Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Už asi mesiac obchodujem v meta... (u NorthFinance-Demo) celkom úspešne.. Musím sa priznať, že mám z toho veľmi dobrý pocit. Aj to programovanie v c++ je celkom fajn, i keď si myslím, že táto oblasť by si zaslúžila nejaký vlastný jazyk...ale to je jedno. V každom prípade sa už ohliadam po brok spol, cez ktorú by sa dalo obchodovať. Ak má niekto osobné skúsenosti, budem povďačný.
Nakoniec ku mnoho krát spomínaným offshore firmám. Ich jediným negatívom je, že platia minimálne dane....preto že ich zakladajú v daňových rajoch. Ja osobne som sa nestretol, že by takáto Fy. niekoho obtiahla, pokiaľ už má nejakú tradíciu. Treba si uvedomiť, že nízke spready sú priamo závisle na tom, koľko musí banka zaplatiť štátu !!!!
V každom prípade budem rád, ak má niekto iné skúsenost nech dá vedieť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Darkmane Ono to čtení od začátku má něco do sebe, ale těch vláken je tu už tolik a přestože bych chtěl, nestihnu to takže díky. ;-) A stejmě bys mě nenaštval, jsem v euforii, za rok "demování" se mi konečně začalo dařit. Už jsem myslel že na to nepřijdu a vzdám to. Teď jsem se utvrdil, že toho nenechám ani za nic. :-)))

2563

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

asi už jste všichni unaveni z neustálých dotazů nás začátečníků ohledně backtestingu. Už jsem tomu věnoval mnoho hodin, a pořád se mi nedaří rozběhat všechno. Pravda je, že jsem nečetl CELÉ tohle vlákno, jednoduše proto, že nemám kapacitu, najednou přelouskat 92 stran. Ale opravdu jsem poctivě hledal, i venku na internetu.
Postupoval jsem podle postupu v článku, a tam se objevil následující problém:

Všechno šlo přesně podle obrázků, žádný problém. Až u samotného backtestingu - celé jsem to nastavil do detailu stejně, i ten jeden den, který se má testovat. Použil jsem stejné nastavení AOS, prostě všechno stejné. Přesto mi to hodilo jiný - lepší - výsledek: profit cca $1500, což je cca 3x více, než je uvedené na screenshotech v článku. Když udělám test na celé období grafů, tak skutečně proběhne (načte všechna data), ale totálně mi to odrovná účet.

Ještě předtím jsem zkoušel různé tutoriály ve fóru, někdy to šlo, ale chyběla tam data, jindy mi zase v roletce pro měny ty měny chyběly, zkoušel jsem také Volfův systém (který bych rád obchodoval), tam mi to také házelo chybějící data a výsledky (i když asi zkreslené), byly špatné. Je v tom prostě bordel.

Něco tedy evidentně není v pořádku. Může to být verzí MT4 (mám build 198, stažený z metaquotes.net - podle wiki) nebo v datech (mám opět stejná, od Alpari)? Může to být způsobené kvalitou (třeba 25% nebo taky - podle návodu na Finančníku mi to hodilo - n/a)?

Vůbec jsem ztracen v problematice dat. Vedle svého problému mám tudíž ještě pár dotazů:

1) Je nutné pro testing na 1M grafech si konvertováním vytvořit i všechny vyšší timeframes?
2) Jak je to s časem v backtestingu? Vůbec nechápu, jestli to dělá podle časového označení jednotlivých barů (ve kterých by měly být zahrnuty letní a zimní časy - jinýmy slovy všechna časová označení by byla stejná, bar v 1. června 2006 8:00 by ukazoval cenu v 8:00 letního času, 1. listopadu 2006 8:00 zase cenu v 8:00 zimního času, a kdybych měl nastavený vstup na 8:00, tak proběhnou na těchto barech)? Nebo tam MT4 nějak posouvá časy podle mého času na PC? Nebo podle času brokera? Jak to funguje?? :)
3) Co to je a o čem vypovídá kvalita dat v reportu z testování, a jak se dá ovlivnit?

Prosím někoho, kdo má čas a náladu, aby sem hodil, jakou verzi (odkud staženou) MT4 používá, jaká má data (aby byla zadarmo), a odkud má historická data (také zadarmo - Alpari je asi klasika). A k tomu postup, jak přesně pro tuto kombinaci vybavení zajistit, aby se data naimportovala všechna a aby byla zkreslená jen do únosné míry. Nebo třeba hotový systém (něco primitivního), na kterém by toto bylo vidět - pak bychom i mohli porovnat reporty.

Díky moc předem, vím, že je to otravné, ale bohužel jsem ztracen :( Rád za to také něco nabídnu, třeba to můžu zpracovat podrobně a napsat do wiki tak, jak je to mně (a tedy asi většině dalších podobných tápajících lidí) srozumitelné. Nebo to můžu udělat jako dodatek k článku na Finančníkovi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk:
co k tomu dodat. Návody nestačí jen přečíst, je třeba je studovat. Tzn. minimálně několikrát přečíst a zkoušet. V MT si můžeš zobrazit obchody, které ti EA udělal a můžeš si to kontrolovat na grafu, jestli je to podle tvých podmínek. Hrát si s tím dokola až se to naučíš.
Tvé konkrétní dotazy tu také už byly zodpovězeny, pokud nechceš číst vlákno, proč nepoužiješ vyhledávání?
Systém Hans, který jsem zde dával k dispozici funguje, problém je asi s tvými daty. Když ti tester napíše, že máš chybějící data, proč mu nevěříš, že máš chybějící data?
Pokud testuješ na 1M TF, není nutné generovat vyšší. Ale jak podle tebe vzniknou vyšší TF když je nevygeneruješ a potřebuješ je?
Alpari data nezohledňují letní čas. Tzn. když je 8 hod. při CET, je tam 8 hod i při CEST. Důležité je mít MT od někoho, kdo má CET, aby se ti nově natažená data nebila se starými.
Kvalita generovaných dat znamená, kolik bylo vygenerováno nových ticků pro vyšší TF, pro 1M se nic negeneruje, proto kvalita zůstává na 25% (chápu, je to zavádějící číslo).
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď, Milane. Samozřejmě ty návody studuji, hraju si s tím a budu si s tím hrát, dokud se to nerozběhne, potřeboval jsem ale v těch třech dotazech zjistit pár věcí, bez kterých bych se asi nehnul.
Vyhledávání samozřejmě používám, opravdu jsem jím strávil dost času... Nejsem z těch, kteří sem píší dotazy, aniž by se odpověď pokusili najít sami, i když to tak asi vypadá...
Když mi tester něco napíše, tak tomu samozřejmě věřím, bohužel on mi při různých postupech a různých okolnostech říkal pokaždé něco jiného, i když se jednalo o stejná data, stejný demo account, stejný systém se stejným nastavením atd. Proto jsem z toho trochu zmaten.

Co se týče těch dotazů:

1) Teď úplně nechápu odpověď - napsal jsem, že chci testovat na 1M timeframe, chápu tedy Tvou odpověď tak, že mi stačí 1M grafy. Kdybych potřeboval i vyšší timeframes, samozřejmě si je musím vytvořit pomocí Period Converteru. To ale nechci, potřebuji jen 1M. Snad si rozumíme :)
Napadlo mi to z technického hlediska - jelikož nerozumím propočítávání a odhadům dat v grafech, nevím např., jestli převod do vyšších timeframes nemůže zlepšit celkovou kvalitu dat, něco podobného totiž někdo psal na strategybuilderfx.com Ale soudě podle tvé odpovědi ohledně kvality dat, to možná byl blud nebo jsem to špatně pochopil.

2) OK, takže potřebuji data od někoho, kdo má i v létě časy v CET. Co když ale v backtestingu nastavím, aby to testovalo jen za období té historie a nově načtená data, která mohou být zkreslená, to vynechalo? Nebo se nějak vzájemně ovlivňují a je při testování za jakékoliv období nutné, aby VŠEM ty časy souhlasily? Pokud to nutné je, můžeš mi dát jméno jednoho poskytovatele dat a MT4, který tohle splňuje? Je to FXDD? Na webu tohoto ani mého MT4 ani v helpu jsem o časovém pásmu zmínku nenašel :(

3) OK, a záleží v takovém případě na tom, který z třech modelů na začátku testování zvolím?

Díky moc za odpovědi, velmi to oceňuji. Jakmile se s díky nim někam hnu, rád dám vědět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk:
sežeň si MT4 od Alpari nebo MIG nebo jiný s CET a máš po problému s importem nových dat. Tím, že Alpari má v datech zahrnutý letní čas znamená, že nemusíš rozlišovat, kdy je přechod letní-zimní. Když ti stačí 1M TF nemusíš jiná generovat. Celková kvalita ti nestoupne, 1M data se nezmění. Converter akorát vypočítá hodnoty vyšších TF.
Model Every tick modeluje i na 1M TF nějaká náhodná data, rozhodně je nejpřesnější.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk:

Ja jen doplnim Volfa.... toto rikam casto lidem kteri se me ptaji jak maji neco naprogromovat a k tomuto problemu se to take hodi "musis premyslet jako ten program" .... uvidis ze to v mnohem pomuze, predstav si jak asi logicky funguje backtester.

Pokud chci testovat na 1M tester preci nepotrebuje vyssi TF .... Ale jak asi funguje tester napr na 30M TF staci vygenerovat z 1M => 30M, kdyz se nad tim zamyslis tak converter vytvori svicku za 30min a bude znat pouze 4 hodnoty OPEN HIGH LOW CLOSE teto svice ale on bude potrebovat znat vic a to jak se trh pohyboval behem teto svice, proto bude asi nutne vygenerovat mensi TF cili pokud chces testovat na 30M vygeneruj 5M, 15M, 30M.....
Tim se dostavam ke kvalite dat, zkus si schvalne vygenerovat pouze 30m a pust backtest .... kvalita bude mizerna .... pokud vygenerujes i nizzsi TF dostanes kvalitu nekde kolem 90%, takze dobra kvalita je na vyssich TF nutnosti!!

Pokud nemas MT v CET timezone (tudis hrozi kolize dat) staci kdyz se nebudes automaticky prihlasovat k demo uctu a pred importem smazes jiz stazena data (ty od sveho dosavadni brokera) a naimportujes data od alpari pak se staci uz jen neprihlasovat a muzes testovat do svitani :)

Snad jsem ti v tom trosku udelal jasno, ale uz i Milan mnohe vysvetlil.

Zkratka chce to trosku duvtipu a nebat se laborovat .... drzim palce noc je dlouha :)

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...