podobne ....

.... - za kazdu odpoved vopred dakujem, ak mate nieco co nemoze ist tu do fora, potesim sa mailu na sammael777@azet.sk

dakujem

. : GOOD LUCK for ALL : .
__________________________________________________________
[bold] ... - jedinou istotou v zivote cloveka je navyk na pocit neistoty - ... [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jaranek
dik, to uz mam "doma" - ale potrebujem sa dostat ku vsetkym prikazom - som trochu bezradny, lebo som to tu nikde nenasiel a netusim, ako zacat ... - asi mi ku tomu chyba pochopit nejaku mozno celkom banalnu malickost, ktoru som si nevsimol ...

to ALL
... - poradite mi nikto prosim, ako sa mam naucit programovat VT? - mam na mysli vseobecny opis - co si mam v skriptoch vsimat, atd... - alebo - podoba sa programovaci jazyk VT na nejaky iny? - napr. html ?
(...myslim, ze zaciatocnici ako ja by privitali podobne rady,ktore by obsahovali aspon zachytne body...)

- dakujem

. : GOOD LUCK for ALL : .
__________________________________________________________
[bold] ... - jedinou istotou v zivote cloveka je navyk na pocit neistoty - ... [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aktualny zoznam prikazov a funkcii najdes v online manuali, co maju priamo na stranke www.cmsfx.com/en/trading-software/vt-trader-resources/manuals/

Programovanie pre VT je zalozene na velmi jednoduchej syntaxi, ktora obsahuje iba vzorce a zopar jednoduchych podmienok. Nepodoba sa to na bezne jazyky, funguje to uplne inac. Tak ako ti zobrazi VTrader jednotlive sviecky, tak si predstav, ze pred vykreslenim kazdej sviecky zavola VTrader tvoj skript a doda mu informacie o cene. Presne tie iste hodnoty, co sluzia na vykreslenie sviecky. Zavola ho tolkokrat, kolko mas nastavenych sviecok v grafe.

Tvoj skript z tych hodnot moze vypocitat ine hodnoty. Alebo cez vzorec alebo vyuzitim niektorej funkcie (z manualu). Vysledkom je cislo, ktore si mozes ulozit do premennej. Premenna je priradena ku rovnakemu casu, ako aj sviecka a ak chces, mozes si ju aj dat vykreslit a tak vznika indikator.

Takto je napriklad pocitany obycajny plavajuci priemer. V prvom riadku je zavolana funkcia, co ti ten priemer spocita. V dalsich riadkoch je potom pouzita podmienka, ktora na zaklade hodnoty MA a jej hodnoty v predchadzajucej sviecke urcuje, ci sa plavajuci priemer pohybuje smerom hore alebo dolu. A ked si potom 3 ziskane cisla vhodne ofarbis modrou a cervenou a das vykreslit na vystup, dostanes napriklad pekne farebny indikator.

MA:= Mov(C,100,S);
MA_UP:=if(MA-ref(MA,-1)>0,MA,NULL);
MA_DOWN:=if(MA-ref(MA,-1)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gandhi
... - aha - diks, dost si mi pomohol - mna hlavne zaujima parabolic SAR-resp. - potreboval by som, aby aj automaticky obchodoval, podla toho, co ukazuje - daju sa v nom nastavit hodnoty "step" a "maximum" , ale dalej som nedosiel - mohol by si mi prosim vysvetlit, akym sposobom zadat prikaz OPEN a CLOSE a ako nastavit HEDGE za urcitych podmienok? - chcel by som totiz spustit tento system na dvoch grafoch v roznych TF, ale na rovnakom pare v tom istom case tak, aby navzajom kontrolovali, "ci kolega nema otvorenu opacnu poziciu, ak ano, dam hedge" - chapes, co mam na mysli?

... - a dakujem za ten manual, idem ho kuk, ale kedze je v anglictine, bude to stavnate ... :)


. : GOOD LUCK for ALL : .
____________________________________________________________
[bold] ... - jedinou istotou v zivote cloveka je navyk na pocit neistoty - ... [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Namodro
:) dik ten manual uz mam, je naozaj pekne urobeny, uz som pozrel aj ten anglicky a pochopil som, ze to vobec nechapem :) asi som duty :( - ale nevadi, ono to nakoniec pojde - ako vsetko ... :)
pekny den vsetkym ...

____________________________________________________________
[bold] ... - jedinou istotou v zivote cloveka je navyk na pocit neistoty - ... [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

cawte tradery a programatory
Mam napad na jeden AOS pre VT alebo mt4...som ho testoval ale bohuzial len rucne,lebo programovanie je to co neviem...na rocnom testovani ta technika hodila 4279 pips..tak aky ba sa tu nasiel nejaky schopny programator ktory by mi mohol pomôct vytvorit AOS....ja by som mu zadal podklady co a ako a on by to hodil do VT alebo MT4
za reakciu dakujem :)
Zezo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím, Doufám že prominete blbou otázku, ale co se týče programování, jsem teprve v jeslích. Snažím se trochu proniknout do programovacího jazyku VT a tak se pokouším o jednoduché AOS, abych si ošahal jednotlivé funkce. Dnes odpoledne jsem si zkusil udělat AOS ze dvou MA, sidového ADX MA, TCF (trend continuation factor) a je tam ještě jedna KAMA. Nadefinoval jsem si podmínky, kdy se má vejít do pozice, což má být na grafu označeno zelenou nebo červenou šipkou. Bohužel ale nedokážu naprogramovat to, aby se mi ta šipka nekreslila na každou svíčku, která tuto podmínku splňuje, ale jen na první. Pokud pak podmínka déle splněna nebude, chci tam mít znak exit a vystoupit z pozice. Na tomhle jsem ale skončil, protože když pak chci naprogramovat openbuy, closebuy atd.., tak se mi tyhle příkazy spouštějí na každé svíčce, která splňuje podmínku long a short. Je mi jasné, že zkušené programátory je tohle banalita, ale já se bohužel zatím nehnu z místa:( Mohl by mi prosím někdo poradit jak na to? Kdyby se našla nějaká dobrá duše, byl bych velmi vděčný:) AOS přikládám v příloze okud jsem to špatně vysvětlil..

4197

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane díky!

Sice jsem to všechno opodmínkoval tak, že vidět to nějaký programátor, zježí se mu vlasy na hlavě, ale účel světí prostředky a podařilo se. Aspoň jsem se trošku naučil pracovat s IF. Snad nebude vadit, když se tě občas zeptám. Pořád v tom mám guláš, ale makám na tom:)

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...