Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Ahoj,
ak by si sa chcel drzat striktne Woodieho, tak ten doporucuje 20 s pred koncom usecky. Ale vsetko zalezi samozrejme na tebe a na tom co ti ukazuju testy, resp. papertrading, pretoze toto tazko otestujes v backtestoch, ked nevies, ako ta usecka tikala a kde presne bola cena 20s pred koncom.
A potom este zalezi aky time frame obchodujes. Ak nejaky casovy, tak vies presne kedy bude koniec usecky z pohladu casu, takze sa da takto uvazovat. Ak nejaky tickovy, alebo range bars, tak nevies kedy je 5s pred close usecky, ale vies kde ten close je, resp. bude.

Ja napr. obchodujem range bars, takze viem, kde bude close usecky a teda vystupujem presne na close usecky (+-slippage samozrejme). Scenar by teda bol, CCI robi hook, takze chcem vystupit, tak SL alebo PT posuniem na hodnotu kde bude close usecky. Samozrejme ten sa moze v case menit, takze je potreba to stale sledovat a pripadne posuvat na nove hodnoty. Je to mozno napisane trosku nezrozumitelne, ale dufam ze to pochopis :)

vela zdaru,
Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

fuxo: Jen doplnim - Woodie nikdy nedoporucoval obchodovat prave 20s pred CLOSE, ale definoval tri pristupy - velmi agresivni (obchodovat signal ihned, jakmile se objevi), agresivni (obchodovat 20s pred C) a konzervativni (obchodovat na C). On sam preferuje obchodovani 20s pred C, protoze to vyhovuje jeho psychice + ziska "naskok" pred temi, kdo nastupuji na C. Ovsem z dlouhodobych statistik mi (i dalsim) vyplynulo, ze entry -20s a na C vychazi ve vysledku s prakticky totoznym vysledkem. Navic se to lepe testuje. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu striktnimu pristupu - Woodie take doporucoval se nezabyvat cenou a jeste tvrdil ze s WCCI templates ma obchodnik naskok oproti obchodnikum co sleduji "zmatene" svicky. To byl taky moment, kdy mi doslo, ze se na jeho chatu vic nenaucim a komunitu opustil. Nechci zakladat flamewar, at si to kazdy prebere jak chce...ja vzdycky daval prednost hlave proti pravidlum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj kluci (případně děvčata),
již nejakou dobu se zajím o WCCI a hlavně o AOS pro MT4.
Je tu nekdo další s kým bych se mohl poděli o své AOS?
Potreboval bych ho trošku upravit... umí tu někdo s MQ4?
A má tu někdo takový i více příspěvků než já, aby mohl založit seriózní vlákno - děkuji.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, ano idem WCCI live. Dufam, ze nebude vadit ze budem tykat. S live som zacinal koncom aprila, takze teraz cez vikend sa chystam akurat na vyhodnotenie svojho 3 mesacneho live. Zacinal som s WCCI ZLR v kombinacii s FinWinom. Potom som mal malu krizu a trosku prehodnotil system a znovu backtest. Bolo to potreba, lebo som chcel prejst na RB, ale nevedel som presne, co a ako budem robit so stop lossom a ako budem vystupovat, no a pri live obchodovani ma to napadlo, tak som to musel znovu otestovat (cely rok naspat). Predtym som obchodoval 3min TF, teraz 15 range bars. Z WCCI zatial pouzivam len ZLR, ostatne patterny este nemam komplet dotestovane, ale mam zalusk na GB100, asi ho v buducnosti pridam. Takze teraz od 14.6. idem len cisto ZLR na TF 15RB. Celkovo sa sice motam okolo nuly, resp. v miernom zisku, ale myslim, ze dolezitejsie je, ze mi to funguje a aj vysledok nula povazujem za velky uspech na uplneho greenhorna po 3 mesiacoch s tym ze som stihol zmenit aj time frame :) Rozdiel oproti backtestom samozrejme je, a to hlavne kvoli mojej psychike a vymyslaniu pocas toho, ked som v pozicii. Na vysledky sa pozeram z pohladu 20 obchodov. Sada 20 obchodov, bola vzdy ziskova. Stale robim chybi, stale vymyslam, napriek tomu, ze pravidla mam jasne a ani moje pravidla pre riadenie pozicie mi uz neposkytuju ziadny priestor na diskrecne uvahy. Takze momentalne chcem pokracovat cisto ZLR a pracovat len na svojej psychike! Uz si nechcem hovorit, ze keby som nebol sprosty a dodrzoval svoj plan, tak uz som mohol byt niekde inde. Ako ochutnavku prikladam vcerajsi obchod, presne podla toho ako obchodujem. Zaroven si vsimni, ze tam vcera bolo pekne GB100 asi o 19:30 s odrazom od EMA34, pri vystupe ked CCI prekracuje 100 naspat potencialny zisk 500USD. Presne taketo GB100 chcem casom pridat do systemu. Co tyy a WCCI nejake vysledky, plany, testy? Fuxo

13731

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tikaniím nieje žiadny problém pretože mi neni ešte ani 18 preto som sa k live ešte nedostal:)... ja som backtestoval ZLR na TF a ES s celkom dobrými výsledkami (500usd trh). Zaujal ma patternt GB100 naozaj zaujimavý a zdá sa že vie nadelovať slušné profity. Backtestoať rangebar som začallen dnes ale mám v tom pomerný chaos pretože neviem ako range funguje v reale ako často chodia a podobne...Som rád, že som natrafilakurát na takéhoto ochotného človeka..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak drzim palce, aby si pri tych testoch vydrzal. Ako casto RB chodia nevie nikdo :) proste, ked nastane zmena ceny o dany range, tak sa zacne vykreslovat nova usecka. Na cas nijak vyrazne nehlad, pozeraj a zameraj sa na to, ze sice nevies kedy (takze nemozes ani aplikovat ziadne pravidla typu vstupit 20sec pred close), ale vies kde konci a zacina nova usecka. Skus si aj rozne nastavenia, trebars 10RB, 8RB a podobne. Uvidis na ktorom budu signaly pre teba najviac citelne a ktore ti bude najviac vyhovovat. Trebars 10RB moze byt zaujimave pre TF, mozes pri vstupe pouzit zakladny SL trebars 12tickov co vyjde vzdy presne 1 tick pod/nad vstupnu usecku. Je to trosku rozdiel oproti minutovym alebo inym grafom, lebo pri RB (ak nechytis slip samozrejme) sa trafis vzdy do close, kdezto pri napr. minutovych grafoch to chce cvik aby si sa trafil presne do close, a pripadne slip resp. nepresnost na close moze vyznamne ovplyvnit tvoj system. Prilozim este posledne obchody tento mesiac, dve vecerne ZLR z 29.7. prve proste krasna ukazka presne podla planu bez vahania. Pri tom druhom, tiez sice podla planu, ale videl som ze trh uz stracal silu a hned po vstup siel proti mne, CCI sa tiez nahle zalomilo coz bol signal na vystup, tak som posunul PT na BE+2 a siel prec, proste bud SL alebo aspon na komisie :) tak vyslo na komisie. V backtestingu by to druhe ZLR vsak bol zakladny SL. Tak tolko zatial.

13763

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, ano idem WCCI live. Dufam, ze nebude vadit
> ze budem tykat. S live som zacinal koncom aprila,
> takze teraz cez vikend sa chystam akurat na
> vyhodnotenie svojho 3 mesacneho live. Zacinal som
> s WCCI ZLR v kombinacii s FinWinom. Potom som mal
> malu krizu a trosku prehodnotil system a znovu
> backtest. Bolo to potreba, lebo som chcel prejst
> na RB, ale nevedel som presne, co a ako budem
> robit so stop lossom a ako budem vystupovat, no a
> pri live obchodovani ma to napadlo, tak som to
> musel znovu otestovat (cely rok naspat).
> Predtym som obchodoval 3min TF, teraz 15 range
> bars. Z WCCI zatial pouzivam len ZLR, ostatne
> patterny este nemam komplet dotestovane, ale mam
> zalusk na GB100, asi ho v buducnosti pridam.
> Takze teraz od 14.6. idem len cisto ZLR na TF
> 15RB. Celkovo sa sice motam okolo nuly, resp. v
> miernom zisku, ale myslim, ze dolezitejsie je, ze
> mi to funguje a aj vysledok nula povazujem za
> velky uspech na uplneho greenhorna po 3 mesiacoch
> s tym ze som stihol zmenit aj time frame Rozdiel
> oproti backtestom samozrejme je, a to hlavne kvoli
> mojej psychike a vymyslaniu pocas toho, ked som v
> pozicii.
> Na vysledky sa pozeram z pohladu 20 obchodov. Sada
> 20 obchodov, bola vzdy ziskova. Stale robim chybi,
> stale vymyslam, napriek tomu, ze pravidla mam
> jasne a ani moje pravidla pre riadenie pozicie mi
> uz neposkytuju ziadny priestor na diskrecne uvahy.
> Takze momentalne chcem pokracovat cisto ZLR a
> pracovat len na svojej psychike! Uz si nechcem
> hovorit, ze keby som nebol sprosty a dodrzoval
> svoj plan, tak uz som mohol byt niekde inde.
>
> Ako ochutnavku prikladam vcerajsi obchod, presne
> podla toho ako obchodujem. Zaroven si vsimni, ze
> tam vcera bolo pekne GB100 asi o 19:30 s odrazom
> od EMA34, pri vystupe ked CCI prekracuje 100
> naspat potencialny zisk 500USD. Presne taketo
> GB100 chcem casom pridat do systemu.
>
> Co tyy a WCCI nejake vysledky, plany, testy?
>
> Fuxo


ahoj, prosimte za ty tri mesice jsi udelal kolik LIVE obchodu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo:

Dikes za objasnenie už tým RB rozumeim a s backovaním určite pokračujem skúsilsom backtestovať YM na RB 15 a zlr su tam tak krásne a časte že mám ohladom trhu kt začnem obchodovať asi jasno:)... ešte jedna otázočka mierne offtopic ak smiem.. vidim že používas NT teda cez akého brokera obchodujes ?? a data máš z kade?:)... dikes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj to je off topic nema nic spolocne s Woodiem ale snad nam admin jednu odpusti :)
Brokera mam AMP Futures a data od zen-fire.

Inak na YM podla woodieho dokumentu, doporucuje RB az 25, ale dobre robis ze si skusas, ake nastavenie bude najviac vyhovovat tebe, medze sa nekladu. A este jedno nastavenie, ktore doporucuje woodie, a sice, ked obchodujes RB tak zmenit Sidewinder limit0 zo 60 na 30.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no možno nám to prejde:)... to som chel počut lebo seriozne uvažujem že pojdem ku ním a som rád že to aj funguje ako sa píše..

Jasne skúšam čo to dá ved mám prazdniny ale ta 15ka mi dosť sedí vyskúšam ešte ten limit som zvedavy či to bude nejaky slušny rozdiel. Inak držiím palce v live ak budeš mať niečo zaujímave tak sa určite podel:).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...