Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

intradenní obchodování


Doporučené příspěvky

JenaL, problem zivych dat je, ze obvykle nebyvaji zrovna nejlevnejsi. Kolik stojy MyTrack nevim, ale rozhodne bude drazsi, nez 10 USD, ktere ma IB.... Je pravda, ze fundace uctu neni zrovna nejprijemnejsi podminka, ale zase to pak mate skutecne za minimalni cenu, kterou jinde nedostanete... Co vim, tak jine zrdoje dat obvykle zacinaji kolem 50 USD mesicne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

S IB obchoduji uz 5 let. Vetsina ID obchodniku zde v diskusi pouziva IB. Platforem pro IB je nekonecne - napr. TSIM+ (je zdarma a najdete na google). Podminky jsou jednoduche - minimalni vklad 2000 USD, minimalni vek 21 let. Otevrit ucet IB je trochu narocnejsi, pokud budete mit zajem pomohu s otevrenim plus dodam cesky navod k IB platforme. Jinak samozrejme ale je cela rada dalsich brokeru, musite sam zvazit a vybrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem prihlaseny na kurs e-mnini od financnika na cerven a bude myslim lepsi to s vami popripade s ostatnimy zkusenejsimy obchodniky probrat osobne a nechat si poradit, protoze se mi zda ze nemam ohledne ID jeste jasno presne jak cela vec funguje (platforma-data-charting software)zatim se zabyvam technickou analyzou u dennich dat v TNT...

dekuji vam

j

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bude rozhodne nejrozumnejsi. Na kurzu budeme IB ukazovat primo "v praxi", t.j. jak to vypada, jak se to propojuje s dalsimi programy, jak se s tim zadavaji prikazy, atd. Dozvite se tedy naprosto vse potrebne a po te uvidite sam. Pripadne vam na kurzu rad zodpovim dalsi dotazy tykajici se otazek platforma-data-charting.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeniaL:mozno by si si mohol zatial stiahnut Metatrader 4 od alpari.Je to sice platforma zamerana predovsetkym na forex,ale ponuka zdarma real-time aj vecsinu indexov,zrniny,kovy,ropu a cca 50 CFD.Vratane dvojrocnych minutovych dat.Neviem,ako to funguje v praxi,lebo ja to pouzivam len na forex,ale minimalne pre urobenie si predstavy,ako to funguje ID je to podla mna pouzitelne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No popravde ted co chci je mit nejaky software, ktery mi bude zpracovavat realtime data(idealne bez zalozeni uctu), klidne i zpozdene za co nejlevnejsi cenu, pokud bude mit nejake zakladni indikatory, protoze se prodiram technickou analyzou od eldera,Barbary Rockefeller a Schwagera ale zajima me hlavne ID o kterem tam neni az tak moc zminka...chci se koukat na intradenni deni ruznych trhu(DJ,S&P)jak funguji a zkouset ruzne taktiky primo za jizdy ale nanecisto tak jak to intradenni obchodnik v budoucnu dela...neco jako ID backtesting ale na zivych (zpozdenych)datech, protoze nedostatek casu ke komplexni analyze si myslim ze je ten velky rozdil mezi pozicnim a ID obchodovani...soucasne pouzivam TNT na backtesting swingtradu a docela mi to jde, ale ID je jina vec, neni tam tolik toho casu...v zasade koukam na www.ino.com, tam maji super prehledny grafy, ale jen jeden koluzavej prumer, to je tak na sledovani jak se danej trh v urcitych casoych usecich chova ale zvykl jsem si na pohodli TNT fiktivniho uctu a to same hledam na ID, i kdyz uz jsem premyslel ze si grafy zacnu tisknout a nalepovat a zakryvat papirem, protoze si graf z kazdyho trhu peclive ukaldam na disk...doufejme ze jsem se vyjadril presne...

A jeste jedna otazka ohledne oznaceni trhu,jaky je rozdil ve zkratkach mezi kuprikladu indexy DowJones:
1.YM
2.AI
3.DJ
3.ZD
Jedna se pouze o vysi marginu a velikost kontrolovaneho kontraktu?

dekuji

jl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeniaL:MT4 je skvela platforma, primarne urcena pre forex,no rusky broker alpari(mozno aj ini,to neviem) ponuka ako doplnok aj vybrane hlavne komodity a CFD.Vsetko real-time,vynikajuca moznost backtestingu,hist.data a vsetko zdarma,na forexe je to bezne.Co som si pozrel,tak ma US indexy s vynimkou Russel 2000 a ostatne hlavne komodity obchodovane elektronicky tam najdes.Na tvoje ucely je to zrejme uplne dostatocne a zdarma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman:
ad ruský broker alpar: doufám že je OK,spolehlivý a funkční, dovolím si jen dát k lepšímu že snad 2-3R zpět jistý ruský brok.nabízel forex vč.automatické obchodní platformy. Zašťitoval se snad i jako pobočka jisté USA brok.firmy. Měli funkční demo, vše jak zvykem v kult.krajinách, byli velice aktivní, na e-mail atd.odpovídali ihned. Poté co tam kolega zaslal peníze-balík nedlouho nato zcela zmizeli. Peníze šly myslím do Litevské/Lotyšské banky, nedostal nic,snad to řešil i přes ambasádu.
Neodrazuji od nikoho, opatrnost je ale nutná všude.
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman: A nedalo by se alpari napasovat jako data feed treba sierra charts?Neb SCH se daji poridit do 17dolaru za mesic...

Mimochodem je tu nekdo kdo obchoduje komodity z metatradera? Kamarad dela na MT pouze forex ale rikal mi ze data jsou zadarmo akomise na forexu najsou, protoze brokeri na FX ziji ze spreadu...neni to zadarmo tedy pouze pro FX?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeniaL:Ja som myslel moznost zdarma si otestovat trhy a dostat sa do obrazu ,ako to funguje ID.Toto tam je zdarma
miciko:Ja MT4 od alpari pouzivam len na analyzy a backtesting.Na obchodovanie pouzivam Oandu.Cez alpari,ani ziadneho
ruskeho brokera by som neobchodoval live.Nemam s nimi ziadne skusenosti a ani v buducnosti to neplanujem skusat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenal+další:
velice jednoduchou TA přímo v grafu pro rychlý denní přehled komodit (3xMA=průměry, MACD, RSI, VOL/OI) najdete třeba na
futures.tradingcharts.com
co to umí:
---navolit si svoje charts=grafmenu - nahodíte si do seznamu pouze komodity jež vás zajímají, pouze ty si potom vybíráte
---pak se i ke komoditám samy předvolují platné kontraktní měsíce - začátečníci někdy špatně zvolí
---pokud se zobrazí graf dá se navolit pod ním další možnosti zobrazení:
-specifikace kontraktu
-výklad tech.analýzy jež se kontraktu týká vč.TA jež není na grafu zobrazena
-novinky,zprávy na trhu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko:
Super,dekuji, ale existuje neco takoveho jako je ten link co jste poznamenal i pro intradenni analyzu? Tedy myslim jako jednoducha web aplikace...nebot toto co mi nabizi vas link mi v podstate lepe nabizi TNT...

herman: take jsem myslel pouze na backtestig...


je tu nekdo kdo by mohl s ID backtestingem konkretne pomoci nebo pridat nejaky typ?

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenal:
TNT je OK a o X-úrovní výše, další linky na jednoduchou web aplikaci určitě jsou taky
Jen si dovolím podotknout:
---až jste na začátku pak zkoušet ID no nevím...
---až byste chtěl užít ID tech.analýzu, navíc v reál.datech nespožděných a zadarmo, akorát ve forexu, neváhejte užít hermanem vzpomenutou oandu
www.oanda.com
mají demoúčet výborně udělaný, k němu výbornou a rychle stavitelnou TA + přímo do grafu kurzu se vám umístí značky kdy jste koupil/prodal, takže své pokusy pěkně natvrdo hned vidíte + další možnosti. K tomu stavitelné, opět v grafu viditelné linky Stoplossu/Profittakingu. Vše rychlé, reálné.
Nevím kde líp vyzkoušet svůj postřeh a odhad? :-)
Navíc: oandu považuji právě pro začátečníka (a nejen pro něj) za velmi zajímavou, až klamavě může působit že ostrý účet jde založit s 1usd (jeden usd) :-)
(proč to zrovna u nich jde a jde s tím i obchodovat už jsem někde psal)
miciko

a zkušenost, doufám Vás se netýká: řada začínajících hledá všudemožně kdeco, přitom si někdy ani nezjistí co vše umí ten který web/soft.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem zacinal se SW Medved Quote tracker - je free a je docela dobrej (znam i par dobrejch profiku, co ho pouzivaj) a jako zdroj dat pouzivam po registraci zpozdena data z prophet.net . Tento tyden prechazim na data z IB (mam fundovano) a planuji zustat u medveda. Jediny problem zatim vidim se starymi daty, ale myslim ze to brzy vyresim ( na stara data ted pouzivam wealthlab).

jeste jako levna alternativa na grafy je IBCharts.

Sierra mi zatim nijak nesedla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...