Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

intradenní obchodování


Doporučené příspěvky

pete:

zdravím tě,

tak čtu, že otevíráš účet u IB? Chystáš se na life? Nebo otevíráš účet jen kvůli datům?
Četl jsem ten vzkaz o setkání v Par. nikdo se neozval? Já bohužel teď vůbec nic nestíhám:-(
Do čeho teď "děláš"? Eurodollar? nebo zlato? Ten trend ve zlatu je fakt gut, ale jsem zvědav, jestli už náhodou není překoupeno:-)

Měj se fain.

S pozdravem Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jsem vcera ulitnul a obchodoval - jako kdyby mne nikdo nevaroval - ztrata 130$.

Chyby:
1) obchodoval jsem po psychycky narocnem dni, ve kterem se mi moc nedarilo (nemyslim burzu)
2) obchodoval jsem podle neotestovane strategie - jen podle aktuelnich myslenek a napadu (pritom cit pro trh za tu chvilku jeste mit nemuzu)
3) chtel jsem dohnat predchozi ztraty za kazdou cenu

Vyhody:
1) ozkousel jsem si platformu
2) uvedomil jsem si ze TAKTO NE !!!

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Ahoj,

chtel bych zde (znovu) otevrit otazku historickych dat. Predem rikam (pro rychle odpovidajici), ze jsem stravil nekolik hodin prochazenim diskuzi (ktere uz jsou mnohdy neaktualni) a dalsich nekolik hodin testovanim co dostanu z IB co je tam za data.

- potreboval bych historicka data (idealne doporucovane ER2, rad bych jeste ES ci YM), idealne 30secs (pripadne 1min, ci 3min, 5 min)
- scmagic UZ NEFUNGUJE
- InteractiveBrokers maji data POUZE za aktualni kontrakt (200806, ktery se realne obchoduje az od pulky brezna)
- na emini-data.ic.cz maji data v jine forme nez potrebuju a nevim presne jake (asi volume??), navic s dost chybama (casy typu 14:60:00 jsou tam docela caste), takze jim neverim
- na tickdata.com nevim co koupit a nejak jim stranky moc nefunguji (zaslani dotazu) a neodpovidaji na dotazy co koupit (i kdyz nevim jak jsou kvalitni)
- na backtestovani strategie s malo signaly 2 mesice dat absolutne nestaci (zkousel jsem FinWin a MAE/MFE - podle me je potreba minimalne rok)
- potreboval bych je ve formatu, ktery jde zpracovavat (ascii, xls, mdb, csv, ...)

Proto jsem se chtel zeptat - nevite nekdo, kde tato data "rozumne" sehnat? Idealne, nemate je nekdo stazene primo z IB? Pripadne co doporucujete (jako s cim mate opravdu zkusenosti a nyni to funguje, ne co je tu napsane)

Predem moc diky,

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, diky, ty data vypadaji dobre.

Sice tam pisi, ze nemaji volume od rijna 2008, ale s tim se da zit (tak budu testovat na mesicich kde je volume). Tak jsem si je objednal, pred 3 hodinama prislo potvrzeni o zauctovani od jejich platebniho providera (2checkout) a data nikde - tak snad dorazi.

(uz jsem si objednaval data u jinych provideru dat kdysi s placenim pres 2checkout.com, a vzdy chodilo potvrzeni az po datech, tak jsem trochu nervozni, uvidime)...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj 911,

diky moc za tip, data nakonec mam a vypadaji dobre.

Pisu to zde hlavne pro to, abych se podelil jeste o jednu zkusenost - v tomto svete je dobre jit (co se tyka podpurnych veci jako data, sw,...) mainstreamem - pouzivat Windows, na nakupy pres internet program Internet Explorer, standardni zabezpeceni (zadne company policy, blokovani popup oken, nic takoveho). Na to je to odladeno.

Muj problem byl, ze jsem to objednaval pres firefox, a tak nevyskocilo okno s linkem kde data stahnout. Pak se to musi resit pres jejich support.

Pisu to zde proto, ze to muze usetrit cas, pripadne nervy jinym.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Chystam sa rucne backtestovat ER2 na Volume2000 s pouzitim platformy SimInfinity + Sieracharts. Mam len demo ucet a nejakych 45dni historickych dat pre ER2. Chcem sa spytat ako ten backtest rucne robit? Zda sa mi prilis zdlhave, klikat si bar po baru a rucne si sledovat SL a PT. Existuje nejaka moznost ako v Siere zadavat virtualne Buy/Sell prikazy na historickych datach, nastavit si SL(pripadne TSL) a PT, aby to clovek vsetko nemusel sledovat a odcitavat rucne?
Dakujem za odpoved, Tomas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...