Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Tridis - Děkuji za odpověď.
Alter - Já jsem se tam nedávno registroval a nešlo mi v některých sekcí na foru sledovat grafy ani Live trading room.

Něco jsem se zde dočetl o podobném problému, že si nejdříve musím účet aktivovat...mohl by mi s tímto někdo pomoct? Stačilo by jen vodítko, jak a co udělat. Předem díky.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zrovna jsem dodělal backtest woodieho ZLR.V něm jsem porovnával klasického woodieho jak je popsaný na finančníku a CCI doplěný o EMA 34 a 204. EMA 34 a 204 jsem používal tak že short beru pouze v případě že trh je pod oběma průměry a long opačně, na cci jsem bral vždy jen ZLR ,které začínalo pod +/- 100 a neřešil jsem ,kde uzavřelo.Pokud se vytvořilo ZLR pod ZL tak jsem ho bral pouze v přivadě že dokázalo uzavřít na straně trndu a samozrejmně každé ZLR muselo začínat nad/pod 100.
Testoval jsem trh TF na 3min TF od prosince 2008 do června 2009 a tohle jsou nejzajímavější výsledky:

verze s EMA bez filtrů celkem 668 obchodů

SL100,PT200= 8200
100, 250=8100
100, 300=8000
150, 200=10400
150, 300=8250

s filtrem LSMA 448 obchodů (hodnoty SL a PT jsou pořád stejné jen je už nebudu opisovat)
6800
7350
6000
9100
7050
.......................................................................................................................................................................
klasický Woodie 461 obchodů (bylo mi jedno kolik je na CHZ za sebou čárek ,ale pouze modrá long ....)
5200
6400
5100
5750
3300
s podmínkou 3 useček na CHZ jsou výsledky o něco horší

Přeji všem hodně štestí v tradingu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jan.V. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Můj dotaz směřoval k tomu,
> zda je tento systém i po takové době (3 let) stále
> takto úspěšný ?
> Děkuji za odpovědi.
>
> Jan V.

Rovnakú otázku si ako začiatočník kladiem aj ja a po dlhšej úvahe som prišiel na to, že odpoveď mi môže dať snáď len môj vlastný backtest. Tomáš N. pred rokmi napísal: "Osobně obchoduji CCI jinak, ale s backtestem WCCI jsem strávil též mnoho hodin, zkoušel pár týdnů obchodovat ze zvědavosti live a zodpovědně mohu říci, že je to naprosto funkční systém.
Na základe Woodieho patternu ZLR som si teda spísal vlastný krátky obchodný plán (mierne upravený od Woodieho) a zbacktestoval mesiace február, marec, apríl a máj na trhu NQ (time-frame: 3 min a čas obchodovania od 15:30 do 18:00).

Tu sú výsledky:
- počet obchodov: 23
- počet ziskových: 16
- počet stratových: 7
- p/t: +180$ (fixný)
- s/l: maximálne 160$ (umiestňoval som ho do istej logickej úrovne, nie fixne)
- úspešnosť (%): cca 70%
- komisia: 5$
- celkový zisk: 1880$

Pri P/T + 280$ vychádza celkový zisk 3055$. Keďže som používal dosť prísne podmienky (napr. prvá úsečka CCI nad 100, CZI a SW aspoň na 3 úsečkach za sebou musí mať správnu farbu) a pri každom potenciálnom obchode som si dával pozor na S/R úrovne (obchodovať bez cenového grafu sa mi zdá šialenstvo), priemerný počet obchodov na mesiac vychádza 4 až 7, čo sa mi zdá veľmi málo.

Na druhej strane je to letmý backtest a robiť z tohoto závery či je WCCI funkčné alebo nie sa nedá a treba tomu venovať viac času. Ako povedal Tomáš: "Nejcastejsi problem zacinajicich traderu je v tom, ze neustale tekaji od jednoho k druhemu a nicemu nevenuji radny a adekvatni dostatek casu. Nebacktestuji, nepremysli o detailech a nesnazi se experimentovat s jemnymi nuancemi. To vse patri k praci profitabilniho tradera. Osobe si myslim, ze 3-4 mesice, nez zacne nekdo profitabilne obchodovat jakykoliv jiz hotovy a osvedceny system, je nutnost."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

Presne tak, sú tomu asi nejaké 3-4 roky. Odvtedy sa Petr s Tomášom o tomto systéme ani raz nevyjadrili, že by z nejakého dôvodu prestal fungovať (alebo som si to nevšimol). Inak veľmi by ma zaujímalo, čo si o WoodiesCCI systéme myslia Tomáš s Petrom teraz (predpokladám, že názor nezmenili).

Ako napísal Nelo v tomto vlákne: "Je vela obchodnikov ktory sleduju len cistu price action bez indikatorov, nie je dovod preco by niekto nemohol profitovat ked si k cene prida CCI a studuje 1-2 patterny a dlhodobim usilim nadobudne svoje know-how". Ja osobne sa viac než podrobnému štúdiu WCCI venujem nezávislému sledovaniu grafov (čo môže, ako som pochopil, dať začiatočníkovi viac než podrobné študovanie rôznych indikátorov a preskakovanie od jedného systému k druhému, pretože tak získava akýsi "cit").

Napísal to Tomáš: "Skuste méně studovat indikátory a méně přemýšlet nad trhy. A raději zkuste trhy více pozorovat. Jen tak nezaujatě, každý den. Každý den pozorujte co trh udělal – bez soudů a závěrů. Buďte otevření. Věřte tomu, že i pouhým pozorováním se dá mnoho, mnoho naučit."

Inak, alter, mám zaznamenanú aj vašu vetu: "Preto ak testujes zlr , ovela dolezitejsie ako samotny system, alebo ktorykolvek pattern je naucit sa kedy neobchodovat. A potom ti bude fungovat aj ZLR." O to som sa v backteste snažil a preto som mal tak mizernú frekvenciu obchodov. Teraz hľadám možné cesty, ako zvýšiť túto frekvenciu (..znížiť TF, pridať ďalšie trhy, patterny, alebo upraviť tento pattern..).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne ZLR funguje ale nepouzivam ho pretoze zhorsuje vysledky. Ked budes brat system podal pravidiel woodieho tak dlhodobo zarabat nebudes. PReco si myslis ze maju moderatori vo Woddieho roome demo ucty a su tam stale iny ludia?
Pozri si jeho monkey experiment, alebo mplayovu stranku.
To ake cesty haldas tym presla a prejde vacsina ludi, snazi sa menit , optimalizovat , upravovat tak aby system co najlepsie sedel na historickych datach. A to ma podla mna minimalny vypovednu hodnotu do buducnosti, defacto tak funguje komercne blackboxy.
Co naozaj potrebujes je to co pisal TOmas, pozorovat trh, divat sa co robi cena , na akych urovniach... a ak chces tak si tam najdes aj to ZLR.
joj teraz pozeram ze si tu vykate, tak sorry sa mi to neche prepisovat na forach nezvyknem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to alter:
souhlas! historie je OK na zkoušení, testování. Za jednu z podstatných věcí úspěšného dlouhodobého tradingu ale považuji postavit si takový vlastní systém, aby byl dostatečně odolný ke všemu cose může stát v budoucnosti. Stále žasnu co vše jsou mnozí a jak zde schopni testovat v minulosti: nic proti tomu, dělá/dělal to každý. Vědět ale v začátcích co dnes pak historie bych hodně ubral a víc dělal na stavbě svého systému. Mě-vám-každému vydělá/prodělá budoucnost: pokud ze mně budoucí skok stáhne gatě, protože si je stáhnou ze zadnice nechám, jsem už dnes minulost...
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Backtest vám umožňuje zkoumat velmi jemné nuance vašeho systému (a to opakovaně - podle toho jak se bude váš trading posouvat), bez toho aby jste ztrácel reálné peníze. Backtest má obrovský psychologický dopad, protože jste mohl vidět jak se výsledky postupně "skládaly", než došlo k profitu. Nic vás nepřipraví lépe. Pokud nemáte představu, zda-li váš systém funguje, představu o jeho robusnosti, představu jak šly zisky a ztráty po sobě, nemá smysl se do toho business pouštět.

Jistě není to dogma, ale bez něj to prostě nejde...

P.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všechny wcci tradery. jsem teď ve fázi, kdy stavým svůj os a chtěl bych do něj vypreparovat czi z wcci. přijde mi jako dobrý pomocný indikátor, žel jsem nikde nenašel info o tom, jak se počítá. dokonce i zdrojové kódy wcci indikátorů, které jsem viděl, byly dostupné jen v binární podobě, tak nevím, jestli to není záměr a woodie si ho chce nechat pro sebe :) rád bych se tedy zeptal, jestli někdo z místních czi nerozklíčoval a neposkytl by vzoreček.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No myslím, že se pletete. Nechci kazit prvotní nadšení, ale ... Když si spočítám cca 5$ jako komisi a 10$ jako běžný skluz (1bod) - když kupujete za market (což - jetsli si pamatuju se u woodieho tak dělá), tak mě to tak skvělý nepřipadá.
Ale jako první krůček v maratonu to bylo dobrý :)

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...