Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vítám tohle forum, protože MT hlavně ve verzi 4 dává tak úžasný programovací možností, že se s tím dá doslova čarovat. Ten nesmyslné flame na začátek o tom co je lepší Vt X MT jste si ale mohli odpustit, ne ? At si kdo chce pužívá co chce, ale koho nadchlo programování v MT 4 at jde do teto diskuse pokecat :-)

Golf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
vím, že je trošku problém sehnat dobrého brokera s MT. Používám interbanfx s MT3, snaží se zřejmě rozchodit MT4 (demo jim jakž takž ve verzi 4 funguje). Nicméně skripty zkouším v demu na alpari. Tam ale zas mají na můj vkus pro reálný účet vysoký spread.
Používáte brokera s MT4 a jste spokojeni? Jakého?
dík
Golf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To programátoři

lze v MT naprogramovat následující záležitosti se kterými se delší dobu potýkám v VT?

1/ aby uzavřel najednou všechny průběžně otevírané pozice
2/ otevřel pozici v proběhu svíčky po např.třech signálech
3/ vyhodnocoval situaci v dvou a více časových grafech najednou např. zjednodušeně
EURUSD 10min - fischer je na spodní hranici a
EURUSD 5min - fischer je na spodní hranici a
EURUSD 1min - fischer je na spodní hranici
= vstup do obchodu


Pokud tyto tři body splňuje, tak neváhám, instaluji a testuji.

dík za odpovědi
vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1/ aby uzavřel najednou všechny průběžně otevírané pozice

ano, to je možné. Mám to řešené - obchody se uzavírají po jednom, ale automaticky v cyklu. Skript můžu poslat.

2/ otevřel pozici v proběhu svíčky po např.třech signálech

toto je hlavní výhoda MT oproti VT. Nečeká na dokončení svíčky.

3/ vyhodnocoval situaci v dvou a více časových grafech najednou např. zjednodušeně

Toto jsem kdysi potřeboval. Nezjistil jsem jak to udělat, nakonec jsem si poradil jinak. Přesto, kdyby někdo věděl jak, byl bych vděčný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vachnik:
Zatím se sice nepovažuji za programátora MT, ale myslím, že by mělo jít všechno, o čem píšeš.

ad1/ aby uzavřel najednou všechny průběžně otevírané pozice
Někde v diskuzi na strategybuilder jsem četl, že to někdo nějak řešil

ad2/ otevřel pozici v proběhu svíčky po např.třech signálech
Jaké tři signály myslíš? 3 různé indikátory nebo něco jako ve VT že po 3 ticky platí podmínky? To první jde, druhé se takto neřeší, prostě buď se čeká na uzavření svíčky nebo nečeká. Ale pokud nečeká, určitě jde napsat skript, který to tak spočítá. MT je skutečné programátorské prostředí, co si umaneš, většinou jde.

ad3/ vyhodnocoval situaci v dvou a více časových grafech najednou např. zjednodušeně
Tak to jde určitě.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1/ aby uzavřel najednou všechny průběžně otevírané pozice

Já to řešil takto. Uzavírá všechny obchody, navíc smaže odložené obchody.

int cnt, total;
total=OrdersTotal(); // počet všech obchodů

for(cnt=0;cnt {
OrderSelect(cnt, SELECT_BY_POS, MODE_TRADES); // výběr obchodu
if(OrderSymbol()==Symbol()) // check for symbol // jen obchody aktuální měny k tomuto grafu
{
if(OrderType() > OP_SELL) { // STOP nebo LIMIT obchod
OrderDelete(OrderTicket()); // smažeme
}
if(OrderType() == OP_BUY) { // bull obchod
OrderClose( OrderTicket(), OrderLots(), Bid, 3, CLR_NONE); // zavřeme
}
if(OrderType() == OP_SELL) { // bear taky
OrderClose( OrderTicket(), OrderLots(), Ask, 3, CLR_NONE);
}
} // end if symbol
} // end foreach trade

2/ otevřel pozici v proběhu svíčky po např.třech signálech

Také nevím, jak to přesně myslíš. Každopádně jít by to mělo. Jen je třeba si uvědomit, že většina indikátorů je počítána tak, že s emění až po uzavření svíčky (je počítan např. z open, nebo close). Příklad: otěvřít obchod, jakomile Ask překročí např. close předchozí svíčky
if Ask > close[1]
tak podmínka se splní a obchod otevře i před uzavřením svíčky. Je třeba si potom dát pozor na to, aby se některý věci neudělaly víckrát (když cena chvilku lítá kolem určité hodnoty - což je téměř vždy)

3/ vyhodnocoval situaci v dvou a více časových grafech najednou např. zjednodušeně

Tak na to jsem nepřišel. Jestli někdo víte jak, bud vděčný.

s pozdravem
Golf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

tak jsem si nainstaloval MT4. Na první pohled komplikované prostředí, ale je to o zvyku.

Co mě opravdu zaujalo je skvělý backtesting. Mimichodem nevíte jak je na tom s becktestingem VT? Slibovali betaverzi a pořád nic.

Programoval jsem ve Foxce a basicu, ale asi se budu muset přeškolit na C. Nemáte někdo k dispozici manuál na funkce MT potažmo MQL4 ? Na stránkách to mají, ale nejde to stáhnout. Myslel jsem *.pdf nebo tak nějak. Když tak mi to pošlete na mail.

dík
vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vachnikd:
VT s backtestingem neuvažuje. Ani o prodloužení historie víc než na 2048 svíček. Nicméně ani v MT není backtesting to samé co reál. Pracuje totiž jen s hodnotami svíčky OHLC. Neuvažuje např., jestli cena v rámci svíčky nejdřív šla nahoru a pak dolů nebo naopak. Ale historie je pořád lepší než u VT, pokud seženeš data, můžeš si vytvořit historii od založení forexu.

Jazyk C není to samé jako C++, spousta odkazů se najde i v češtině na internetu, jsou samozřejmě publikace, ale i nápověda v MetaEditoru je výborně zpracována. Dej si zobrazit Toolbox, tam je help formou html stránek, pokud umíš trochu anglicky, dá se v tom pohybovat.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně doporučuji MT4, v programování dost změn. MQL4 je víc céčko, má navíc datové typy, jiný způsob práce s obchody, rozlečení skriptu na funkce a vůbec lepší podpora funkcí a vůbec bylo odstraněno nemálo chyb a nedostatků MQL3.

Problém s MT4 a MQL4 je poněkud omezenější výběr brokera. Interbankfx MT4 teprve testuje, fxdd nabízí jen MT3. MT4 nabízí samozřejmě spousta ruských brokerů se sídlem v daňových rajích.

Každopádně budoucnost programování skriptů pro forex je MT4.

MetaEditor má vestavěnou velmi pěknou nápovědu ve formě jakési referenční příručky. Ve verzi MT3 v Metaeditoru ji najdete v položce menu tools-dictionary ve verzi MT4 se zobrazuje v okně navigator (view-navigator).

To je spíše referenční příručka funkcí se kterou si časem plně vystačíte. Základy jazyka, jeho syntax atd, jsem se učil ze stránek. Pro MT3 je pěkně udělaný příklad formou krok za krokem (původně zřejmě přímo od metaquotes, najdete ho na servrech většiny brokerů praqcujicím s metatraderem např. interbankfx.com/expertadvisor.htm). Pro verzi MT4 najdetet totéž na www.metaquotes.net/experts/samples/ a možná i jinde :-)

Jinak syntax je hodně céčkovská. Ale kdo se jednou naučil v něčem programovat, jiný jazyk se naučí velmi snadno.

Ještě jedna poznámka k ladění. Doporučovaný postup je používat funkci print pro výpis do logu. V MT3 se vypisuje do textoveho souboru nekde v adresari meatatraderu. V MT4 se vypisuje rovnou do záložky experts v okně terminálu v Metatraderu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z důvodu neustálých problémů s CMS, protože jak říkal namodro, pokud jsou problémy častěji než 1x do roka, je nutno najít jiného brokera, jsem provedl pátrání po síti. Kriteria pro výběr brokera jsem měl asi ta co uváděl SID ve svých článcích + obchodní platforma Metatrader. Můj výběr se zúžil na jediného brokera a to Interbank FX.

Výhody:
velká (obratem) americká firma ze Salt Lake City
registrována a kontrolována hromadou institucí
spready EURUSD 2 pips, USDCHF, GBPUSD 4 pips (jiné zatím neobchoduji), bez poplatků
plně automatizované obchodování

Nevýhody:
nedoporučují platformu MT4, ale MT3. MT4 uvažují po fixování nějakých neduhů.
páka pro mini (do 10.000$) 1:200, standard 1:100.

Účet lze založit od 500$. www.interbankfx.com.

Rád bych znal názor někoho, kdo má s touto firmou jakékoli praktické zkušenosti. Popřípadě uvítám další tipy a zkušenosti.
Díky Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, broker z města mormonů je spolu s Fxdd zatím asi jediná možnost mít MT v daňovém "pekle" s přísnou kontrolou důvěryhodných státních bankovních instuticí. MT je přece jen ruský soft a v USA k němu nechovají přílišnou důvěru.

Ať už jsou rusové jací jsou, programovat umí a spolu s Indy jsou nejžádanějšími programátory i u amerických firem.

Obchoduji přes ně - normální velký účet. Více méně bez problémů. Vyřízení obchodů do několika sekund, stopky i trailing stopy fungují bez chyby, zatím vždy za cenu bez slipage.

MT4 se u nich obejvilo v nabídce nedávno, ale zatím jej nedoporučují. Zkoušel jsem tedy čtyřku alerspoň v demoúčtu. Občas to vypadává. Zřejmě to testují, nastavují, ladí a připravují k ostrému nasazení. Pro obchodování tedy zatím jen MT3, což je sice z programátrorského hlediska také pěkný nástroj, ale kdo ochutnal MT4, už nemá cesty zpět :-). A tak čekám, kdy budu moci přejít na MT4 :-).

Založení účtu do týdne, stačí poslat mailem naskenované vyplněné formuláře.

Přístup k zákazníkovi - jezdí po státech na turné, což je poměrně pěkný marketingový krok. Nicméně do Evropy. natož do Česka asi jen tak nezabloudí, takže se s chlapíkama z Interbankfx jen tak nesetkáme :-).

A na jejich stránkách najdete i návod krok za krokem jak programovat v MT3 (není to však jejich práce, řekl bych že to připravili přímo chlapíci z Metaquotes, neb tentýž step by step je i na webech jiných brokerů pracujicích s MT.

A snad ještě malé doplnění, napočítal jsem 19 měnových párů, pokud to někdo využijete :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...