Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Derkel:
OK, breakout systém. Jednak by mě zajímalo, jak jsi to testoval, na celé této diskuzi nikdo relevantní backtest zatím neprovedl. Testoval jsi to ručně? Funkční EA (Expert Advisor) pro testing celého systému taky nikdo nezveřejnil. Já sám jsem si systém otestoval pomocí mého EA, který ovšem sleduje jen jedno pásmo namísto dvou jak uvádí tvůrce systému. Výsledek mého backtestu je, že nejvhodnější je používat jen jedno pásmo pro GBP a to od 10:00 CET. EUR mi vychází jen s mírným ziskem, s profit factorem 1,3 a to mi připadá málo.

K tvému dotazu, pokud něco funguje rok, je samozřejmě velká pravděpodobnost, že to bude fungovat i nadále, kde ale je ta jistota, že to tak skutečně bude? Trhy se mění, můžeš něco zaručit 100%? Proto spíše spoléhám na systém s dlouhodobě vyšším poměrem zisku/ztrát a jak jsem uvedl, 1,3 mi už přijde málo.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pridavam jeden AOS objeveny na diskuzi MT. Nekdo z hodnych panu ho preprogramoval do VT. Dle meho je urcen prevazne pro CABLE, 10-30 M. Vysledky dava celkem slusne, jak dlouho si povede, nevim. Je pravda ze verze pro Mt je profitabilni, co jsem moch maximalne testoval, uz skoro 2 year.

Nevim jak se vkladaji soubory a tak to davam na rapidshare, doufam ze se nebudete zlobit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Volf
chtěl jsem naimplantovat z fora do MT jeden AOS, ale nějak mi to nejde. Má to příponu mql. Když jsem to tam dal,tak jsem ho tam nikde nenašel. Druhý pokus byl přejmenovat ho na exp. Přijal na sebe správnou podobu, ale v MT ho nemůžu nikde najít. Co dělám špatně? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opet zdravim a dekuji.

K tem diram v datech. Nejde mi tak o to ze by to byl problem pro me, chtel jsem pouze poukazat na neuplnost dat. Muze to totiz zpusoit dosti problematicke chyby u EA. Napr. kdyz bude chybet svicka v 10:00 a muj EA bu naprogramovan tak, ze by mel zjistit v 10:00 maximum a minimum za poslednich 48 hodnot (na peti minutovem grafu 4 hodiny), tak mi to vubec nic nespocita, protoze tato funkce se vola poze jednou v 10:00. To nemluvim o tom, ze pokud v tom pasmu 48 hodnot chybi este naka svicka, tak mi to ve skutecnostispocita max a min za delsi casovy usek nez ja chci !!!

Tata nasel na vebu nasledujici skript pro MT4, ktery vam zobrazi oblasti, kde chybi nejaka ta svicka. Nasledujici skript je nutneulozit do souboru s koncovkou .mq4 (napr. hledacder.mq4) a tento soubor se pak musi nahrat do
C:\Program Files\MetaTrader 4\experts\scripts\
pak uz jej jen v MT4 pustit. Me to na minutovem grafu Eur/Jpy ukazalo cca 140 der od zacatku tohoto roku cili jenom za tyden!!!

//+------------------------------------------------------------------+
//| Find Data Holes.mq4 |
//| Copyright © 2005, Luis Guilherme Damiani |
//| www.damianifx.com.br |
//+------------------------------------------------------------------+
#property copyright "Copyright © 2005, Luis Guilherme Damiani"
#property link "www.damianifx.com.br"
int hole_count=0;
int hole_size=2;
//+------------------------------------------------------------------+
//| script program start function |
//+------------------------------------------------------------------+
int start()
{

//----
for(int i=0;i {
if (iTime(NULL,0,i)-iTime(NULL,0,i+1)>Period()*hole_size*60+30)
{
if(TimeDayOfWeek(iTime(NULL,0,i+1))==5 && TimeDayOfWeek(iTime(NULL,0,i))== 1)
{
ObjectCreate("Weekend"+i,OBJ_ARROW,0,Time[i], Low[i]);
ObjectSet("Weekend"+i,OBJPROP_COLOR,Lime);
}
else
{
ObjectCreate("Hole"+i,OBJ_ARROW,0,Time[i], Low[i]);
ObjectSet("Hole"+i,OBJPROP_ARROWCODE,251);
hole_count=hole_count+1;
}
}
}
Alert(hole_count+" holes were found, of size: "+hole_size+" bars.");
//----
return(0);
}
//+------------------------------------------------------------------+

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro:
Mimo obchodní hodiny nejdou zadávat příkazy ani v MT ani ve VT.

Standby.
Pokud má soubor nějakou příponu, určitě je to z nějakého konkrétního důvodu. Rozhodně nikdy nepřejmenovávej soubory, pokud ti to jeho tvůrce vysloveně nepřikazuje. Mql je soubor pro MT3. Nahraj ho do MT3 do adresáře experts, otevři MT3, soubor uvidíš mezi ostatními v adresáři expert advisors. Pravým tlačítkem klikni na soubor a z místní nabídky vyber Modify. Otevře se tento soubor v MetaEditoru. Můžeš si tu prohlédnout zdrojový kod, ale hlavně pomocí tlačítka compile vyrobíš soubor .exp, který je kompilovanou verzí .mql. Právě aby program fungoval bezchybně a na nejnižší strojové úrovni, která je také nejrychlejší, kompiluje se do této podoby. Tento soubor se pak ale nedá již prohlížet.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Jasně, já vím, že mimo obchodní hodiny nejdou zadávat market příkazy, ale ve VT jdou zadávat entry ordery, na kterých můžu například vysvětlovat v neděli manželce, jak se s tím zachází, a dá se to osahat právě mimo provoz. Na MT, když zkusím zadat pending order, tak mě to nepustí dál.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro:
čoveče, nechtěl jsem ti hned věřit, tak jsem si vyzkoušel ve VT zadat entry mimo obchodní hodiny a mě to teda napíše "market is closed" a nezadá nic. Teda v ostré verzi. No tak počkej dvě hoďky a pak to manželce ukážeš když už bude trh rozjetej.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...