Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

beraniste: Rozumnější by to bylo každém případě, ale řekněte mi, jak chcete dělat 20 % p.a. držením akcií ? Pokud se nejedná vyloženě o spekulaci, tak je to zbožné přání, jak psal tom_swing, dlouhodobým držením akcií se dá dělat tak těch 7-8 % p.a. , ostatní je vykoupené rizikem.

A ještě k té výnosnosti 40 % p.a. z párového obchodování, musím poznamenat, že celé obchodování jede s pákou 1:2 (dost podstatná věc, kterou jsem zapomněl zmínit), ale i tak je to dle mého názoru neuvěřitelný výsledek (když přihlédnu k faktu, že křivka hodnoty portfolia má prakticky lineární pohyb směrem nahoru bez nějakých výraznějších propadů), dost možná by se celé obchodování dalo provádět ještě s vyšší pákou, avšak nižší částkou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K tomu Tipsportu - to, že prodávají dluhopisy takhle draze, svědčí o tom, že tam asi něco nebude v pořádku...

Jinak rozdíl mezi sportovním sázením a obchodováním na burze bych viděl v tom, že při tom sázení stojíte proti sázkařské firmě, jejímž cílem je mít nastavené kurzy tak, aby dlouhodobě vydělávala na úkor klientů, zatímco na burze cenu určuje prostě nabídka a poptávka nás, co tam nakupujeme a prodáváme - čili prostředí burzy mi přijde vhodnější k tomu, aby tam člověk vydělával.

U toho dlouhodobého držení akcií hodně záleží na makroekonomických cyklech, které samozřejmě nevykazují tak velké pravidelnosti, aby se na nich dalo bez rizika vydělávat. Na druhou stranu když člověk nakoupí velké dividendové firmy a drží tak 30 let, s největší pravděpodobností neprodělá, už kvůli těm dividendám.

Obecně taky považuju za podstatné držet se při obchodování nějakého silného a srozumitelného principu - může to být trend, výrazné S/R úrovně, spekulace na návrat k normálu poté, co došlo k vychýlení do extrému, atd. Prostě člověk by měl vědět, co dělá a proč to dělá.

Hlavně ale gratuluju k té strategii párového obchodování, je to super, že to takhle hezky vydělává :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_swing

Jinak rozdíl mezi sportovním sázením a obchodováním na burze bych viděl v tom, že při tom sázení stojíte proti sázkařské firmě, jejímž cílem je mít nastavené kurzy tak, aby dlouhodobě vydělávala na úkor klientů, zatímco na burze cenu určuje prostě nabídka a poptávka nás, co tam nakupujeme a prodáváme - čili prostředí burzy mi přijde vhodnější k tomu, aby tam člověk vydělával.


S tím si dovolím také ne zcela souhlasit. Do jisté míry to tak skutečně funguje, ale pouze než nasbírají potřebná data. Pokud sázková kancelář nastřeluje kurzy, musí z něčeho vycházet a v tom případě se opře o různé matematicko-psychologicko-fundamentální analýzy.
Pokud by to byly sázkařské firmy a jejich broukeři, kteří by stáli proti hráčům, byl by tento systém dlouhodobě neudržitelný a při maržích, s kterými pracují by to byla otázka času, kdy se taková sázkařská společnost položí. Právě zde hraje nabídka/poptávka tu zásadní roli.
Funguje to tak, že se na začátku nastřelí předpokládaný spravedlivý kurz. Jistě jste si všiml, že tento kurz se časem mění. Je to proto, že se mění poptávka po jedné či druhé sázkařské příležitosti. Sázk. společnost neustále kontroluje počet vsazených peněz na jednotlivé týmy (příležitosti) a upravuje kurzy tak, aby měla svojí výhru (svůj zisk) jistou.
Pokud někdo dokáže dlouhodobě vyhrávat, je to proto, že v kurzech našel dostatečnou hodnotu na to, aby jí zaplatil poplatek sázkař. společnosti a ještě mu něco zbylo. Proto, že neporazil broukera, ale porazil dav. Je to obtížné, protože pokud funguje teorie, která se nazývá "moudrost davu", tak je otázkou, zda je to vůbec možné. (legálními způsoby)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste:
Díky za upřesnění, jasně, moje teze byla zjednodušená. Ona byla ostatně zjednodušená i pokud jde o burzu.
Tu "moudrost davu" bych příliš nepřeceňoval. Ono to souvisí s nekonečnou debatou o tom, zda jsou trhy "efektivní". Podle mě jsou trochu efektivní, tj. někdy jsou efektivní více, jindy méně. Někdy se dav chová spíše racionálně, někdy zase spíše podléhá emocím. Je jasné, že konzistentně lze vydělávat na iracionalitě (hlavně asi na iracionálním strachu), nikoliv na racionalitě. Čili chce to nepodléhat emocím a současně počítat s emocemi davu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Já jsem se bál FB obchodovat příliš brzy po vstupu na burzu (i když jsem tušil, že ta upisovací cena je přemrštěná), ale teď už do něj fakt asi půjdu. Líbí se mi, že trenduje v protisměru hlavních indexů, takže se to dá krásně využít jako short hedging long pozic, pak se mi taky líbí, jak se cena nedávno chovala okolo hodnoty 20 USD (měla by teď fungovat jako rezistance), no a pak se mi i líbí neuvěřitelně vysoké P/E (aktuálně 105). Navíc hlavní konkurent Facebooku, Google+, vystrkuje růžky... Zkrátka nevidím teď lepšího kandidáta na short než FB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

×
×
  • Vytvořit...