Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sleduju denni graf a cekam na minimalne 5 baru, ktere mi ukazi nejaky patern. pak spekuluju na prorazeni nejake hranice (kanalu). Pri vstupu moc na intradenni vyvoj nedam - ten pouzivam az pozdeji, kdyz se trh nechova dle mych predstav, nebo kdyz se blizim k urcenemu profitu. Pak koukam nejvic na 15min a trochu na 5 a 60min.

chystam se vic zapojit nejakej volume indikator, ale nemam to jeste dostatecne nastudovano - slibuji si od nej potvrzeni vstupupote, co pujde trh delsi dobu do strany.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Pete,

prostudoval jsem si tvůj druhý papírový obchod a mám takový dotaz:

Na základě čeho jsi vstupoval 30.1.06 do pozice BUY 563 STP ???

Jsem sice také začátečník, ale žádný signál nevidím :S

Jestli můžeš, tak mě napověz.

Přeji hodně úspěchů
Johan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
když jsem se na ten obchod díval, tak jsem si říkal, že jsi musel mít v ruce kříšťálovou kouli. Taky jsem udělal několik takových obchodů - a trh krutě trestal :(. Několikrát se tady ve fóru psalo, že ani tolik na vstupech nezáleží, spíše na výstupech. Trochu bych to poopravil. Pokud nemám vstup s velkou pravděpodobností směru mého předpokládaného obchodu, tak zase zaplatím školné :D.

Přeji hodně úspěchů

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

toho se taky bojim - takovych chyb v realu. nastesti tam mam stopky ;-). Bojim ze mi to papirove bude vychazet a ze po vstupu na real se hned obevi ztratova serie, kterou bych necekal.

Zlaticko dnes pekne klesa - na me uz trosku dost.... ze by byla na case short spekulace na 50% retracement k 540ceti?

Jen tak zkusim tento treti obchudek:

Sell 564
SL 574
PT 544

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Pete,
dobrý vstup (tu). Zajímá mě na jakém timeframe sleduješ vstupy a výstupy. Moje zkušenost z reálu je taková, že vstupy na "stopu" jsou vždy s horším plněním.

Zlato mi také dělá radost. Mám už týden koupenou dubnovou PUT 520 za 3. Takže také počítám, že to spadne někam k 520. Uvídíme, co nám trh nadělí. Díval jsem se na COT a ten mluví v náš prospěch(Comm na short jsou v převaze).

Přeji hodně úspěchů
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Potencionalni vstupy sleduju predevsim na dennim grafu, ale vstupuji az uvnitr dne dle aktuelniho vyvoje (tam sleduju predevsim 5min).

Korekce SL provadim predevsim na zaklade 5min a trochu prihlizim k dennim grafum.

Vystupy musim jeste doladit. Vetsinou se snazim jit na PT a tam hodne pritahnout SL dle 5min a 1min grafu, aby byl zachovan potencial rustu - ale toto jeste budu muset vice zvazit.

PT nastavuji prozatim na RRR >= 1:2 - radsi bych vyssi (aspon 1:3), ale to zatim moje strategie neumi (doufam ze toho dosahnu treninkem).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zlato sleduji a dle mého názoru je to komodita vhodná jako součást portfolia k měnovým a úrokovým futures, možná i k ropě, kde může plnit úlohu takového polštáře, který tlumí prudké výkyvy, ale přitom je sama vytváří. Prostě takový širší spread. Mám už vypozorované některé závislosti, ale nemám to dopilované. I když mám kamaráda, který dělá e-mini zlato ID, ale říká, že samostatně by ho nedělal. Má ho také jako součást obchodní strategie v AOS.

Nevím, zda je vhodné trénovat na trhu, který se dost často chová divoce (e-mini má větší ATR než na COMEXu - to by mohla být přednost ), ale je málo kontraktních měsíců (píšu o e-mini) s malými objemy a splněním jsou někdy problémy. Asi to chce odvahu a větší SL. Ale já mám svůj účet rád :D. Pro moje potřeby diverzifikace portfolia jsou vhodné opce. Jsou pomalejší s jasně definovaným rizikem.

Přeji hodně úspěchů
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...