Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

tom_swing Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak hodně štěstí! Mimochodem, u Citi má peníze Interactive Brokers, takže my, co skrze IB obchodujeme, taky doufáme, že Citi nekrachne

Pojďme to hned uvést na pravou míru, kdyby to někdo četl ;-)

individuals.interactivebrokers.com/en/p.php?f=ibgStrength

A portion is deposited at 13 large U.S. banks in special reserve accounts for the exclusive benefit of IB’s customers. Citibank je mezi těmito 13 bankami, ale to, že posíláme peníze na účet u Citibank neznamená, že by při krachu Citibank byli klienti IB nějak významně ohroženi.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak dneska by se dal buď přikoupit DIA, ale to asi neudělám, nebo vzít další ETF, který má výraznou korekci v trendu. To by mohl být EWH. Ten byl naposledy ve stejné konstelaci 23. března a hned další den vyrazil na sever. Ale hlavně - můj screener mu dal nejvyšší počet bodů z více než 30 sledovaných aktiv, takže jdu do něj a kupuju pár kousků dnes za market okolo 17 USD za kus.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak som kúpila NOKIA za 3,21 tak nepatrný pohyb sa
> tam pomali rysuje tak som zvedava.
>
> Facebook by som nesla ani zadarmo, len zbieraju
> osobne udaje a obtazuju uzivatelov, klikni tu a
> tam a do prdele... nemyslim si ze je tam az taky
> velky priestor pre marketing ako tu bolo niekde
> porovnavane. Uzivatelia su skor znudeni. Z mojho
> skromneho pohladu.
> ja osobne asi som zbabela ale FB,GOOG, APPL -
> urcite by som nesla, tak posledne dva tituly su uz
> nad hranicou mojho pristupu k riziku a FB? Tak
> nokia ma aspon ten hardware, FB kym zacne sa
> orientovat na nejaky segment na trhu to potrva,
> nemoze donekonecna produkovat len virtual .
>
> Hľadám smer v investovaní.


Jestli jsem koukal správně, tak nám vypsali dividendu na nokii nějakých 8% ... dobrá volba .-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2:

to je otázka.NOK taky dost sleduju,jsem zvědav jak to dopadne.Spíše se kloním k tomu převzetí od MSFT,otázkou bude kam ještě NOK může klesnout(nějaký prudší pohybv indexů dolů by s podkladem asi pěkně pohnul).
V každém případě graf je hodně hodně down,otázkou je zda tento pohyb je adekvátní k situaci(pokles tržního podílu,zaspání trhu v "chytrých telefonech")= ztráta hodnoty o nějakých 80%,nevím,přeci jen mají pořád zhruba pětinu trhu a to není málo,a určitě je ještě čas lecos zachránit.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2: do těchto akcií investuji velmi obezřetně a to s ohledem na celkovou hodnotu mého kapitálu, takže žádný plán B není. Vzhledem k tomu, že se mi firma jako celek (co se týče fundamentů) docela zamlouvá, tak o další spekulaci neuvažuji, rozhodl jsem se s ní naložit stylem kup a drž. Jedinou spekulací je sázka na přežití. Buď ztratím takovou částku, která pro mě není zásadní, nebo nejméně zdvojnásobím. Pokud to NOK přežije, potenciál tam je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud budeme vycházet z účetnictví, tak se nokia obchoduje pod bookvalue, která je kolem 3,8$/akcii. Při uplatnění Grahamova margin of safety - nakupovat je dobré za ceny kolem 2$. (Aktuální cena na trhu 22.5. je 2,88$.)
V případě likvidace společnosti bude akcionářum vyplacen likvidační zůstatek, tedy oněch 3,8$/akcii. (Nikdy nevíme, které pohledávky nokie jsou vydobytelné a které ne (tvoří zhruba 6 mld $ v účetnictví), ale v bookvalue nejsou započteny krátkodobé investice (8 mld $). Tedy v nejhorším případě by to bylo šul nul.
Nehledě na to, že nokia vlastní celkem pěknou řadu patentů, o které se s jablkem dohadují u soudu a spory vyhrává. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teď jsem si hrál se Stockscreenerem a pokud bych investoval do financí, což neinvestuji, tak by se mi velice zamlouvala ORI.

Přes dvacet let vyplácí nádherné dividendy, Held by Insiders je 18% a Held by Institutions 73% což člověku poskytuje alespoň nějakou jistotu, že cenu za kterou se akcie obchodují nebudou ovlivňovat panické prodeje malých investorů. Vzhledem k tomu, že se obchoduje pod účetní hodnotou, cena je férová, zadluženost také nízká.
Škoda, že se mi do portfolia nehodí, ale kdybych ji měl koupit, tak to asi udělám teď, za 9,54

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...