Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Připadá mi poměrně dost seriozní, že pokud Interbank FX ví, že MT4 nechodí korektně, upozorní na to a nabízí pouze MT3. Říkám si, je to o něco jednodušší program, v lecčems hodně podobný VT (využívá např. cross atp.). Naučím se na něm a přechod na MT4 už nebude tak náročný.
Říkal jsi, že exekuce je bez slippage, týká se to i vyhlašování dat? Je tu nějaké omezení po dobu vyhlašování?
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slippage - neobchoduji na data, při rychlých pohybech tam jistě nějaký skluz bude. Měl jsem štětstí, že jsem měl stopky a trailingstopy vždy tak, že to vzalo přesně za cenu, kterou jsem chtěl. při ručním uzavírání a otevírání to samozřejmě kolikrát nestihneš. V tom případě ti vyskočí okno s dotazem, zda akceptuješ novou cenu.

Příkazy jsou realizovány během několika sekund bez problémů.

Jako program se MT3 a MT4 příliš neliší, MT4 má několik vychytávek. Hodně změn je v tom programovacím jazyce.

S MT4 to vyřešily šalamounsky. Nabídli to, asi aby uspokojily tradery, ale protože to nemají vychytané tak na to upozorňují a do jisté míry se zříkají zodpovědnosti. Alpari, Teletrade a několik dalších ruských společností z daňových rájů už frčí na MT4, takže si myslím, že problém není v MT, ale spíš v tom, že se to musí všechno nastavit, vyladit atd. Z počátku MT4 demo od Interbankfx hodně vypadávalo a já potřeboval zkoušet nějaké skripty, tak jsem nainstaloval ještě demo od Alpari a tam se to jevilo velmi stabilně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dzink:
Já si myslím, že je to věc zvyku. Napoprvé jsem ani z VT nebyl tak moudrý. Já myslím, že na prosté obchodování je MT velmi jednoduchý a přehledný, navíc nezabírá tolik operační paměti, takže odezvy na roztahování grafů, přeskakování do jiného okna atp. jsou velmi rychlé.
Něco jiného je programování, ale jak říkáš, více možností, je jasné, že to bude komplikovanější.

Jen tak mimochodem, CMS mi dnes slíbili, že z mých ztracených 560$ mi jich 306 vrátí. Stálo mě to necelý týden korespondence, prokazování spojení (viz namodro) a zasílání activity logu, ve kterém mají evidentní programátorskou chybu. Na mé zprávy moc nereagovali, ale nakonec jsme se aspoň částečně dohodli. Každopádně MT nastuduji a vyzkouším Interbank.

Jsem rád, že tu mám nějaké spojence. Spočítal jsem, že za měsíc udělám cca 150 obchodů, cca 100 v EUR a CHF. Takže nižší spread by mi mohl přinést cca 100 pips měsíčně. A to už se vyplatí.

Zdravím, Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen zajímavost k MT,
backtesting v něm zřejmě nejde 100% používat ve VT, vzhledem k posunutým candlím - alespoň v delších časových rámcích, jako je 4 h. Například v tento okamžik mám v MT4 zcela jasné signály k nástupu do pozice podle 4h tunelu v párech EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY (změna sklonu SMA 8), zatímco na stejných grafech ve VT ještě není ani náznak obratu (snad s výjimkou JPY, kde ten náznak už je). Možná stojí za pozorování jako systém včasné výstrahy... :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj..k tématu musim říct, že jsem vyzkoušel desítku různých platforem od příšerností jako je CMFX platforma a javovských aplikací typu easyforex.com a forex.com, přes celkem ucházející GTS a jemu podobné, včetně dvou mých horkých favoritů , kterými jsou VT a v poslední době MT4, na kterém obchoduji live.. Původně jsem byl zarytým odpůrcem MTčka, až přišla na svět verze MT4..uživatelsky nejpříjemnější a nejpřehlednější platforma, kterou jsem doposud viděl. Účet mám u interbankFX, kde je spread na EUR/USD 2 pips a jelikož obchoduji výhradně tento měnový pár, tak jsem spokojen. Firma má sídlo v USA - Utah a celkem ucházející zákaznickou podporu, takže snad by měla být seriózní.

Ale zpět k tématu: VT jsem si nemohl vynachválit díky nepřebernému množství nastavení a možností, ovšem když mi demo účet padal několikrát denně a hardwearové nároky byly opravdu vysoké, dostal šanci MetaTrader4. Musím podotknout, že mě ani v nejmenším nezklamal, ovšem stále mi chybí některé vymoženosti, jako že nemůžu sloučit 3 indikátory do jednoho okna aby se překrývali..nemáte s tím někdo zkušenosti? Nevíte jak se to dělá alespoň ve VTčku? Děkuji (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pitlos:
Ale, ale, jak to, že chybí? Zatím jsem nepřišel na to, co by Metareader neuměl. Snad jen vydělávat bez mého přičinění. A co custom indikátory? Můžeš si naprogramovat, co tě napadne, třeba deset indikátorů dohromady. Navíc, když si do okna s jedním indikátorem v MT přetáhneš myší další, šoupne ho do stejného okna nebo se zeptá show in data window?
Ale tvá zpráva, že obchoduješ live na MT4 mě potěšila, protože zanedlouho už budu taky. Dnes mi u VT zase zmizela jedna entry objednávka a zrovna by z toho bylo 200$. Dnes ráno jsem něco testoval a dal jsem si plný počet svíček a pak jsem musel 3x restartovat comp, abych moh ještě něco dělat. Hroznej soft.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel s tím VT naprosto souhlasím. Právě teď mám totálně kouslý otevřený live účet, dnes už asi popáté, kromě toho, že se mi uprostřed obchodování opět odpojil. Pokaždé musím restartovat počítač, protože jinak to nejde rozchodit. Naprosto běžně mi mizí grafy z otevřených oken a další lahůdky... (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Namodro:
Netrvalo dlouho a vyřešil jsem veškeré problémy s VT. Založil jsem si onen zmiňovaný miniúčet u Interbank FX a zatím si nemohu stěžovat. Vyřízení trvalo cca 2 dny, vyplnil jsem všechny formuláře, přišel mi mail, že potřebují ještě oscanovat dva doklady a vyplnit formulář pro neameričany a účet byl založen. Pak ještě dva dny na převod peněz (bohužel neakceptují převod od třetí osoby, chtěl jsem převod rovnou od CMS) a mohu znovu začít. Zvolil jsem verzi MT3, která je u nich stabilnější s výhledem na snad brzský přechod na MT4. Každopádně i tak je to velký pokrok v programování a zautomatizování, mohu nechat víc makat stroje. Takže doporučuji.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane,
dobrá zpráva :). Jen se s tím musím nejdřív naučit zacházet, což asi zase pár měsíců potrvá. To VT je fakt strašnej soft. Mám teď třikrát rychlejší komp než před vánoci (Ježíšek se staral :)), ale sype se to skoro úplně stejně jako předtím. Na demu to tak nevadilo, ale když člověku na live účtu zmizí znenadání graf nebo mu to třikrát za sebou spadne, je to na infarkt...

Díky, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...