Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Návrh bude předložen ke schválení senátu. Jestli to u nich chodí stejně jako v ČR, tak je v tom nějaká černota. "Za vším hledej peníze". Jako ona moc dobře ví, jaký to bude mít vliv, když ve své pozici vypustí tuhle zprávu do světa. Podle mě si klidně může spekulovat nad tím, že vyvolá paniku a až to zákonodárci shodí ze stolu, tak už bude bohatá asi jako u nás mladej Gros.

Bude to sranda :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já to tak u těchto akcií také beru :-) To je na tom oproti jiným instrumentům nádherné, prakticky nic neriskuješ. Teď jsem si ještě přikoupil nokii za 2,18 ... a co, ať si klidně krachne. V brzké době a to do konce roku půjde na trch s dalšími dvěma kusy telefonů tak uvidíme co přinesou.
Ještě taková úvaha, jestli ji chápu dobře. Nokia právě prodělává tři bilióny za dvanáct měsíců a to si ještě dovolila (což byla možná chyba) vypsat dividendy, čímž mě bohatě zaplatila poplatky za nákup. Stále tam vidím alespoň dva finanční polštáře. Může sáhnout na dividendy a příště nevyplatit a vzhledem k jejímu zadlužení si klidně může dovolit ty svoje ztráty ještě nejméně dva roky dotovat. Třetím největším polštářem je její skutečná hodnota.
Prostě si nemůžu pomoci, já nevím proč, ale věřím jí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Riskuješ tu vstupní cenu za kterou to koupíš, je lepší když ta spol. vyplácí divi a dá se na ni ještě vypsat CALL opce, tím se ještě sníží celková potenciální ztráta.
Nokia za tuhle cenu by byla v jiné době super koupě, teď v krizi je to opravdu spekulace, telekomunikace a další sektory půjdou pravděpodobně do háje...
Doufám, že se ty nové telefony budou dobře prodávat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych dotaz pro zkušené investory. Mám koupené akcie od spol. Thyssenkrupp, které mám v současné době v pozici -35,5%. Chtěl bych se proto zeptat zkušených investorů, zda ještě vyčkat na výhodnější pozici ... zředit tedy stejnou částkou později a nebo v současné době nakoupit. Čekal jsem dlouho a současný kurz se mi zdá výhodný, ale velmi rád si nechám poradit. Všem předem děkuji za Vaše příspěvky a přeji hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krátký pohled na grafy - LO se nachází na absolutních historických maximech, trhy jsou iracionálně překoupené, rozhodně bych pár dnů či týden počkal, než budu něco kupovat na delší držení. Anebo bych tedy koupil pár akcií a kdyžtak přikoupil. Anebo bych vypsal srpnovou PUT opci za 130, když už něco.

To LEG je jiný kafe. Má dlouhodobý support někde kolem 19 USD a může vylézt někam na 23,70 a hezky swinguje. Čili tam nějaký prostor pro růst určitě je. Vypsal bych srpnový putky na strike 20. Nebo to koupil za 20 USD, ale ne za tuhle cenu 21.27.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nakonec jsem ještě hledal a našel jsem LLY

Já vím, že je LO už moc vysoko, to mě také mrzí, proto si počkám na další krizi. LLY moje všechny kritéria pro pořádnou akcii splňuje. Kromě toho, na co vždycky koukám, má navíc velmi nízké payout Ratio, což je vzhledem k výši vyplácené dividendy naprosto skvělé. Velikost firmy, celkový dluh, nízká P/B, vysoká profitabilita, vypisování div bez přerušení, a to hodně vysokých div, při pohledu na graf se dá chytit zjevně v dobrý čas.
A to primární ... dlouhodobý výhled. Medicína byla je a bude. V dobách prosperity se bude sypat do prevence v těžkých dobách do léčení. Co víc si přát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nene, myslel jsem fakt PG, já si ho osobně řadím k "péči o tělo" a ona je to pochopitelně spíš hygiena než farmacie. Ale protože už léta sleduju v tomto sektoru PG i JNJ, tak je většinou uvádím hned vedle sebe jedním dechem ;-)

Pfizer je momentálně taky překoupený, kdežto Procter&Gamble má ještě prostoru pro růst až až.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...