Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

V rámci zahájení backtestingu a peper tradeingu přemýšlím o tom, na jaký trh se pro trénování a časem i boucí obchodování zaměřit. Na jednu stranu vím, že se na Finančníkovi často pro začátečníky doporučují trhy jako Corn nebo Suger. Na druhou stranu, pokud je mi známo, tak jsou obchodovány pitově a nejen v tomto diskusním vlákně se na pitové obchodování objevují negaitvní ohlasy. Co si s tímto problémem počít? Existují nějaké elektronicky obchodované trhy, které jsou zároveň vhodné pro začínající?

Děkuji za reakce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stano,
obchodní hodiny každé komodity naleznete na stránce příslušné burzy.
Eurodollar je popsán zde:
www.cme.com/trading/prd/contract_spec_ED3087.html
Elektronická verze je víceméně obchodována pořád s tím, že v rámci oficiálních otevíracích hodin pitového trhu je tam výrazně vyšší likvidita. Zda-li vám to bude vadit nebo ne posoudíte na základě výsledků vašeho obchodního plánu.
Mě osobně noční obchodování nevadí.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr dakujem za odpoved,

prosim vas: na stranke barchart.com som nasiel ATR na Eurodollar okolo 0.04 t.j. 100 $
z toho vyplyva, ze SL pre pozicne obchody by sa mohol pohybovat priblizne na hodnote 100 $?
je moje uvazovanie spravne? ak ano, bolo by mozne zacat obchodovat elektronicky s uctom 2000-2500 $
som si vedomy, ze konkretna vyska uctu zalezi od obchodneho planu a MM

Stano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den Pete,
osobně si myslím, že tento trh je velmi zajímavý i pro začínající spekulanty - dá se na něm hodně naučit a navíc jde obchodovat elektronicky s malou komisí.
Fundamenty tento trh ovlivňují jako každý jiný trh. Eurodollar je závislý především na ekonomických zprávách, ale osobně fundamenty kromě COTu nesleduji. Nevýhoda Eurdollaru je patrně jeho línost, tj. nevyděláte zde s jedním kontraktem žádné velké jmění - velké pohyby jsou dlouhé měsíce a mají rozpětí třeba 1500-2000 dolarů - viz grafy.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny!

Jsem zde nováčkem, který prostudoval online manuál a měl bych několik dotazů, na které jsem nenašel odpověď nebo ji jednoduše přehlédl.

Poradí někdo:

1) četl jsem , že jsou intradenní a poziční obchodování a že se tam liší margin, co se stane, když se rozhodnu koupit jeden kontrakt zlata v intradenním obchodování a pak se ho rozhodnu neprodat a nechám si ho "přes noc" nebo ještě déle? Strhne se mi další část marginu?

2) v článcích se píše, že ztráty z komoditního obchodování můžou být prakticky neomezené. Když na účet pošlu 5000 USD a koupím kontrakt zlata třeba s marginem 2025 USD, zbyde na účte 2975 USD, jakmile by cena zlata klesla řekněme o 30 full bodů (3000) co se stane, zavolají mi at pošlu další prachy nebo to rovnou zablokují? Jak dlouho čekají než prachy pošlu? Můžu se dostat na účtu do mínusu (nechtěně se zadlužit)?

3) zádávání nákupu nebo prodeje kontraktu:
když chci vstoupit do pozice a pošlu brokerovi příkaz na nákup nebo prodej kontraktu jak přesně můžu definovat cenu?
můžu napsat ať koupí kontrakt zlata za 548,1 , když je minimální posuv 0,1bodu nebo to musí být na celé body jak je v příkladech tedy 548?

4) pokud některém dni dojde k velké změně ceny u některé komodity může dojít k přeskočení stoplistu nebo se příkaz SL bere současně s příkazem na nákup / prodej?
P.ř. dám příkaz na prodej kontraktu dubnového zlata 06 za tržní cenu bodu a SL nastavím na 565 bodu. Následující den, kdy má dojít k provedení příkazu bude cena začínat na 570 bodech a poroste. Broker takový kontrakt vůbec nekoupí nebo ho zakoupí za 570 bodů a stoplist bude v takovém případě k ničemu?

5) četl jsem článek o zdanění přijímů z derivátů a chtěl jsem se zeptat, pokud pošlu brokerovi na startu na svůj účet 5000 USD a obchoduji, do čech si žádné peníze neposílám musím na konci roku sečíst zisk na svém účtu a zdanit ho nebo se daní jen to co se převede do čech? Co když na konci roku budu mít peníze v komoditách? Vezmu jijich tržní cenu přepočtu kurzem a zdaním?

Díky

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: pospi
k bodu (5) - Pokud budete obchodovat jako fyzická osoba nepodnikatel (tj. nemáte obchodování s komoditami jako předmět podnikání), pak na konci roku daníte rozdíl zisk - ztráta bez ohledu na to, zda to necháte na účtu u brokera, či převedete domů do strožoku. Neuzavřené pozice přes konec roku vás nezajímají. Ocenění kurzem by bylo aktuální pokud by jste obchodoval jako firma. Pak je vedení účetnictví složitější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pospi:
K bodu (1) - Marginy pro ID jsou zhruba poloviční. Pokud budete držet přes noc, strhne se vám plný margin.
K bodu (2) - Do minusu se můžete dostat např. když dojde k tzv. "limitnímu pohybu" a vy zůstanete uvězněn v trhu na "špatné" straně bez možnosti pozici uzavřít. Kdyby došlo např. k nějaké neočekávané globální katastrofě (válka aj.) mohlo by dojít k serii limitních pohybů a k velké ztrátě. Naštěstí pravděpodobnost tohoto scénáře je poměrně malá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...