Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Gladere,
je to právě naopak. V programování je největší síla MetaTraderu. To, že ti to přijde složitější než u VT může být dáno zažitými konvencemi z VT a neznalostí programování obecně. Na všechno je dobrý manuál a ty navíc ovládáš angličtinu. Jen se tím prokousat. Zdroje taky znáš, vždyť procházíš strategybuilder. Ale jsou i jiné. Co zkusit Google?

Nicméně pravda je ta, že AOS by si měl každý vytvořit k obrazu svému. Já si myslím, že i když někdo poskytne AOS se kterým sám vydělává, někdo jiný s ním prodělá. Já si na MT nejvíce cením toho, že si naprogramuju hlídání otevřených pozic a pak můžu jít s klidem na pár hodin od počítače.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Glader:
Zkus se podívat na programování MT3. Používají se tam také vlastní operandy, je to hodně podobné VT. Rozhodně složitost není o mnoho větší. Jen ten první dojem to možná tak zanechá. Jenže! Oproti VT je zde kontrola syntaxe, program ti ukáže, kde máš chybu! Takže pak je to programování zase příjemnější. Pokud mohu sdělit vlastní zkušenost, tak nějak zhruba ovládám naprogramování obou platforem, MT3 i MT4. Stálo mě to asi 3 neděle času. Je to jen o tom, zkusit to a zkoušet dál.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all,
kdo mají problémy s programováním. Sežeňte si někoho,kdo umí programovat. Zadejte mu naprogramování systému (jakéhokoli), kde budete mít co nejvíc vychytávek, jako je otevírání více pozic, posuvná stopka, otevření až na následující svíci atp. Bude vás to sice něco stát, ale uvidíte "jak se to dělá" a pak už ty postupy můžete použít v jakémkoli dalším programu. Vřele doporučuji podle vlastní zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby:
Musíš tam napsat hodnoty, které ti řekne správce sítě. Pokud se s ním nedohodneš, nainstaluj si MT3, tam problém s firewallem není. Ale MT4 má více možností pro backtesting, např. optimalizaci - zadáš rozsah hodnot, které má program testovat a dostaneš třeba tisíce různých výsledků s různým nastavením seřazené podle dosaženého profitu.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro:
V MT není okno inspect, ani nic podobného. Zobrazují se tu dvě věci, jednak jak se pohybuješ myší po grafu, tak v dolné liště se zobrazuje OHLC, volume a čas a pak když se myší zastavíš nad nějakým objektem, zobrazí se bublinová nápověda.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Milane, našel jsem v MT4 ten inspect. Tady se to jmenuje Data Window, zapíná se buď tlačítkem co vypadá jako zaměřovač, nebo z nabídky View, nebo Ctrl D. Implicitně se ti to zobrazí vlevo jako lišta, ale dá se to přetáhnout kamkoli na plochu a zmenšit na potřebný rozměr. Bohužel mi to však odmítá ukazovat hodnoty mých fibo úrovní, které mám tady nastavené jako levels v Moving Average. Možná to půjde nějak obejít, ale zatím nevím jak.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro:
Máš pravdu, to okno tam je. Ty fibo úrovně se ti zobrazují v nějakém indikátoru? Podle mě, kdyby jsi to udělal jako více MA s vertikálním posunem, měly by se v tom okně zobrazit všechny. (Ale do indikátoru můžeš použít myslím max. 8 křivek).
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Ty fibo úrovně jsou vlastně vertikálně posunuté MA o 55, 89, 144, 233 a 377 pips. Ale zatím jsem nenašel, kde se dá u MA v MT nastavit vertikální shift, horizontální je přímo v nastavení jednotlivých MA. Asi by se to dalo napsat do skriptu, ale když jsem si to otevřel, tak jsem na to zíral jak jojo - zatím nechápu vůbec nic.
Zatím ty úrovně mám všechny nastavené jako levels v nastavení jediné MA, jenže tam se nedají nastavit barevná rozlišení jednotlivých levels a Data Window je nenačítá.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...