Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

No bud to budes pocitat rucne, vzdy podla aktualneho low (resp. high) + tvoje nastavenie RB (resp. - tvoje nastavenie RB) alebo si napises/stiahnes indikator, ktory ti to bude ukazovat, tak ako mam ja. Nasiel som ho niekde tu na fore od niekoho myslim, ze RB prediktor, uz sa nepamatam kde a od koho, tymto sa ospravedlnujem :) a upravil som si ho trosku aby to bolo pre mna citelne, next open high mam zelene a next open low mam cervene, tak ako vidis na mojich screenoch. Prilozil som ti kod, tak si stiahni, odstran koncovku .jpg a nahraj si to do Indicator adresara v Nijovi a pridaj do grafu ako indikator.

13779

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dikes za skoru odpoved v prvom rade:)... link nefunguje skusim to pohladat.. akurat som backtestoval YM s tými nastaveniami čo si miodporučil všetko funguje ako ma len nerozumiem ked sa vlastne YM obchoduje obcas mam som napr na 16 00 hodine a zrazu sa ocitam pred 22 00 celkom mi to nahana strach..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klikni pravym a daj si Save target as alebo ulozit odkaz ako, a stiahnes si to. Link nefunguje lebo sa snazi nacitat obrazok ale to nie je obrazok ;) Neviem co myslis tym kde sa vlastne YM obchoduje, na burze v Chicagu predsa CBOT http://www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-dow_contract_specifications.html Ale to co popisujes, je bud problem dat, niekedy sa ti nenacitaju spravne, resp. Ninja nacita to co mas ulozene ako historiu na pocitaci, ak si nejaku logujes, a nedotiahne k tomu zbytok, tak daj reload all historical data a uvidis. Alebo je to naozaj spravne, proste sa cena nedostala mimo tvoj RB aby sa vykreslila nova usecka. To je vyhoda RB, ze tym vlastne krasne filtruje chop a to je aj preto preco som presiel z timeframe na range bars :) Ja vcera podobne na TF mrkni na screen, totalny chop. Od 20:00 do 22:00 na RB15 len 10 useciek a stale okolo EMA34, totalny chop, ziadny Woodieho signal, resp. 20:02 a 21:08 by sa dalo mozno interpretovat ako TonyTrade, ale v takomto chope a nejasnom trende proste neberiem.

13780

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikes za objasnenie niesom nejaky pc mag takze som potreboval kusok postuchnut:D..

myslel som kedy a je to preto čo si spominal jednoducho niektore dni sa mi nevykresli RB mala likvidita alebo niečo také.. Pekná ukážka fakt by sa mohlo stať keby to obchoduijes na 3min tak by si sa možno dal nachytať.. naozaj dobrá výhoda RB na ktorúsi ukázal.. som rád že čím dalej skúšam Rb rôzne nastavenia a pod tak sa mi to čím dalej tým viac pozdáva:)..backtesty robím cez NT skúšam aj YM aj TF ale dosť sa mi pozdáva YM kedže je tam pohyb len 5usd tak mam dosť prestoru na SL:).. fakt dikes už si mi celkom dosť pomohol!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo:

tak fuxo zase sa obraciam na teba dúfam že ta už neotravujem...

prvá otázka sa týka PT. Ako často ti cez zlr zobere PT poprípade na kolko tikov ho máš v TF nastavený lebo toto mi vŕtá hlavou.

Drúhá smeruje k indikátoru kt simi doporučil stiahol som ho s tažkostou som ho anhodil do NT ale tam som sa zasekol viem si ho hodit do grafu ale hodi mi to len nezmyselne bodky a nie číselka ako tebe tak sa bojím že som niekde urobil chybu.. skus mi doboručiť tie nastavenia čo tam máš ty..:). dikes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, v pohode od toho to forum je. Tak ako sa ja rad nieco priucim od skusenejsich, tak som zaroven rad, ze mozem ja na oplatku pomoct zase niekomu inemu s tym co uz viem ;)

Indikator ti asi nefunguje preto ze si si ho neskompiloval do svojej ninjy. Neviem teda ci je to urcite potreba, ale myslim ze ano. Takze daj v menu Tools -> Edit Ninja Script -> Indicator, najdi a otvor ten RBNextOpenPrice a OK. Otvori ti to okno s editaciou kodu, tam nemusis nic pisat, len najdi tlacitko na liste hore Compile a daj to skompilovat. Ak vsetko oka, malo by ti to napisat Indicator successfully generated. No a teraz si ho odstran s grafu a znovu pridaj, snad to pojde. Ak nie skus pohladat popripade poziadat o pomoc v inom vlakne pre ninju, toto nema s woodiem moc spolocne ;)

No a teraz k mojemu woodieho ZLR.
PT mam nastavene na 25 tickov. Vychadzam z backtestov a MFE analyzy a teda % uspesnosti. Zo vzorky 192 ZLR obchodov, bol PT 25 tickov zasiahnuty 68 krat, co je asi 35% uspesnost zasiahnutia PT. Uspesnost mojho systemu, je vsak 51%. Samozrejme nie vzdy je PT zasiahnuty, a vystupujem na CCI hook aj so ziskom mensim ako PT. Vsetko je to len ZLR bez ostatnych patternov.

Dalsie cisla su napriklad (cisto ZLR):
pocet strat v rade 5
drawdown v rade: 450 USD
Maximalny drawdown: 660 USD
% drawdownu z uctu: 4.67%
Win per trade: 191
Loss per trade: -95
a teda RRR: 2.01

atd atd, to si vsetko urcite vypocitaj a over predtym nez pojdes live. A nezabudni ze toto vsetko je este potreba urobit aj s pocitanim komisii a popripade slip 1-2 ticky, aby ta live potom neprekvapil :S

vela zdaru, kludne sa pytaj dalej alebo napis svoje postrehy ale hlavne to smeruj k woodiemu.

BTW vcera zase nic, TF islo do strany cely vecer od 20:00 do 22:00 na RB15 vykreslilo len 4 usecky, vobec ziadna volatilita, uz 5 dni ziadny obchod.

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v prvom rade dikes za opet skloru odpoved

indikátor sa mi spojaznit nepodarilo musim sa pokukat po nete po fore atd snad sa mi to podari ak nie tak pojdem pekne cez ako:(

k tomu PT robil som celkom rozsiahli backtest na TF bral som kazdy hook a mohlo byt porusene jedno pravidlo (hook nad/pod 100 no pod 150, ina farba sidewinder a pod) skusil som to z dovodu že by sa tak mohlo celkom lahko obchodovat bolo by to naozaj uz cisto mechanicke.. k mojmu prekvapeniu to boli celkom pekne cisla bolo to bez PT a so stopom 10tickov.. napriklad najrizikovejsie mi vyslo obchodovat nad/pod tych 100 profit z tych obchodov bol len ubohych 50usd naopak ked nsedi zeroline tak profit pekných 1130usd.. idem ešte skúsiť toto iste s RB 10 a porovnám to:)..

K tomu vcerajsiemu TFku malsom zapnuty graf len tak pri telke.. a sledoval som to aj som si spomenul že to maju teraz live obchodnici tazke.. ja ale testujem sekvenciu od 15:00 do 18:00 takze som sa velmo nevzrusoval:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám otázku na traderov kt sa zaoberajú ghostom. Je to velmi účiný pattern no dosť tažký. nejdem mi ani tak o vstup pretože ten sa da definovať celkom pohodlne skorej ma trápi výstup pretože tu je to pre mna španielska dedina.. ako sa má po správnosti vystupovať z tohoto patternu alebo ako vystupujete vy? Prikládám obrázok z 6.8 kde vznikol niečo po16 krásny ghost vstúpilsom pod ramenami ako to je definované ale s výstupom som si nevedel dať rady tam som vystúpil pri korekcii -200.Nazdával som sa že sa tam trh zasekne ale stalo sa to že trh išiel este dalších 6 bodov dole a ja by som tak prisiel o slusnu sumu.. teda ak mi viete poradit:)

13794

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj znovu ja :) ja sice Ghosta ee, ale venoval som sa mu trosku, ale pretoze mi pride velmi subjektivny a videl som ho uz potom vsade :) naviac som nevedel prist na nejake zmysluplne pravidlo, na zaklade ktoreho by som rozhodoval, ktoreho vziat a ktoreho nie, tak ho neobchodujem. A krasnych ukazkovych Ghostov som nenasiel tolko, aby ta vzorka obchodov mala pre mna dostacujucu vypovednu hodnotu. Teraz k tvojmu obrazku. Ta ciara (trendline) na CCI histograme, by sa podla mna mala kreslit nie vodorovne ako ju mas ty, ale spojit paty tych dvoch veciek, v tomto pripade je to sice vstup na rovnakej usecke. K vystupu, podla mna mas vystup spravne. Neexistuje zaruceny vystup, ktory by ta podrzal az do konca trendu. To sa proste neda. CCI hook from extreme je jeden zo sposobov, v tomto pripade krasny zisk. Vobec sa netrap tym ze trh isiel dalej, ty mas svoj zisk a basta. Nabuduce sa to v tom extreme moze otocit a budes si hovorit aky super vystup som pouzil az na konci trendu. Dalsi z moznych vystupov, je ked sa CCI dostane uz nad/pod +-100 tak az po spatnom prekroceni, coz by ta v tomto konkretnom pripade podrzalo dlhsie. Je to vsetko len o otestovani si roznych Woodieho vystupov a ktory ti najlepsie sedi, alebo nejaky svoj vystup. Ja napriklad v pripade ze sa CCI dostane nad hranicu 100, vystupujem az v momente, ze ide cena proti mne. Coz je velmi jednoduche na interpretaciu, pretoze na RB presne vies kde bude dana usecka uzatvarat a tak proste posuvas SL na tu hodnotu :) v tvojom pripade by ma to vyhodilo na tej prvej zelenej usecke, coz skoro zodpoveda vystupu ked CCI prekroci hranicu 100 naspat alebo aj mplayovmu 123 vystupu, tak ako by som ho interpretoval ja.

13801

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opet dikes za odpoved:)

Ghosta zatial len backtestujem popri zlr respektíve lepsie povedané všímam si ho. Určite by som ho nezačal obchodovať hned od začiatku kedže sa chystam začať len dačo nad 5000usd.

Momentálne som ale troška flustrovaný z dovodu ze som začalpodrobne študovať SL a mám dilemu ako by som SL aplikoval pri zlr pretože neviem aky fixný SL si určiť kedžepovedzme si rovno nemám az taky velky kapital. tak som začalpochybovať aj či je TF správny trh a pod.. ved to možno poznáš. ale už som sa dako snáď cez toprekotúlal a idem urobiť backtest okolo 8 mesiacov a ten SL si vypriemerujem to bude dúfam fungovať:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dlho nikdo nic :) tento tyzden celkom mrtvy co sa tyka ZLR vo vecernych hodinach na TF. Ale pekne sa to hybe ked som v praci a nemozem obchodovat. Tak aspon analyza ako by som zobchodoval vcerajsok cisto z pohladu ZLR a dokaz, ze i tak jednoducha vec ako ZLR stale funguje ak to obchodujete s rozumom :)

13840

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak vcera konecne zase obchod po 5 dnoch bez signalu :) resp. 2 obchody. Prvy vstup krasne ZLR 20:35 po prieraze swingu, bohuzial tentokrat BE+2. Druhy vstup ZLR + odraz, vystup na posuvanom SL CCI hook + cena proti +90. Psychika v druhom obchode so mnou mavala jak na prveho maja, na vystupnej usecke trosku smola trh sa dotkol presne na tick mojho PT ale zial som nebol vyplneny :( a bojoval som s demonmi, ktori mi nasepkavali posun PT o jeden tick dolu. Poviete si preco takto? Ako vidiet v oboch pripadoch urobil trh len malu korekciu a vzapeti by bol zasiahol moj PT +250. Je to rozdiel mat +90 a +500? Ano je, keby som obchodoval inak dalo sa vcera so ZLR vytazit aj +500 USD. Ale takto sa neda uvazovat, porusovali by ste svoj system. Ja tak neuvazujem, preto obchodujem tak ako obchodujem. Mam to takto otestovane. Som rad, ze som vcera dodrzal plan na 110% a to je najpodstatnejsie. Teraz som tiez general, ked vidim cely graf, ale v prvom obchode nebolo jasne ci nepride vacsia korekcia, a ochrana kapitalu posunom na BE+2 je proste moj styl obchodovania. V druhom pripade zase nemohol nikdo vediet, ci sa trh neodrazi od predchadzajuceho swingu a nevytvori DT. Preco som nedal PT na ten predchazajuci swing high ked som bol uz na BE+2? Pretoze by som porusil pravidlo RRR a vo vysledku by som nic neziskal, len par tickov. Tak tolko k mojmu vcerajsiemu obchodovaniu ZLR. Fuxo

13877

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...