Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

Aha, no je fakt, že některé věci lze koupit jak v lékárně tak v drogérii, třeba pastu na zuby :-)

Mně osobně (z hlediska možné dlouhodobější investice) se každopádně Pfizer líbí moc: nádherný uptrend, Forward P/E jen 9,77, dividenda 3,85%, navíc je to gigant, který těžko zkrachuje. Ale samozřejmě nic není absolutní :-)

PS: Obecně - aby bylo jasno - já o investicích jen přemýšlím, na ostro se do nich vrhnu možná tak za pár let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Udělej si supporty a resistance na WEEKLY grafu a uvidíš, že PFE by mohl být levnější ;-) o takových 5-7%. Ale jinak samozřejmě souhlas, divi 3.80%, navíc docela nízká beta, Viagru budou žrát lidi pořád, neměl bych s tím dlouhodobě problém. Ovšem já mám teď docela balík investovaný v potravinách (MCD, YUM) tak uvidíme. Minimálně počkám do srpna na divi MCD a pak se uvidí, jestli budu dál fandit hamburgerožroutům.

Pokud by se ukázalo, že pravidelnou konzumací jídel z fastfoodů klesá potence, tak by bylo na čase zrotovat investici MCD k PFE ;-)))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JNJ také sleduji, ale čekám na další pád... mé portfolio je složené z akcií firem, které budou uspokojovat základní lidské potřeby i v době krize. Případně, které jsou potřeba v příznivých dobách a po kterých se bude prahnout v době války. Firmy, které prodávají nebo vyrábějí něco co tu bylo potřeba vždy a žádná krize tomu ještě nezabránila. Firmy co vyrábějí a dodávají něco hmotného. V případě že se jedná o omezené zdroje, nesmí být za ně zatím náhrada.

- farmacie (Buďto nemocem předchází a nebo léčí a to v dobách zlých i dobrých. Šamani tu byli co existuje lidstvo)
- paliva a energie (Dokud neuvidím, že se investuje do alternativních zdrojů, budu držet)
- materiály (Ocel a pod. bez toho to za války také nepůjde. V dobách míru budeme stavět, v dobách krize ničit)
- zbraně (I v relativně klidném období se zbrojí a za války ještě víc. Zbraně tu jsou také odjakživa)
- tabák (Když se nepřestalo kouřit za tisíce let, proč by se tak mělo stát za mého života)
- jídlo (Až nebude, my nebudem. A dokud tu budeme, chci se na něm přiživit)
- ošacení (Jakou by budil důstojnost nahatý voják? Ne, tak opět předpokládám, že se nějaké levné šunty prodávat budou)
...


Asi toť z mé strategie :-) Na výběru akcií není nic zvláštního .. rozhoduji se asi podle podobných kritérií jako všichni ostatní, jen se snažím minimalizovat veškeré poplatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo! Moje řeč. Jen bych to "zjednodušil" na

* jídlo - to naprostý souhlas
* farmacie - to rovněž souhlas
* u toho zbytku bych trochu váhal, např. osobně bych tabák vyměnil za telekomunikace, neb sice nekouřím, ale telefonuju a používám internet ;-) U investice do zbraní bych měl morální blok atd.

Ale obecně s takovýmto přístupem k investování v podstatě nemůžeš dlouhodobě prodělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaký máte názor na nynější situaci na burze PSE, konkrétně trh akcie CEZ? Krásný shortový trend od poloviny února, zastavený na S/R úrovni. Ex-dividendový gap, nyní cena opět kolem silné S/R úrovně + cena dostatečně vzdálená od EMA 34. Myslím si, že nyní je čas nakoupit s výhledem zisku cca 4-5% během několika málo jednotek týdnů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajíci, zajíci. Já jsem asi amoralista, protože nejraději spekuluji s liskými hříchy :-)

Jak je to krásně vymyšlené ... podpořme tabákový průmysl, dejme lidem to, co jim chutná a zpříjemněme jim život. Nejen že nám do peněženky nasypou poprvé, ale díky lékařské péči, kterou budou následně při dlouhodobém užívání tabáku potřebovat nasypou i podruhé, potřetí a když se zadaří, tak až do konce života ... do farmaceut. průmyslu. A na takovém léčení se jejich investice do karcinomu jedině znásobí. Čím méně peněz jim zbyde tím lépe. Vzhledem k tomu, že lidská důstojnost jentak lámat nejde, předpokládám, že ošacení chodit budou a ta troška co jim zbyde .. tu otočej za jídlo, aby si mohli další den zase zakouřit. Čím více takové lidi budeme vysávat, tím ve větších depresích budou a cigareta, jejich "věrná kamarádka" jim bude chybět čím dál víc. Čím déle je budeme připravovat o peníze, tím větší jistotu budeme mít, že přijdou druhý den opět do práce .. a třeba to bude zrovna nějaký ten tabákový koncern :-) No je to taková pohádka s pěkným koncem, ale proč ne :-)

Jinak telekomunikace jsou také dobrá volba. Každopádně vše co se týče komunikace, protože nekomunikovat = nežít. Bez komunikace by nebylo možné dosáhnout vůbec ničeho. Na informacích a desinformacích se také vyhrávají války. Jednou jsem četl kníhu od "Backové" a jmenovala se "Teorie memů". Velmi pěkné, doporučuji. Jak velký vynález byl telefon a k čemu slouží? A jak důležitý je internet a jakou má spojitost s komunikací? A co satelity, gps atd ... jestli za můj život přjde jediná firma s něčím novým, průlomovým, co by mohlo komunikaci zrychlit, spřesnit a jednoduše posunout opět o krok dopředu, hned tam do ni nasypu pořádný balík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To beraniste: To, co navrhuješ se označuje anglickým "sinful investing" a je to regulérní strategie (www.investopedia.com/articles/01/040401.asp#axzz2091ROLE3). Ještě obsahuje zbraně a hazard ;-) Já na to prostě morálně nemám, ale jinak samozřejmě, všechno co tu píšeš má hlavu a patu a reálně s tím vyděláš. Na tuty minimálně v hozizontu několika let ;-)

To jiriB: Tak já mám na férovku 10 kousků PG 120721P00060000, páč přiřazení by mi nevadilo. A až event. vyprší, vypíšu srpnové. PG má prostě na 60 USD silnej support, to je celá ta slavná úvaha ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luk.popelka Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jaký máte názor na nynější situaci na burze PSE,
> konkrétně trh akcie CEZ? Krásný shortový trend od
> poloviny února, zastavený na S/R úrovni.
> Ex-dividendový gap, nyní cena opět kolem silné S/R
> úrovně + cena dostatečně vzdálená od EMA 34.
> Myslím si, že nyní je čas nakoupit s výhledem
> zisku cca 4-5% během několika málo jednotek týdnů.


Dnes výstup. Pěkná korekce k hlavnímu downtrendu, proražení se nekonalo. EMA34 horizontální pozice na úrovni ceny akcie. Zda-li bude uptrend pokračovat? Netuším, ale nyní by cena mohla jít nějakou dobu do strany.

Souhrn:
4.7. nákup 694
12.7 prodej 723
29pips = 4,18% zisk bez popl. (ty sem nepíši, vždy mě to naštve :) )
Nakonec v trhu kratší termín než jsem původně čekal.

Pěkný večer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Když jsem se dneska koukl do svého portfolia, měl jsem docela radost z XOM. Nejen že přinesl za tu krátkou dobu co jsem ho nesledoval zisk 50%, ale když jsem zkoukl jaké má šance do budoucna, nenašl jsem v klíčové analýze jediný parametr, který by mě znepokojoval. Co myslíte, já jsem téměř rozhodnut držet dál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...