Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování ve VT


namodro

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přeji hezký den!

Potřeboval bych poradit, jak naprogramova to, abych si mohl nechat ve "výstupu" pomocí typu funkce- Enumeration a definic On/Off, podle potřeby libovolně zapínat/vypínat určitý prvek(funkci, objekt) z programu.
Konkrétní příklad: Chci si nechat v grafu zobrazit horizontální čáru, kterou mám definovanou např. jako
A:= 1200; (číslo, kde se má čára vykreslit)
Jde mě teď o to, jak zadat, abych ve "výstupu" funkcí Enumeration a hodnoty On nechal čáru zobrazenou, hodnoty Off ji skryl.
I pro méně zkušené programátory tohle jistě bude zákusek, tak předem všem moc děkuji za odpověď.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj druhý a trochu obecnější dotaz se týká toho, zda by se tady nějaký ochotný programátor nebyl toho srdce a laicky nezkusim úplným začátečníkům v programování vysvětlit, jak se přesně definuje masivně používáná funkce "If".
Narážím na ni téměř v každém skriptu AOS a pomalu už začínám chápat její význam, jen bych si ještě potřeboval ujasnit definici, tj vysvětlit funkci a vzájemné vazby všech tří parametrů, co se do ni zadávají.... ( 1 , 2 , 3 )
Vím, že od toho jsou programovací manuály, bohužel pro lidi jako já, ktěří s programováním teprve začínají a jejiž znalost anglického jazyka nepřesahuje běžné fráze, je to velký problém.

Za všechny, co mají stejnou potíž jako já a jakákoliv odpověd na toto téma jim bude užitečná, vřelé díky....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To images:

určite nepatrím k programátorom, ktorí Ti to za chvíľu určite vysvetlia fundovanejšie, ale mne pochopiť funkciu If(1,2,3) pomohla detinská ale jednoduchá pomocka: Situácia na semafóre s červeným svetlom. Ak je červená, musíš stáť, ináč môžeš ísť. Takže: IF(Červená, Stoj, Choď).
Takže funkcia kontroluje, či svieti červená. Ak áno, blokuje Ťa a nepustí ťa cez križovatku, ináč (červená nesvieti) môžeš ísť.
Možno naivné, ale pomohlo ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Galant:
Díky za jednoduchou pomůcku. Tak se mně to líbí, jít na to hezky "selsky".... :)

To All: Svůj první dotaz už jsem si nakonec vyřešil sám. Není nad to, přijít si na problémy sám, hezky ruku v ruce s metodou pokus/omyl..... :)
Takhle jednoduchá věc by šla napsat jistě i stručněji, než jsem na to šel já přes:

S1aOn:= S1a;
S1aOff:= Not Support1a;
Support1a:= if(Support1a_mode=0, S1aOn, S1aOff);

Budu rád, když se pochlubíte, jak by jste to napsali Vy.
Stejně tak budu rád, když se třeba i trochu odbornějším způsobem pokusíte vysvětlit tu funkci: "IF "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Ahoj
možná je můj dotaz trochu mimo, ale když čtu co všechno se dá naprogramovat ve VT, nemohli by jste mi prosím poradit jak nastavit při zadání příkazu Market Buy/Sell současné automatické zadání SL? Jsem přece jen starý člověk, s PC jsem se naučil, ale programování je nad moje chápání. Obchodoval jsem demo obě platformy MT i VT neviděl jsem v nich podstatný rozdíl. Berte to tak, že nemám programátorské ambice, jsem pouze uživatel. Nakonec jsem se rozhodl pro VT to bylo v době kdy demo platforma tolik nepadala a nevyplnění příkazu mě až tak moc nevadilo. Jeden z hlavních důvodů otevření účtu live byla pomoc se založením od zástupce CMS a české prostředí platformy. Anglicky umím jen to co potřebuji u PC a občas to musí být i s PC Translátorem. V té době bylo VT na tomto fóru č.1.

Děkuji
Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merlin Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj
> možná je můj dotaz trochu mimo, ale když čtu co
> všechno se dá naprogramovat ve VT, nemohli by jste
> mi prosím poradit jak nastavit při zadání příkazu
> Market Buy/Sell současné automatické zadání SL?

Nejde to naprogramovat. Psalo se tu o tom již několikrát. VT je programátorsky velmi slabá platforma, pokud chceš takovéto funkce, používej např. MT4.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Gison
Když si něco upravuješ (indikátory) vždy si dělej kopii z původního originálu. Vím o čem mluvím..pak je v tom gulage...:-). Nahoře lišta vlevo - Nástroje-Tvorba nástrojů TA- Edituj nástroje TA-pak si najdi příslušný indikátor- klikni na něj a dej Kopíruj. Objeví se ti totožný indíkátor, ale v závorce za názvem bude mít (2). Pak už si to upravuj jak chceš, případně i přejmenuj. po ukončení úprav se ti objeví: Script např. Momentum(2) not saved - zadej Save - a je to..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...