Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

- Jak již byo zmíněno v jiném vláknu, vytvořil v posledních 2 týdnech kiwi novou studii pro Sierru, která vychází z metody gb007 a podobně jako jiná studie autora TAO, měří úhel EMA34, což je dost zajímavý parametr pro validitu některých patternů WCCI. Jak říkají autoři, studie pomáhá lépe identifikovat oblast chopu a pokud je aplikována korektně, pomáhá výrazně zlepšit výsledky obchodování. Woodisti brali v oblasti silného trendu patterny trendové i protitrendové, v oblasti střední jen trendové. Testy si ale musí každý udělat sám. - Celá diskuse k této studii se odehrála v nedávných dnech na boardu Sierry na adrese http://www.sierrachart.com/discus/messages/2/19091.html?1174442637 a je tam i odkaz na download potřebných souborů. Pokoušel jsem se trochu pochopit jak funguje a co je třena nastavit v Settings, tak přikládám pár informací pro ty, kdož neumí anglicky a sami si to nepřečetli: - Studie počítá sklon EMA s daným offsetem (Range to check slope - standartně = 6, lze nastavit) a to tak, že počítá hodnotu mezi nastaveným počtem barů (number of bars for the slope - min = 2) a vrací největší hodnotu v stanoveném ofsetu (např. 6 barů). Protože však úhel je závislý na měřítku grafu, vzdálenosti mezi bary atd., vrací ne úhel ve stupních ale v tics. Úhel = arctg (vertikální hodnota v ticks /počer barů). - Studie pak barevně rozlišuje (různými barvami pro UP a DOWN) : -- oblast sklonu EMA menší než min. úhel (lze nastavit v "min. Angle Multiplier - zde se nastavuje tg. úhlu tg30deg=0,57735 atd.) -- oblast sklonu EMA min. úhel až 45 deg. -- oblast sklonu EMA větší než 45 deg. - Je nutno dále nastavit co povazujeme za jednotku na ose y. "K=Price diff. for the slope" -- Tj. např. máme offset 6 barů, K=0.1, a min. úhel jsme nastavili 30 deg., tedy tg=0.57735 tg 30deg. = y/6, tedy říkáme, že za 30deg. považujeme přírůstek na y ose = 3.46 ticku. Nastavíme-li K=0.2, pak 30deg je y= cca 70 USD pro ER2. - Oblast silného trendu, tedy hodnota 45 deg. je zřejmě nastavena pevně, měníme jen hodnotu "K". - Studii jde použít buď pro region 1 (Main Price Graf), pak se zobrazí jako barevně rozlišená EMA, nebo v samostatném regionu, pak se zobrazí jako histogram, kde navíc lze nastavit (čára na nulové lince histogramu) oblast, kdy bar má Close blízko EMA. To jsem ale neověřoval. - V obrázku jsem nastavil barvy takto: -- silný trend (tmavě modrá a červená) -- trend (sv. modrá a cihlová) --netrend (bílá a černá) Hodnota K= 0.3, ale tato hodnota není ověřena, je jen pro demostraci. Tak jsem to alespoň pochopil já. Pokud jsem v úvaze o funkcích studie udělal chybu, coz je možné, bude vděčný za upozornění.

3512

3513

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to Břoňďa: Díky za Tvůj příspěvek. Snažím se to rozchodit podle Tvé rady, ale mám tam úplně jiné barvy než Ty a nemůžu najít, kde se mají nastavovat ty hodnoty. Můžeš mi poradit? A ještě prosbička. Můžeš se dát obrázek jiného dne? Mě totiž zrovna tyhle dny chybí. Díky. Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pita30: Jakmile si studii stáhneš a uložíš tam, kde má být, objeví se ti v Analysis. Pak si barvy nastavíš podle sebe po F6 a Settings GB´s 34EMA. Přikládám obrázek ze dneška (hodně plochý trh, proto většinou barva bílá a černá) - používám jen EMU34 v cenovém grafu (ne histogram) a klasického Woodieho s doplněním o CCI(50). Úplně dole na obrázku mám MACD line stažený do jedné linky, kde modrá značí růst a černá pokles křivky (používám jako výborný filtr pro validitu ZLR - beru Long jen při modré a short jen při černé).

3531

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě existuje nějaké lepší řešení (něco jako je LSMA na nulové lince), ale já jsem to jednoduše udělal tak, že jsem si u MACD nechal jen MACD line se zapnutým zbarvením pro nárůst a pokles a ve "Scale" nastavil user defined +-10000 a celý region stáhnul (ALT 0) na nejmenší možnou velikost. Není to úplně hladká čára, ale postačuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Pokud si chci spustit backtest na sieře přes replay a mám otevřená dvě okna jedno s 3TF a 5TF stejného trhu, jde nastavit, spuštění pro oba timeframy současně. Zatím jsem to zkoušel, ale bez úspěchů. Podle mě to sierra přes replay najednou na dvou TF neumí. Pokud ano, jak se to dá nastavit, popřípadě, který ze softů to umí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hoj všichni,

Momentálně se 24h intenzivně snažím zprovoznit CCI na Sierra.Mám aktuální placenou verzy L:3Všechny postupy tady na finančníku uvedené jsem aplikoval a nic včetně těch v diskuzních forech.

Neustále se mi opakovala známá hláška s chybou Error kiwissstuff atd.

Zlom nastal po nainstalování Costum study od Kiwi-ho
www.sierrachart.com/discus/messages/14636/14636.html?1174943234

CCI se velmi nedokonalo zobrazilo. Nicméně po nainstalování Costum study jsem ztroskotal u bodu
Nahrajte do adresáře Sierry dva následující soubory: kiwisstuff.dll (pozor je to ten co má pouze dvě s uprostřed) a sieranlm.dll z www.financnik.cz/forum/read.php?21,34242,46539#msg-46539

Nahrát do adresáře kiwissstuff.dll šlo klasickým uložit ale nešlo ho tam pak najít (mám pocit že tam ten soubor už není k dispozici) navíc soubor sieranlm.dll na uvedené stránce není.

Navíc po nainstalování Costum Study v Chart studies už nebyly známe kiwissstuff položky z ftradera které by se daly přepsat.Sierru jsem odinstaloval a zase nainstaloval tak cca 8x a zkoušel takřka všechno možné.
Nejsem žádný programátor a s tímto nemám žádné zkušenosti. Problém hned na začátku kterej zabere tolik hodin drahocenýho času je fakt podpásovka.Moc rád bych to vyřešil.

Díky moc za každou pomoc
freddie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, potřeboval bych poradit od zkušenějších jestli lze ze sierry vyexportovat data svíček ve formátu .txt ale v takové podobě jako mám nastavenou sierru a ne jaké mám základní data. Např.mám 2sec data od Scmagic a pro potřeby různých testů v excelu potřebuju mít hodnoty svíček v TF RB 1,0. když si sierru nastavím že mi ukazuje svíčky v tomto nastavení a dám export dat to .txt tak tam pak mám pouze ta základní nepřepočítaná 2sec data.
Dík Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...