Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

2 bachmann: Ne, podle mě je ten návod v pohodě, jenom tam bylo napsáno, abych všechno striktně dodržoval a kontroloval podle obrázků... No a čím déle mi to ne a ne fungovat, tím jsem to dodržoval a kontroloval pečlivěji :) 2 Volf, DarkMan: Díky opět za odpovědi. Přes víkend jsem si s tím hrál, použil MT4 od Alpari a dospěl jsem k uspokojivému závěru, že data jsou v pořádku, minimálně v tom smyslu, že žádná nechybí, jsou tam všechna od půlky roku 2004 (nebo od kdy to je). Nyní ale vyvstává problém, že testování mi stále nefunguje :( Je problém se špatně zadanou cenou, hází mi to známé errory Invalid price for OrderSend function a Invalid stoploss for OrderSend function. Takže asi chyba v programování. Divné je jen to, že to ty errory hodí při všech obchodech do července 2006, od července 2006 naopak všechny obchody proběhnou, což by zase hovořilo naopak pro chybu dat. Tohle mi to dělá pro všechny AOS, které jsem si stáhnul z vlákna Breakout systémy. S jedinou vyjímkou: Hans123Trader_v8m1_1_R.mq4, který přikládám. Tento AOS funguje bezchybně a provede všechny obchody od roku 2004 až do dnešního dne. Tohle zase naopak hovoří ve prospěch chyby v programování těch zbylých AOS. Říkám chyby, není to ale asi chyba v pravém slova smyslu, prostě že v těch ostatních AOS není tahle věc s cenou ošetřená. Týká se to i souboru Hans123MV2.mq4, na kterém tolik lidí zde rádo staví a evidentně jim to funguje, což by opět hovořilo ve prospěch chyby mých dat...:s Jsem tedy trochu zmaten, jestli je to tedy chyba dat nebo programování. Proto jsem se pokusil tu proceduru pro ošetření té špatné ceny (OrderSendExtended), která je v Hans123Trader_v8m1_1_R.mq4, přesunout do Hans123MV2.mq4 (viz příloha), bohužel to ale problém nevyřešilo. Programování mi není cizí, mám docela zkušenosti, i když samozřejmě v jiných jazycích. Dlouho jsem si s tím hrál, ale prostě jsem to nerozchodil. Asi prostě kvůli nezkušenosti s MQL4 nejsem schopen použít ty správné příkazy atd., nevím, čeho se chytit. Proto bych moc prosil někoho, jestli by se nepodíval, kde jsem udělal chybu, nebo alespoň neposlal pár příkazů, kterých se mám chytit. Nebo vzít takovouto proceduru pro ošetření cen ze svého AOS, který mu funguje, já už si s tím zkusím nějak pohrát :) Jako druhou věc jsem se ještě chtěl zeptat k původním dotazům: Když mám v pohodě naimportována data, když mám jak brokera tak MT4 od Alpari, je nutné všechny grafy otevírat v režimu offline? Když jsou od stejného poskytovatele, nemělo by to vadit, nebo se mýlím? A pak čistě hypoteticky - KDYBYCH neměl MT4 od Alpari, musel bych celou dobu všechny grafy otevírat offline, aby se mi nezmršily ty historie? Co když chci zároveň s backtestováním obchodovat a používat online grafy? Díky mockrát za odpovědi a za jakékoliv vodítko!

2626

2627

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

malcikk:
takže ještě jednou, když pracuješ s EA, který využívá jiná TF než 1M, musíš chca nechca tyhle TF dopočítat. Např. 1H TF, které je zde použito. Offline otevíráš jen 1M, ze kterého zbylá TF dopočítáš. Pouze v okně Otevřít Offline zkontroluješ, jestli se ti TF vypočítaly správně (kontroluješ datum).
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dzink,
pises, ze pouzivas pri intraday pivoty .. mozes to trocha prosim ta rozviest ?
Pokusal som sa pozerat pivoty na allpivotpoints.com, na barcharte, sem tam to aj sedi, mal som pocit ze konkretne Camarilla sedela na USDJPY. Nie vsak vzdy. Vies trocha rozviest akym sposobom pracujes s tymi pivotmi ?
Pripadne, nejake konkretne priklady, na tom sa to najlepsie urcite pozera.
Dikes,
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Volf: Díky... Úplně se stydím, že jsem si neuvědomil, že ten tvůj soubor používá 1H TF... Prostě jsem vzal, že ten systém běží na 1M, a dál se o to z tohohle hlediska nezajímal... No nic, každý se nějak učí, hlavně, že už to funguje :)

Teď už je akorát docela ne moc povzbuzující, že prakticky všechny ty systémy, co jsem kde našel, jsou ztrátové :( Ale to je asi normální, že si s nimi teď budu dlouhé doci hrát, abych z nich udělal ziskové :) Navíc jsou bez PS, takže se to snad poddá...

Doufám, že se nemýlím.

Ještě jednou díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy: pokousim se kombinovat fundamenty, trzni sentiment, pivoty (15 min) a weekly pivoty (1h graf). Snazim se obchodovat do trendu, drzet pozici co nejdele (pokud mozno do vecera), posouvam SL po jednotlivych urovnich, abych ochranil profity. Neni to ani zdaleka mechanicka zalezitost, je to hodne o citu. Pouzivam hodne candlestick formace pro lepsi orientaci, jak cena reaguje na pivoty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, díky za rady ohledně MT4 z tohoto a minulého týdne, už usilovně testuji breakouty :)

Chtěl jsem se jen zeptat, jestli tady není někdo, kdo by byl ochoten (nebo už to udělal) převést SIDův ASID PPS (www.financnik.cz/forum/read.php?13,2475,34154#msg-34154) do MT4? OS s tímto indikátorem je druhý z těch, které mě zaujaly, a chtěl bych si ho testovat... Ten soubor má 2 kB, takže by snad neměl být dlouhý a složitý na převedení...

Díky moc předem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...