Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pro vysvětlení komodiťákům :):

Marketiva je forex broker se švýcarskou adresou, který sloučil demo a live platformu do jedné, a k otevření účtu vám připíše 5 $, se kterými můžete začít obchodovat na mikrolotech. Až potud je to samá výhoda. Ovšem: když pátráte po nějaké regulaci nebo majiteli, zjistíte, že na svých stránkách jsou velmi skromní, co se konrétních informací týče a nedopátráte se ničeho - takže s největší pravděpodobností nějaká offshore společnost možná ruského původu :S.
Osobně bych jim nesvěřil ani korunu, natož dolar :), ale na druhou stranu to obchodování se "skutečnými" pěti dolary, které do začátku dostanete, může být velmi motivující a lepší než trejdování demoúčtu.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Doman,

Rozhodně být Váma nechal bych si poradit a nešel bych do neznámého..pokud ovšem nemáte strach z neznámé společnosti, kterou tady nikdo neodzkoušel tak je to rozhodně vaše volba a máte plné právo s ní obchodovat..jinak bych tohle už téma ukončil a věnoval se užitečnější diskuzi..Navíc na diskuzi ohledně brokerských společností je zde samostatné vlánko ;)

s pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Doman:

Marketiva ani zdaleka nieje prave obchodovanie FOREX-u.
Vyskusaj si skutocne platformy -> www.cmsfx.com - Visual Trader
->Oanda.
Marketivu som skusal, zarobil som vela USD. Ale akosi mi peniaze nechodia. Uz pol roka.
A spravy su znacne oneskorene. tzn. nemozes obchodovat fundamenty.
TA ja na nizkej urovni (aspon mne nesedia ciste MA a Parabolic SAR).
A peniaze - tie si treba poctivo zarobit, len potom pocitis psychologiu obchodovania na live.

S pozdravom Ulipispirus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny příznivce komodit!

Chtěl jsem se zeptat zkušenějších obchodníků na několik otázek. Manuál jsem přečetl jedním dechem a je mi jasné, že ho budu muset pročíst ještě několik krát, abych pochopil souvislosti a trošku do obchodování nakouknul. Mé ostré obchodování vidím tak v horizontu podzim 2006 s počateční investicí asi 3.000 dolarů. Teď tedy těch pár otázek pro zkušené obchodníky, kteří rádi pomůžou začatečníkum.

1) Jelikož neovládám moc dobře angličtinu, jsou u nás v české republice brokeři přes které lze obchodovat na komoditních burzách?

2) Někde na tomto servru jsem viděl seznam komoditních burz po celém světě (Tokio a pod.), na kterých burzách český obchodník obchoduje?

3) Není mi jasné, že koupim kontrakt za deset tisíc dolarů a mě to stojí třeba jenom 1000 dolarů? Když cena mého kontraktu stoupne a tento prodám se ziskem tak zřejmě inkasuji rozdíl mezi nákupní cenou a prodejní a těch mých tisíc se mi vrací zpět?

4) Když se mi cena mého kontraktu propadne, tak se mi bude propadat tak dlouho až mi to vyčerpá těch mých investovaných 1000, nebo nedej bože mi to vyčerpá celé mé konto 3000?

5) Jak se dává stop loss? Koupím bavlnu třeba za 800 - kontrakt 10000. Kontrakt mi klesne na 9000, jaké bude vyučtování? Vyhodí mě to automaticky z obchodu při ceně kontraktu 9200?

6) Neexistuje třeba brokerský dům, u něhož bych měl účet a příkazy bych zadával on-line přes internet?

7) Kolik bude provize brokera? Koupim kontrakt za 1000. Bere si procenta z obchodované částky? Nebo bere fixní částku za jeden obchod nezávisle na výši obchodu? Nebo si bere procenta ze zisku?

Děkuji Vám za Vaše odpovědi zkušení kolegové, z Vaších zkušeností, lze v našich poměrech vydělat nebo spíše si přivydělat na komoditních burzách?
P.S. Vrhám se do dalšího usilovného studia a netrpělivě očekávám Vaše odpovědi dík!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Zungare,
neco malo k Vasim dotazum:

1) Jelikož neovládám moc dobře angličtinu, jsou u nás v české republice brokeři přes které lze obchodovat na komoditních burzách?
Urcite ano, vesmes existuji spise negativni informace k temto.

2) Někde na tomto servru jsem viděl seznam komoditních burz po celém světě (Tokio a pod.), na kterých burzách český obchodník obchoduje?
Cesky obchodnik muze obchodovat na vsech burzach. Budete-li obchodovat komodity obchodovane na burze v Chicagu, pak budete obchodovat jen na teto burze [proctete si forum].

3) Není mi jasné, že koupim kontrakt za deset tisíc dolarů a mě to stojí třeba jenom 1000 dolarů? Když cena mého kontraktu stoupne a tento prodám se ziskem tak zřejmě inkasuji rozdíl mezi nákupní cenou a prodejní a těch mých tisíc se mi vrací zpět?
Margin = zaloha. Neplatite plnou cenu kontraktu, jako ve stocks, platite pouze zalohu = margin. Ano, zaloha se vraci zpet + profit z obchodu [proctete si forum].

4) Když se mi cena mého kontraktu propadne, tak se mi bude propadat tak dlouho až mi to vyčerpá těch mých investovaných 1000, nebo nedej bože mi to vyčerpá celé mé konto 3000?
Propad ceny muze vycerpat cele Vase konto [proctete si forum]

5) Jak se dává stop loss? Koupím bavlnu třeba za 800 - kontrakt 10000. Kontrakt mi klesne na 9000, jaké bude vyučtování? Vyhodí mě to automaticky z obchodu při ceně kontraktu 9200?
Ano, pokud zadate SL na nejake cene, pak dojde k exekuci na stanovene cene + slippage [skluz plneni]. Dojde-li k limitnimu dni, pak SL nefunguje [proctete si forum].

6) Neexistuje třeba brokerský dům, u něhož bych měl účet a příkazy bych zadával on-line přes internet?
Ano, existuje [proctete si forum].

7) Kolik bude provize brokera? Koupim kontrakt za 1000. Bere si procenta z obchodované částky? Nebo bere fixní částku za jeden obchod nezávisle na výši obchodu? Nebo si bere procenta ze zisku?
Broker si uctuje komisi = fixni castka za kazdy obchodovany kontrakt [proctete si forum].

Děkuji Vám za Vaše odpovědi zkušení kolegové, z Vaších zkušeností, lze v našich poměrech vydělat nebo spíše si přivydělat na komoditních burzách?
Larry Williams dokazal vydelat z pocatecniho kapitalu 10,000 USD celkem 1,000,000 USD za jeden rok. Otazkou je, co povazujete za vydelek a co za prilepsenou??

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

jak již nastínil Libic, na všechny vaše dotazy již existuje celá řada odpovědí v tomto fóru i ve článcích zde na serveru. Jenom tedy ve zkratce:

1) Jelikož neovládám moc dobře angličtinu, jsou u nás v české republice brokeři přes které lze obchodovat na komoditních burzách?
Ano, jsou - ale nedoporučujeme. I v USA je ale možné nalézt česky hovořícího brokera. Viz. např. zde www.financnik.cz/art/zkusenosti/overeny-broker.html

2) Někde na tomto servru jsem viděl seznam komoditních burz po celém světě (Tokio a pod.), na kterých burzách český obchodník obchoduje?
Nejčastěji se obchoduje na US burzách.

3) Není mi jasné, že koupim kontrakt za deset tisíc dolarů a mě to stojí třeba jenom 1000 dolarů? Když cena mého kontraktu stoupne a tento prodám se ziskem tak zřejmě inkasuji rozdíl mezi nákupní cenou a prodejní a těch mých tisíc se mi vrací zpět?
Přesně tak.

4) Když se mi cena mého kontraktu propadne, tak se mi bude propadat tak dlouho až mi to vyčerpá těch mých investovaných 1000, nebo nedej bože mi to vyčerpá celé mé konto 3000?
Pokud nepoužijete stop-loss, přijdete o celé konto. Doporučuji důkladně pročíst komoditní manuál zdarma zde na těchto stránkách.

5) Jak se dává stop loss? Koupím bavlnu třeba za 800 - kontrakt 10000. Kontrakt mi klesne na 9000, jaké bude vyučtování? Vyhodí mě to automaticky z obchodu při ceně kontraktu 9200?
Pokud zadáte SL na 9200, pak budete na této ceně automaticky vyhozen.

6) Neexistuje třeba brokerský dům, u něhož bych měl účet a příkazy bych zadával on-line přes internet?
Existuje spouta takových. Např. Interactive Brokers.

7) Kolik bude provize brokera? Koupim kontrakt za 1000. Bere si procenta z obchodované částky? Nebo bere fixní částku za jeden obchod nezávisle na výši obchodu? Nebo si bere procenta ze zisku?
Broker si bere RT komisi (Round Turn) od cca 5 USD za obchod (online) až po třeba i 80 USD za obchod (full-servis). Opět vše popsáno v manuálu na těchto stránkách.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

RE: petr dik

sice sa venujem studiu iba par dni intenzivnejsie, myslim ze som to prehliadol. Predpokladam, ze okrem lepsej likvidity blizsieho kontraktu (vyssie volume) - napr FEB06, je mozne obchodovat aj s kontraktom napr JUN06 vo FEB06 - "predpoklad".
Potom to znamena, že su napr. dva grafy, a to pre futures kontrakt FEB06 a napr. futures kontrakt pre JUN06, ktore sa ciastocne lisia v cenach, toto mi nebolo jasne, ze je viac grafov v real. case pre jednu komoditu.

Teoria grafov: cital som ze pri hladani vhodneho futures obchodu je dolezite "RRR" - ( pomer zisku a mozneho rizika),cim vyssie tym lepsie. Niekde som sa docital, ze skor ako hladaniu vysokej pravdepodobnosti trendu je lepsie hladat vysoke RRR. Ale podla mna predpoklad vysokeho RRR je prave v hladani najpravdepodobnejsej formacie, resp. max k=tg(uhla) trendu", nakolko riziko regulujeme sami cez prikaz stop-loss. Nikde som nenasiel ciselnu pravdepodobnost formacie z teorie grafov (nemam vedomost, ze by bolo statisticky vypocitane aka je pravdepodobnost napr. dvojiteho dna alebo vrcholu, resp tejto formacie). Podla mna aj priblizny udaj pravdepodobnosti formacie by dal urcite lepsi pohlad na cisla a pravdepodobnost uspechu. a kedze pravdepodobnost je cislo bolo by urcite zaujimave prisposobit a vylepsit money managment vzhladom na tento poznatok.

pre zaciatok:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...