Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

intradenní obchodování


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Právě že při paperu ne. :) To je ale kapitola psychologie a dodržování OS. S tím se poperu.

Jde mi hlavně o to, že se potřebuju při SL nejlépe pod 100 USD dostat do obchodů, které mi nabídnou RRR alespoň 1: 2,5. Možná, že tímhle jsem se měl zajímat daleko dřívěji, protože teď zjišťuju, že v YM je SL 100 USD minimum a pohybů mi systém nedá tolik, abych měl takové RRR. Často si jdu (při teď už naprosto poctivém backtestu) pro PT 105 USD, ale při risku 100 USD. A to se právě bojím, že při reálu nepůjde....

Jak psal Míra - SL cca 50 a zisk 120-150 USD, to je pro mě pěkný RRR. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
napsal jsem na Zenfire kdy mi konci demo, abych vedel, dokdy mohu s NT papertradovat. Odpoved:

The demo's are good for about 30 days. We do not sell the data service--we
only provide live trading access. You will need to have an account with a
zen-fire broker and be trading live to receive the data. Otherwise, you will
have to use a data vendor such as Esignal, Barcharts or IQ Feed.

Jeste si nechci zakladat real ucet a NT mi vyhovuje, mam nejakou jinou moznost? Pokud si sezenu jineho poskytovatele dat, asi to nebude dobre, cetl jsem tu nekde, ze by clovek mel delat paper i real se stejnym poskytovatelem dat. Co myslite?

Mirek F.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobrý den,

rád bych prosím požádal o praktické vysvětlení rozdílu mezi termíny settlement a expiry day.Hledal jsem na stránkách CME expiry date of emini Dow jones indexu a našel jsem pouze tabulku s nize uvedenymi údaji ,kde zadne expiry date nemuzu najit.Asi jde o spatnou úvahu,ale není náhodou expiry date shodné se settlement date?
Potrebuji tento udaj(expiry date) zadat do Ninja Traderu

Contract Month, Product Code, First/Last Trade, Settlement, First/Last Holding , First/Last Position
First/Last Notice, First/Last Delivery

Děkuji za pomoc
Stomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas:

to, co vas zajima, je last trade day nebo expiry day..pokud jste nasel tohle:
www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-dow_product_calendar.html
pak jste nasel spravnou tabulku..tj. napr. kontraktni mesic brezen09 konci ted v patek 20. 3. 09

rolovat do neboli zacinat obchodovat novy kontraktni mesic se ale zacina uz pred poslednim obchodnim dnem..u breznoveho kontraktu to bylo 12.-13. brezna.. konkretni datum prechazeni do noveho mesice lze vypozorovat z mnozstvi denniho volume.. to najdete napr. v CME bulletinech.. www.cmegroup.com/tools-information/build-a-report.html?report=dailybulletin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.:

nevim jestli je to jeste aktualni, ale ja si s druhym mailem zalozil dalsi demo u ZF uplne v pohode.. Neexistuje moznost overit, ze ty dva maily nepatri jednomu cloveku(ani fixni IP neni dukaz a taky kdo by se s tim kontroloval). Pokud teda nebudete uvadet do toho subscribu svoje realne jmeno(pro me je mr. Hnedy, Cerveny, Zeleny znacka ideal - az dojdou barvy, jsem v ... :D ) a pak teda taky jiny mail a hura.. vsechno slape

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator

Díky za informaci,ted je mi to jasné.
Můžete mi prosím ještě potvrdit domněnku,že tzv.rolování / přechod do dalšího kontraktního měsíce je záležitost týkající se výhradně pozičního obchodování nikoliv intradenního,kde se každý obchod uzavírá v průběhu jednoho dne ?

děkuji
stomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas:

rolují jak poziční, tak intradenní obchodníci..vždy záleží na volume (množství obchodů na daném trhu)..kdybyste mometálně na YM stále obchodoval březnový kontrakt (namísto červnového), tak byste už neměl příliš co obchodovat..proto musíte i jako intradenní obchodník přejít do nového kontraktního měsíce, který obchoduje většina obchodníků, tj. má nejvyšší volume z momentálně obchodovaných měsíců..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator

tak me to snad trklo..
Já jsem si pojem rolování nějakým omylem vyložil jako "přehození" kontraktu z jednoho kontr. měsíce do dalšího.
A pokud to správně chápu nyní,tak rolování není nic jiného nežli otevření nového kontraktu (v období končícího kontraktního měsíce) již do následujícího kontraktního měsíce.
Myslíte,že to chápu správně nebo jsem pořád mimo?

Děkuji za váš čas
stomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...