Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 3 months later...

A)Ja bych se jeste zeptal ohledne toho "Daily Trading Limit".Kdyz kouknu napriklad na graf medi/HG/tak tam v nedavne dobe vidim nekolik dni s dennim pohybem vice jak 20 ticku/5000$/,ale nikde nezaznamenavam,ze by bylo preruseno obchodovani.Myslim,ze bych tech pripadu nasel vice i u jinych komodit.Tak jak to vlastne je?
B)Jestlize "Daily Trading Limit" opravdu funguji,tak si presto myslim,ze rozumny trader v nich stejne neuvizne,protoze si nejak nedokazu predstavit tak hluboko posazeny SL a v pripade limitniho pohybu trhu uz jsme vlastne /kdyz opomenu vyrazne gapy/ diky SL davno venku z pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lidi,
jsem tady uplne novy. Asi pred dvema tydny jsem si na iDnes precetl clanek o komoditnim obchodovani a pres odkazy jsem se proklikal az na Financnik...uzasny server, v dnesnim svete komerce, kdy nic neni zadarmo, smekam pred autory, co vytvorili. Takze, uz asi tyden si procitam informace na serveru, od on-line manualu pres ruzne serialy. Kazdy vecer 3-45 hodiny si to ctu a pak nemuzu spat, jak mi to v hlave srotuje. Neco mi je jasny(aspon si to myslim), neco min a necemu zatim nerozumim, ale to se snad casem zmeni. Abych mel o trochu lepsi spani, chtel jsem poprosit o odpoved na nekolik otazek. Zkousel jsem procitat i ruzna fora, ale odpoved jsem nenasel a jelioz se ptam na nekolik temat najednou, umistuji to sem. Konec koncu, jsem zacatecnik :-)
Takze:
- je nejaky markantni rozdil mezi Sep,Nov,Dec Corn z hlediska obchodovani?...teda krome tech mesicu
- jak se zadava stop-loss je popsane v manualu, ale jak se posouva(nemyslim techniku umistovani a posunu, ale konkretni prikazy), jak se rusi stop-loss prikaz, kdyz vystoupim jinak nez pomoci stop-lossu, napr. na PT. Co vsechno je zpoplatneno, kdyz vstupuju do pozice, zadavam stop-loss, zadavam PT, posouvam SL, vystupuju na PT a rusim SL?
- kdyz se ma zacatecnik soustredit jen na jednu max dve komodity(coz chapu, myslim, ze budu rad, kdyz zvladnu jednu, natoz dve), ma pri uceni se, backtestingu a paper testingu sledovat jen tyto dva grafy?
- v programu TNT(zatim mam jen free verzy bez trial autorizace pro 30 dni) se mi zobrazuji napr denni data corn C2006U zpetne jen do ledna 2005 a pritom tydenni data jsou zpetne az do roku 1997. Udelal jsem nejakou chybu nebo je to tim, ze mam jen tu trial verzi nebo je to normalni-ovsem v tomto pripade by to bylo pro zpetne testovani nepouzitelne/nedostatecne-si myslim.

Predem dekuju moc za odpoved a pokud jsem se zeptal na nejakou samozrejmou vec, omlouvam se, sam vsak ze zkusenosti vim,ze co pro jednoho je samozrejme, pro druheho muze byt neprekonatelny proble.

Mejte se vsichni fajn a at si splnime nase sny a cile

Godi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, vítej na nejužitečnějším serveru, který jsem osobně kdy potkal :) mé odpovědi na první 3 otázky:

1) Markatní rozdíl z hlediska obchodovatelnosti mezi nimi není. Trh graduje vždy když se blíží konec kontraktního měsíce. Z hlediska obchodovatelnosti je všeobecně nejhorší období k obchodování období prázdnin (tradeři dovolenkují, není taková síla trhu). Pozn. Nicméně tyto prázdniny mi vychází velmi dobře, minulé jsem ještě nevěděl co to komodity jsou :). Nevím jestli chceš obchodovat intradenně, nebo pozičně, v případě toho druhého, by pak mohly být výsledky zářijového kontraktu nižší.

2) Umísťování příkazů je děláno tak, aby to bylo co nejjednodužší a mohl jsi se soustředit jen na obchodování, tzn. vše (SL příp. trailing SL, PT) si přednastavíš a pak jen zadáváš příkazy BUY nebo SELL, za limit. nebo market (doporučuju rozhodnout se pro to, co se ti víc líbí (limit x market) a pak to dodržovat do té doby, dokud nebudeš mít nějaké statistické výsledky. Rušení příkazů je přednastaveno taky, např. při dosažení PT se zruší SL a naopak. Zpoplatněna je exekuce příkazu buy a sell (tedy za umístění(!) PT nebo umístění, či posouvání SL nic neplatíš). Každopádně si zjisti poplatky u svého budoucího brokera, ať víš za co platíš, za email nic nedáš a máš jasno. Toto je nejčastější způsob umísťování příkazů.

Záleží jestli chceš být intradenní obchodník nebo poziční. Já obchoduji intradenně (přdnastavený PT a SL posunuji ručne) jediné ci chci, je rychle nakoupit a rychle prodat. Existuje řada (pro mě) roztodivných příkazů, které využijí programátorsky založení obchodníci, nebo poziční obchodníci, mezi ně se neřadím.

3) I velcí obchodníci sledují např. 2-6 grafů. Aby jsi v tom měl ze začátku jasno, tak sleduj 1-2 trhy, buď trpělivý a snaž se porozumět co se tam děje.

4) Myslím že je to v pořádku (úplně jistý si ale nejsem).

Jarda101






Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Jarda

diky moc za odpoved. Co se tyce odpovedi na otazku SL, porad mi to neni uplne jasne. Je mozne, aby mi nekdo napsal konkretni prikazy, tak jak bych je zadaval? Treba koupit 1 kontrakt, nastaveni SL, posunuti SL,nastaveni PT a jakym zpusobem vse ukoncit....konkretni prikazi pro Brokera.
Chystam se obchodovat pozicne, to mi zatim pripada, ze by mi to mohlo vyhovovat, takze se budu soustredit na pozicni obchodovani. Jak bylo doporuceno Manualem, budu se zabyvat kukurici a cukrem. Az si nekolikrat proctu to kvantum informaci a manual, postavim si obchodni plan tak, aby mi vyhovoval(planuji ho postavit na patternech a 1, max dvou indikatorech pro kontrolu) a zacnu testovat. Jelikoz jsem tezce technicky a vizualizacne zalozen, myslim, ze by mi to mohlo vyhovovat. I pri popisech mi patterns pripadaly srozumitelnejsi nez indikatory.
Takze asi tak.Za ty priklady konkretnich prikazu predem moc dekuji
Godi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky moc za priklad, uz jsem zase o neco min bl.... :-)
Dalsi, mozna zbytecna, otazka. Kdyz teda zadam CZ6 Buy 240 STOP.... po vyplnění příkazu zadám SL, Sell 236 STOP ... a ještě PT Sell 248 LMT . Co se stane s tim PT prikazem, kdyz vylitnu na SL 236 a nebo...kdybych nezadal PT prikaz a jen posouval Sl postupne az na 260(samozrejme pokud by to trh dovoli) a nakonec se rozhodl vystoupit prikazem sell na 255, co se stane s tim prikazem SL na 260?
Diky
Godi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
ten druhý příkaz musíte samozřejmě zrušit a nebo dát brokerovi informaci hned při zadávání příkazů, že když je vyplněn jeden příkaz (SL či PT), tak se ruší zároveň ten druhý (PT či SL). Jinak Vám v trhu zůstane spousta příkazů a nebudete vědět co dřív ;).

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Godi,

PT a SL jsou příkazy které jsou jakoby zavěšeny na tvé otevřené pozici a každém momentě vyhodnocují stav jsou-li v plusu nebo v minusu. V případě, že je jeden z nich aktivován druhý se automaticky zruší, protože se pozice uzavře. U většiny brokerů to tak chodi, mnoho elektronických platforem to má tak zařízeno. V případě živého brokera je možné ho instruovat tak aby toto zařídil. Jasně, že je možné např. PT nezadat, posouvat SL a pak se nechat na ni vyhodit. Je to jedna z možných taktik. Rovněž je možné pozici uzavřít příkazem (opačný než pro otevření) jak píšeš v poslední větě.
Pokud ale máš SL 260 a jsi v long pozici, musí být cena nad 260 a PT rovněž nad aktuální cenou např. 270. Pak lze ukončit pozici např. sell 265.
Tak snad je to jasnější....

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...