Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj moc do fora nepisu ale sleduji a zajimala by me jedna vec kterou jsem se jeste nikde nedocetl od nikoho. Kolik Vam vychazi mesicni profit prumerem pri pouzivani WCCI. A hlavne kolik provedete obchodu na zaklade WCCI.
Ja napr takto.

Za cely mesic rijen obchodnuji kazdy den vsechny hlavni obchodni hodiny. Sleduji vetsinu hlavnich paternu.
5 minut time frame
23 obchodu (90% ZLR)
14 obchodu z toho je ziskových.
Profit 770 dolaru na kontrakt po odecteni poplatku. Me prijde ze tech obchodu je malo ze asi nejake nevidim. Je nekdo na tom v Rijnu znatelne lepe na 5minutach ? Kdyz ctu co vysleduje Petr a Tomas za jeden obchodni den prilezitosti jen na zaklade ZLR je me spatne :-). To co udelaji za den ja mam za mesic.
Diky za info :-)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomasLinger:
co se tyce 5min TF, tak bych doporucil primo Woodieho forum:
woodiescciclub.com/forum/viewforum.php?f=57
Tam jsou veskere statistiky,vcete grafu za kazdy obchodni den za poslednich 11 mesicu.

Jinak ja osobne mam prumerne neco pres 130 obchodu mesicne, ale ja pouzivam 3min TF (backtest). Live jich samozrejme udelam mene, protoze u toho nesedim v kuse. Zatim obchoduju prvni 2 hodiny a potom od 19hod, ale asi tu vecerni cast zatim vynecham, protoze cim dele u toho potom vecer sedim, tim vic delam chyb, resp. neberu vsechny patterny, tak za posledni mesic a pul mi davaji obchody po 19.hod ztratu, i kdyz podle backtestu by to mel byt plus.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomasLinger,

jaké ostatní paterny používáš? Píšeš, že ZLR tvoří 90% obchodů, tzn. že 10% tvoří ostatní paterny. Proč se zaměřuješ jen na ZLR. Skus vyhledávat ijiné signály-FAM, GHOST, DIV... To, že druzí vydělají dnes neznamená, že vydělají i zítra, nebo pozítří. Nelámej si hlavu s tím kolik kdo vydělává. Jestli je 770$ málo? Spočítej si kolik to bude při deseti kontraktech a dvou, nebo třech obchodovaných trzích. Pořád se ti to zdá málo?
Ujišťuju tě, že až budeš hodiny, které jsi strávil "čučením" do grafů počítat na tisíce, tak tam uvidíš věci o kterých jsi dřív neměl ani ponětí.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Arosa :-)
Diky pro me cene info. Zkusim back 3minuty otestovat aspon tri mesice prvni dve hodiny a uvidime co to hodin. Jinak ja se bavim o Live obchodu . Me Live prave po 19:00 hodine vychazi na 5minut zajimaveji . Dokonce statistika ukazuje ze mam vic profitu od 19:00 do 21:00 nez dopoledne. Ale to je asi dane tim ze neobchoduji prvni pulhodinu az hodinu (moc dlouhe svicky) pak to jde zpravidla hodku do strany takze dopoledne beru od 17:00 do 18:00 max. pak jen sleduji a beru od 19:00 do 21:30.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomas Linger:

Najeďte na woodieho web a zaregistrujte se. Pokud nejste registrovaný, nebudou se Vám ukazovat grafy.

Poté klikněte na odkaz, který uvádí arosa o pár odstavců výše. Na příslušné straně klikněte na odkaz "November 07 Live Trades".

Tam najdete graf se zaznačenými signály za každý den od prosince 2006 ke dnešku. No a pak už můžete porovnávat svůj backtest s jeho grafy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomas Linger,
ZLR je jedno z mnoha patternů, které dle WCCI obchodujeme a co si vzpomínám na Woodieho hodnocení zde v Praze, tak je asi až pátý nejúspěšnější, tak se moc k ZLR neupínej :), je to prostě jeden z mnoha. Ostatních patternů se během dne ukáže taky dost, někdy to chce mít trochu představivost, jednou jsem viděl u Woodieho v chat roomu ghosta že jsem valil oči, škoda že jsem si neudělal screen shot. Já koukám do 3min grafů,ale na 5min to bude to samé.
Ostatní patterny mít jako varovný nástroj je trochu škoda, když se ti udělá krásný famir, nebo divergence, tak po tom skoč.
ať se daří
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZLR pro nekoho muze byt na patem miste v uspesnosti, pro jineho na prvnim a pro dalsiho muze byt totalne ztratove. Totez plati i o vsech dalsich patternech. Je proto dobre sestavit si svuj obchodni system, ktery bude jasne definovat - na zaklade _vlastnich_ statistik - presna pravidla pro vstupy a vystupy do/z pozice. Stejne tak povazuji za rozumne nezacinat hned s x patterny, ale postupne a jednotlive si je prostudovat a hlavne nakoukat. Osobne bych doporucil pro zacatek zvolit jeden trendovy a jeden protitrendovy pattern, tedy napriklad ZLR a Famir.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TomasLinger
Pokud ti mohu poradit ze své skromné zkušenosti, tak bych v podstatě opsal to co lidé přede mnou.
Na 5TF se lze relativně nejlépe naučit poznávat jednotlivé paterny. Nauč se je poznávat jeden za druhým postupně. Nic neuspěchej a dej tomu čas. Časem až budeš schopen chápat co jednotlivé paterny znamenají a jaký je jejich vztach k cenové úrovni na které se vytvářejí můžeš změnit TF. Já osobně víc jak 1 rok jel na 5TF, ale trhy se poslední dobou dost změnily. Tak před půl rokem bylo celkem běžné, že trhy trendovaly pomaleji a delší dobu, dnes se volatilita prudce zvýšila a tomu je zapotřebí přizpůsobit i obchodování. Takže jsem přešel na Volume a učím se i tickový graf. Ale toto si člověk může dovolit až tehdy, když jednotlivé paterny zná perfektně a neloví v paměti při pohledu na obrazovku jestli má vstupní patern, či nikoliv.
Takže znovu, uč se patern za paternem na 5TF a až je budeš znát, tak můžeš přejít na jakékoliv nastavení a výsledky budou rázem někde jinde. Trhy se stále mění, ale lidské emoce nikoliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22:
Jo, synchronizace casu muze byt problem. Poridil jsem si novy pocitac a na nem se mi cas rozhodi behem 24hodin klidne i vice nez o minutu. Napred jsem si rikal, ze mam neco s internetem a ze se mi asi ztraci data, protoze kdyz jsem dal smazat data a udelal backfill, tak se graf i wcci totalne zmenilo (nektere signaly zmizely nebo byly najednou neplatne a jine se zase objevily). Bylo to tim rozhozenym casem. Ted pouzivam Atomic Clock Sync (da se najit na download.com) a je po problemech.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atomic Clock Sync jsem pouzival dlouhou dobu jako spokojeny uzivatel, ale pak jsem (cca pred rokem) vyzkousel Dimension 4 (D4) a uz jsem u nej zustal. Vynikajici nastroj umoznujici skvele nastaveni synchronizace vc. volby NTP serveru nebo sledovani odchylky casu a provedenych korekci v minulosti, coz je celkem uzitecne. Rozhodne doporucuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...