Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

intradenní obchodování


Doporučené příspěvky

Mirek F,

myslím, že yax to napsal velice výstižně, takže jen na doplnění. Jestliže se naučíte filtrovat chop, máte velké šance na profitabilní obchodování. Ve skutečnosti je to tak, že trading je o tom umět vystihnout momenty, kdy neobchodovat. Když to přeženu. Jestliže trh trenduje, je v podstatě snadné naskočit na korekci (nejlépě na co nejnižším TF - kvůli velikosti SL) a realizovat profit. Horší je si ho dále udržet a systematicky ho navyšovat.

A jak chop poznáte?

- rapidně klesne volume
- trh je často v blízkosti EMA 34 (čím dále je naopak od ní, tím silnější trend je)
- bary jdou v řadě za sebou (klidně si namalujte do grafu proužek velikosti danné svíce a jestliže se z něj trh nedostane, neobchodujtre)

vím, že se to ve foru říká lehce (a skutečnost je bolestivější), ale veřte mi, k profitabilnímu obchodování vám stačí dělat 1 trade/den (nejlépe ve stejnou dobu - zjištěnou dle analýzy volume několika dnů nazpět) s vysoku pravděpodobností úspěchu (například proražení nějakého významnějšího swingu či hight/low dne...

Zkuste si jak zmiňoval yax na simu obchodovat s 5 kontrakty a uvidíte sám jak vysoce selektivní musíte při rozhodování o vstupu do obchodu být. A ještě něco zkuste si na simu i jiné než časové grafy, např. volume nebo range bar.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To jax and tridis:
Gentlemen you´re right:-)
Zkusil jsem backtestovat chopy a je to jak v kasinu, coz si myslim se neda povazovat za serious trading.
Co se tyce toho fixniho sl 100 USD. Je to kvuli memu RRR, ktere pouzivam v pozicnim tradu - 1:2.
Mozna se vam zda vyse meho sl nizka, ale co jsem se tak dival na YM, tak ve vyrazne netrendujicich dnech mi prijde PT 200 USD jako jeste realne dosazeny.

To tridis:
diky za voditka jak poznat chop v ID, sice pouzivam zobrazeni OHLC (zvykly z pozicniho TNT), ale to snad neni problem.

To jax:
jeden obchod denne myslite napr. vstoupit o 15:30 a vystoupit okolo osme, nebo klidne vstoupit jen na pul hodiny kdykoli behem 15:30-22:00?

Mirek F.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirku,

ja myslim tu druhou cast vety. Vstoupit kdykoliv behem dne.
Ja mam treba obchodni hodiny mezi 20:00 a 22:10 (kvuli praci, jinak bych je mel od 15:30 do 18:00) a uplne to staci. Zatim mam jenom paper, ale pro prvni mesic realu mam plan, jakmile bude prvni obchod ziskovy, tak prepinam na paper.
Coz znamena, ze muzu mit jeden obchod ve 20:00, ve 20:05 muzu byt venku a mit pro dany den hotovo.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado,
ja mam zase plan max. dva obchody denne.
Nevim,jestli to co mi jde nejlip se jmenuje skalping, ale zatim funguje. Pockam na nejaky trend ci S/R uroven, vstoupim a hned po dosazeni 100 USD vystoupim. Nekdy i za par minut. Zisk nic moc, ale na to jsou prece multikontrakty.
Je mozne pouzivat i tento system?
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

chtěl bych se zeptat pokročilejších obchodníku na jednu věc: Nyní jsem ve fázi backtestování trhu ER2, jako timeframe jsem si zvolil 3min. Zapisoval jsem si všechny obchody od hodnoty vol. 500. Ale asi tuším, že tato hodnota bude pro začatečníka nedostatečná. Chtěl bych se tedy zeptat od jaké cca hodnoty má vůbec smysl obchody brát?

Předem díky, Olin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

ono jde spis o to, kolik jste ochoten pro tech 100 USD riskovat.. Pokud vstoupite na prorazeni a trh jde vasim smerem a po par sekundach vystoupite s profitem, je vsechno v poradku. Ale otazka je, jak se budete chovat, kdyz se trh hned po vstupu otoci proti vam. V takovych situacich clovek velice snadno sklouzne k "hope" modu a odmita pozici zavrit i kdyz uz je hluboko pod/nad vstupem. Ruzne posouva SL(pokud ho vubec pri skalpingu stiha zadavat), atp. Doporucuji kouknout na vysledky par poslednich obchodu a pokud cisla vypadaji nejak takto:
+2 +3 +1 -25 +1 +5 tak nekde neni neco v poradku

A pokud jde o ty dva obchody denne, pak mam skvelou modelovou situaci:
zacnete obchodovat a hned ze startu dostanete 2xSL.. Znate se natolik, ze dokazete rict, ze to s vama nic neudela? Nebo se naopak budete snazit to z trhu urvat zpet? Pokud ano, dobre pro vas, pokud ne.. pozor na to.. na takovy "berzekr" ma trh svuj vlastni nazor.. Ja uz ho poznal a muj ucet taky ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

měl jsem nastavená pravidla podobně jako ty SL 40 USD a PT na 100 USD, obchoduji NQ. Pokud jsem byl v otevřeném profitu 50 USD posouval jsem na BE+1.
Tento system je obchodovatelny, ale co zkusit obchodovat bez PT, a SL posouvat do logických oblastí, pod korekce, a pokud vydím, že jde trh proti mě tak vystopit z trhu marketem s menším ziskem?
Zatím jedu paper a funguje to, lépe. Jde o to že se PTargetem obíráš o větší zisky, když se ti povede vstup.
Stojí to aspoň o zamyšlení se nad tím.

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Josee:
Diky za typ s flexibilnim PT, samozrejme ho posouvam, ale pouze po dosazeni zakladniho PT, ve vyjimecnych pripadech (v pripade sr ci chopu) ho i snizim o polovinu.
Psal jsi, ze obchodujes NQ. Dnesni graf to ukazuje jako skvelou volbu, nicmene bych se zkusil zeptat, zda jsi na nem nasel nejake prilezitosti i treba vcera, kdy ten trend nebyl tak patrny jak dnes.

Mirek F.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F. včera jsem neměl ani jeden obchod, byl to jeden velkej chop, alespoň pro mě. Obchoduji teda večerní seanci od 20 do 22 hodin. Dneska se to taky moc nehejbalo, nakonec jsem udělal jeden obchod. Potenciál byl nějakých 9 bodů. Přikládám screen. PS NQ mi vyhovuj, protože je levnej, tick 5 USD a SL mi stačí 40 USD, je to super z psychologického hlediska.

7398

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

Jak jsem psal potenciál obchodu byl 9 bodů, tzn 180 USD, byl jsem v otervřeném profitu 65 USD, potom mě trh vyhodil na posunutém SL. Potencionální RRR bylo 4,5.
Neskončil jsem ve ztrátě a to je pro mě důležité.
1)naučit se jak přežít
2)naučit se jak dělat zisky
3) naučit se jak dělat vélké zisky

jsem v první fázi :-)

Josef.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ID obchodování je tom, počkat si skutečně pouze na nejlepší příležitosti.

Obchodovat tam, kde není velký potenciál je z dlouhodobého pohledu jasně ztrátová záležitost. A to je na tradingu nejtěžší. Sedět a nic nedělat. Abychom vydělali 2 nebo 3 tisíce USD/měs na kontrakt, nemusíme dělat obchody každý den. Z počátku je pocit, že musíme stále obchodovat (a chytit každý větší pobyb) přirozený. Po určitých zkušenostech bych však měla frekvence obchodů výrazně klesat. Pozorujte to u sebe.

V ID se velké peníze vydělávají obchodováním více pozic. Proto dosahovat zisku 1 nebo 2 tis. není vůbec špatné.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...