Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak bych Vám rád napsal jeden zdroj dobrých tipů - zdarma. Jako ho kdysi někdo napsal mě. Je to stránka thelion.com . Jedná se o neziskový projekt, nic placeného, semináře ani nic podobného zde není. Pouhé investiční tipy od lionmastera, a mnoha dalších. Můžete si zde sestavit svoje portfolio a sledovat jeho výkonost a výkonost ostatních - různé žebříčky atd. Po troše snahy, cviku a praxe se s tím dá slušně vydělávat. Já tak začínal a učil se.
(Pravidla neporušuji - nejedná se o komerční server a ani ne tuzemský).
Ať se daří
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Zdravím,
V akciích jsem začátečník, zatím investuji jenom pár měsíců a prakticky celou dobu se potýkám s tou zatracenou "letní nejistotou". Celkem slušně jsem prodělal na SPY (nakoupil jsem když byl na 130, teď holt držím a uvidím), ale jiné tituly zas celkem rostou, takže na tom nejsem špatně.

Teď k tomu, proč sem píšu. Jde mi o CNTF ( finance.yahoo.com/q?s=CNTF ).

Její akcie v podstatě neustále padají, jenom za poslední měsíc -42%, aktuálně jsou kolem 2.2 USD. Což je podle mě neuvěřitelně málo. PE je 2.74, P/B jenom 0.40. Přitom společnost nemá prakticky žádné dluhy, je dlouhodobě v zisku, v poslední době jsem nenašel žádné špatné zprávy... Za 2Q sice nepatrně poklesly zisky, ale pořád jsou to zisky a obrat se dokonce zvýšil.

Nechápu to, nenašel jsem vůbec nic, co by odůvodňovalo tak nízkou cenu. Vlastně jsem někde našel takovou rovnici: nejistota na trhu + slovíčko "china" v názvu = katastrofa. Proto se chci poradit se zkušenějšími, co si o tom myslíte?

Podle mě by to mohla být dobrá příležitost, nebo se pletu? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

jedná se o čínskou akcii, u některých byly v poslední době odhaleny účetní podvody, takže nyní nejsou zrovna v oblibě..mám podobnou zkušenost s akciemi LLEN - firma těží uhlí, firma Glaucus Research naznačila nějaké nesrovnalosti v účetnictví a už to jelo..jinak LLen Energy má taky poměrně slušnou ziskovost, dostatek hotovosti atd....takže pokud umíš dobře číst výroční zprávy a vyznáš se v účetnictví a nic nenajdeš, běž do toho, je to jenom otázka času...
snad jsem trochu pomohl, zdravím michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Pozeram vo FIO aplikacii tento ticker: SINGLEBOOK SIP TEST (USA-NASDAQ : ZJZZT vobec nechapem ako moze stat 1 den 10 K eur a o 2 dni neskor 200 K eur viete niekto co to je za titul?
Aj tym nizsie rozumiete tomu niekto? Su to snad take akcie co nakupuje W.Buffet? kde z 0,001 je 1,38?

Rovnako tak tie co mali obrovske prepady/ narasty o tisice percent

NTFY 45,00 Nárast 44,79 21 328,57% 0,75
EMCO 1,01 Nárast 1,005 20 100,00% 0,60
GRSU 1,25 Nárast 1,239 11 263,64% 3,00
ZJZZT 10 400,00 Náras 10 297,29 10 025,60% 1,60
IGSM 0,025 Nárast 0,0246 6 150,00% 56 018,05
I:DJUSBMDP 0,50 Nárast 0,49 4 900,00% 0,00
I1:SDI\Y 1,88 Nárast 1,83 3 660,00% 0,00
I:DJUSCYDP 0,29 Nárast 0,28 2 800,00% 0,00
I:DWRTFDP 0,53 Nárast 0,51 2 550,00%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
Mám to tady pročtené a stejně stále nevím jak začít.
Vím, že některým to bude připadat možná hloupé, ale hold je mi 22 let a také nemám v plánu se do 69 let kodrcat v nějakém zaměstnání za pár šupů. Proto mě již delší dobu fascinují kapitálové trhy a hledám možnosti jak zhodnotit své skromné úspory. První mě zajímal forex atd... ale nechci být otrokem a sedět x hodin u PC a navíc asi na to ani nemám psychicky. Mám přečteny nějaké knihy, ale stále tápu v tom jak tedy začít a vyvarovat se začátečnickým chybám.
Mám jak jsem psal skromné úspory = 50k korun a chtěl bych tedy poradit do čeho je šoupnout.... mám zálusk na českém trhu na čez někde pod 700Kč , Erste pod 400 TO2 pod 400 ovšem co jsem zde četl tak se Vám český trh moc nelíbí a tak by mě zajímalo co byste měli dnes za alternativy dejme tomu v USA.... popřípadě Vaše názory do čeho v dnešní době jít by pro mne byly k nezaplacení.
Předem díky Všem za případné rady a navedení na správnou cestu být v 50 letech spokojeným důchodcem:-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já psal, že již mám načteny knihy první byla právě od pana Gladiše ... druhá inteligentní investor od Grahama pak nějaká ta Finanční analýza. Jaké Akciové fórum byste mi prosím doporučil? Na akcie.cz kde koukám na aktuální kurzy mi to fórum moc nedává:-D. A jak říkám nevím jak začít zda za oněch 50k kopit jeden titul a nebo se i s tak málo penězi snažit nějak diverzifikovat popřípadě rozdělit 50/50 akcie/ dluhopisy netuším prostě mi už jen chybí udělat onen první krok a to je to s čím bych asi potřeboval pomoct popostrčit:-D Každopádně díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozri si prispevky Merkura1 v tomto vlakne:www.financnik.cz/forum/read.php?19,144235,page=1
Popisuje tam svoj pristup k obchodovaniu ceskeho akcioveho trhu a preferuje pozicne obchodovanie.
Mne jeho prispevky velmi pomohli. Skoda, ze som si ich nevsimol skor, ale mozno som pred rokom este na nich nebol pripraveny.
A hlavne priprav sa na roky tvrdej prace, kym mozno zacnes byt na trhu stabilne profitabilny. Preto do toho ucenia nedavaj v prvych rokoch zbytocne vela penazi.
Potom nebudes bojovat s trhom, ale vlastnou psychikou. Uznas, ze velky psychicky tlak, ktory vyvolaju velke pozicie, neni vhodny na ucenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konkrétní fórum ti tady doporučit nemůžeme, je to proti pravidlům, musíš googlit.
Rady z fór pak musíš brát trochu s rezervou, co vyhovuje jinému nemusí být vhodné pro tebe.
Konečné rozhodnutí musíš dělat sám, ale princip je jednoduchý, koupit co nejlevněji a prodat se ziskem, případně držet kvůli dividendám.
Nevsázet všechno na jednu společnost a být raději pesimista ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, to já pesimista právě jsem jinak bych už teď měl nakoupeno :-D Např Esterku pod 400:-D
Chápu tedy že odkazy nejdou, ale jde třeba zde navrhnout konkrétní obchody? Co byste nakoupili např vy? A díky moc všme za rady ... zmiňované fórum z googlu již pročítám... opět zase informací na pár dní čtení - to já mám rád:-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...