Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Miles:

Podarilo se ti vyresit problem se spread sheetem? Vypada tam vsechno OK. Pokud chces, muzes mi tvuj spread sheet odemailovat a ja se na to podivam. Desetinna carka misto tecky by nemela byt spravna odpoved. Ja ten spread sheet pouzivam s teckama bez problemu. V USA se pouzivaji desetinne tecky - ne carky. Carky se pouzivaji na oddeleni tisice: napr. $2,064.40

Ostatni: Co se datumu tyka - musite mit Excell s tzv. Day Formula. Na 2003 Excell mi to nejede, na 2007 Excell ano. Jak to tam ovsem dostat, kdyz to tam neni - to nevim. Ja u te starsi excelovske verze vepisuji datumy manualne do pole hned vedle dne ve formatu den/mesic a automaticky vam to vyhodi nazev mesice-den, napr. 6/10 vyhodi 06-Oct. Musi se ovsem kazdy den vepisovat manualne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vhanek:

Jo, už jsem to vyřešil. Byla to opravdu ta desetinná čárka... Díky Veroniko za radu. V angličtině je desetinná tečka, tak to nechápu, asi to přejímá lokalizované CZ prostředí Excelu.

čistě prakticky, jak zapisujete ty Draw a Peak? Když mám třeba první výstupní signál hook, potom jde cena stále mým směrem a další signál je cross100. Ten Peak je nejvyšší vrchol až do posledního výstupního signálu? Například u toho Draw je to důležité pro nastavení SL. Když zapíšu Draw do nejbližšího výstupu, třeba hook, tak můžu mít jen malou ztrátu, protože nevystoupím na zákl. SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

s tím zadáváním MAE, MFE je to dost individuální otázka. Např. Bracket Trader zapisuje hodnoty pouze z doby, co jste v obchodu. Osobně zapisuji hodnoty k hook i cross100 výstupu zvlášť bez ohledu na to, kdy jsem z obchodu skutečně vystoupil (např B/E, nebo posunutém SL). Umožňuje mi to pro mě lepší analízu výstupů a SL/PT pro jednotlivé patterny Ale přístupy se budou hodně lišit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cely system WCCI sleduju asi sedum mesicu, samozrejme jsem si z nej vytahl veci ktere mi vyhovuji nejvice, myslel jsem si ze uz to celkem zacinam zvladat, nedavno me Everest vyvedl svym prizpevkem z omylu a dohnal me zpet k backtestingu (nevim jestli za to mam bejt na nej nastvanej nebo mu podekovat :)) Diky nemu jsem si uvedomil ze patterny funguji jako celek, ze se navzajem potvrzuji, a ne kazdy zvlast jak jsem si myslel. na obrazku ZLR a TLB

4554

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cely system WCCI sleduju asi sedum mesicu, samozrejme jsem si z nej vytahl veci ktere mi vyhovuji nejvice, myslel jsem si ze uz to celkem zacinam zvladat, nedavno me Everest vyvedl svym prizpevkem z omylu a dohnal me zpet k backtestingu (nevim jestli za to mam bejt na nej nastvanej nebo mu podekovat :)) Diky nemu jsem si uvedomil ze patterny funguji jako celek, ze se navzajem potvrzuji, a ne kazdy zvlast jak jsem si myslel. obrazek TLB a ZLR

4555

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee:

používání více patternů samozřejmě napomáhá k lepší diverzifikaci systému. Rozhodně se ale nedá říci, že nejde obchodovat pouze ZLR a rozhodně si nemyslím, že je nutně potřeba používtat všechny patterny. Everestovy bych ale nenadával, poctivý backtest je nutný, stejně jako papertrading. Bez toho nakonec budete obchodovat něco úplně jiného než jste původně zamýšlel. Na poctivém zvládání patternů jeden po druhém nevidím nic špatného, osobně to dělám také tak.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee:

Když budeš do svého systému postupně zařazovat i další patterny, tak uvidíš, že se zvýší jeho celková úspěšnost, vyhladí se equty a sníží se drawdown. Systém prostě bude profitabilnější a hlavně odolnější. Při backtesech asi zjistíš, že některé patterny ti fungují dobře a úspěšnost jiných bude mnohem nižší. Vyber si z nich ty, které ti opravdu fungují - určitě nemusíš používat všechny, když s některými nebudeš mít dobré výsledky (nebo z nich nebudeš mít dobrý pocit, zkrátka ti "nesednou") tak je prostě vynech. V každém případě je ale bezpečnější nestavět obchod pouze na jednom patternu.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest:

co prosím znamená "Time vs. Paterns" ve tvé tabulce na vyhodnocení paternů, kterou si zde nedavno zveřejnil?

Martin

To all: budete-li někdo objednávat Woodieho CCI manuál na DVD, dejte vědět až vám to přijde. Moc by mě zajímalo jaké to je. Rád bych si to koupil, ale není to zrova nejlevnější a tak by mě zajímalo kolik tam toho bude navíc, než je běžně dostupné na Woodieho stránkách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bullin
Time - to je kdy jsem vstoupil do obchodu. Např. na 5TF standartně vstupuji 20-30s před clouse. Někdy i dříve. Tímto si kontroluji nakolik se mě vyplatí vstoupit dřív něž 20-30s před koncem. Dá se to použít i na volume grafy a tickové grafy - vše toto ukazuje AmirN7.
U položky patern jde pouze o zápis typu paternu - ZLR, Ghost, GB 100 atd..., což zase slouží k lepšímu pochopení celého systému a později si začne člověk více uvědomovat o čem trhy mluví.
Pokud jsem to nevysvětlil dobře tak se ozvi, pokusím se to vysvětlit líp.
P.S. Tak mám dojem že nadešel čas poděkovat Woodimu za jeho skvělou práci a zvednout kotvu s tohoto bezpečného přístavu a vyplout na širé moře, neboť přístav bude časem "velmi bezpečný".
Všem hodně trpělivosti a odvahy jít svou cestou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...