Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Info pro zacatecniky ve WCCI (II) Dodatek k vcerejsimu clanku. Woodie a jeho moderatori v chat roomu pouzivaji vyhradne 5 minutove grafy pro trhy uvedene v mem predeslem clanku. Nepouzivaji zadne filtry pro patterny krome barev na CZI a SW pro urceni "chopu". Woodie rika, ze mnoho novych lidi se neustale snazi sledovat svice, S/R urovne a nebo i dalsi indikatory a na zaklade toho si vytvareji duvody proc do toho ci onoho obchodu nevstoupit, namisto toho aby jednoduse obchodovali patterny tak jak se objevuji. Patterny je zapotrebi obchodovat tak, jak prichazeji - zadne vybirani, jestli tenhle vypada dobre a onen ne. Je zapotrebi mit dokonale nastudovane nuance pro kazdy pattern tak, aby jste byli v momente schopni tento pattern rozpoznat na jakemkoliv grafu v jakemkoliv time framu na prvni pohled. Pro kazdy pattern je zapotrebi si pro zacatek utvorit tzv. "check list" potrebnych nuanci. Neco podobneho, co pouzivaji piloti pred startem letadla pro kontrolu vsech jeho funkci tak, aby zadnou neopomeli. Woodie doporucuje zacit studium s jednim libovolnym patternem, na jednom libovolnem trhu a tyto sledovat a trenovat, dokud nejste schopni podvedome identifikovat a exekuovat tento pattern bez jakehokoliv vahani. Pak teprve pridat dalsi a dalsi stejnou metodou. Zni to jako hodne zdlouhava a namahava cesta, ale jak Woodie s oblibou rika: "Trva 5 let se stat advokatem, 10 let doktorem a 20 let indianskym nacelnikem - tak proc si myslite, ze jste geniove a stanete se traderem za 6 mesicu?" Uceni se vsech patternu najednou a sledovani vice trhu najednou je pro zacatecniky prilis narocne a vysledky jsou vetsinou mizive. Tento postup vede vetsinou pouze k frustracim, neduvere k WCCI a k naslednym snaham o filtrovani "spatnych" obchodu. Pro tento pripad Woodie vzdy udava, ze pokud mame pocit, ze WCCI nefunguje tak, jak nas to uci, tak se mame podivat na statistiky obchodu ve Woodieho foru. Tyto statistiky se vedou od prosince 2006 na vsechny obchody, ktere se berou kazdy den "live" na Woodieho chatu. Jsou vedeny na ER, 5 minutovy graf, obchodovani vsech patternu a s pouzitim money managementu jak bylo uvedeno v predeslem clanku. Taktez je na Woodieho foru mozno kazdodenne sledovat denni statistiku a graf ER z predesleho dne, ktera je obnovovana den co den diky jednomu z clenu Woodieho chat roomu (IanH). Pokusim se prilozit obrazek mesicnich statistik z ER o kterych Woodie rikal. Jsou uvedeny pouze od prosince 2006 do srpna 2007. Za mesic zari je na ER profit $2,395.60 a za tento nedokonceny mesic $977.60. Komise jsou automaticky uz odecteny.

4502

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22: s tim low svicky, to me opravdu nenapadlo, vyzkousim jestli mi to bude fungovat ;)
V predchozich clancich od tebe jsem cet ze uz zacinas live. Mas danou nejakou hranici kolik uzavres obchodu za jeden den? Ja se snazim maximalne 4 ale nekdy taky pretahnu. Dal jsem si akorat do pravidel jak vydelam vic nez 400 USD treba ve dvouch obchodech, tak koncim. Vestinou jsme totiz pulku profitu vratil zpatky do trhu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vhanek: nechci se zde pouštět do nějakých dalekosáhlých diskuzí, ale protože jsem se nedávno patternem ZLR podrobněji zabýval (jako jediný skončil v backtestu ve ztrátě), neodpustím si zde ukázat výsledky této práce. Bral jsem všechna ZLR dle woodieho pravidel uvedených na jeho stránkách a to od 1.1.07 do 30.4.07. Na horním grafu je výsledek s filtrem, který jsem stručně popsal výše, dole jsou výsledky bez jakéhokoli filtrování, tedy pouze všechny platné ZLR v obchodních hodinách, brané od 08:30 do 14:30 Chicagského času. Podotýkám, že jde o výsledky se 3 kontrakty, bez posouvání na BE, s jednoduchými výstupy hook a cross100. Zelená křivka pak s postupným ubíráním kontraktů na PT (1.1, 2.1 a cross100) vše s SL 2.0.

4503

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee - no jelikož mám za sebou teprve 3týdny live a ziskových obchodů bylo jen pár a spíš stoplossy - nedodržování plánu a s nervama jsem nevěděla jestli daný pattern mám vzít nebo ne tak mi po těch 3týdnech vyšla statistika že ty obchody která bych dle plánu nevzala tak v reálu beru v 50% a obchody které jsou ziskové dle mého plánu a v live tradingu by vydělaly 100% nevezmu kvůli strachu. tak jsem si tento víkend snad vyřešila všechny problémy sama se sebou. a za toto pondělí a úterý už jsem se sebou spokojená a za ty dva dny mi live obchody sedí s tím co bych udělala v backtestu. tak se ještě nemůžu nijak chválit. limit obchodů nemám ale když ten den dosáhnu dvou plných stoplossů tak si už raději sedim na rukách. a se ziskem zatim nemám moc zkušenosti :o( ale jak zmiňuješ těch 400 usd tak to by byl pro mě taky profit - abych už dál neobchodovala a z blbosti to ještě neprojela.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22:

Zdravím Veroniko. Taky jsem spokojený, pokud výsledky v paper, od ledna LIVE, jsou shodné s backtestem, tedy s plánem. Snažím se odpoutat od $, a svou spokojenost odvíjím od toho, zda-li byl plán dodržen.

PS: podmínka tohoto přístupu je samozřejmě ten plán mít, a taky důvěru v něj ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

Ja beriem vsetky ZLR /podla Woodieho/, filtrujem ich svojim vnutornym pocitom, kt. som ziskala po pol roku testovania a 5 mesiacov live obchodovania. Uspesnost je asi 80%. Mam skor problem so strachom. Ked beriem ZLR alebo iny indikator, nevydrzim a vacsinou mam tendenciu posunut stop loss, kde ma to potom samozrejme vyhodi. Ja skoncim so stratou a dalej to ide bezomna :( Ale to je asi nomalne a chce to len cas...

Silvia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji live na 3min er2 a nemám se ZLR špatné výsledky pořád lehounce v mnínusu :) Musíte ale vybírat (filtrovat) dobrým pravidlem je nebrat po divergenci. Zpočátku jsem tomu nevěřil ale tabulky mě přesvědčily.
podle MAE a MFE mě vycházejí SL i PT 13 jako nejziskovější kombinace. Ale pomocí drobných posunů sl pt můžete zachránit pár cenných ticků. Metody tady popisoval Tomáš s Petrem a naučit se je daleko složitější a psychicky náročnější než naučit se vybírat profitabilní ZLR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...