Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nezdaju sa vam komisie brokerov "trochu" privysoke? Ak pouzijem standardny forex account (teraz pouzivam mini), tak tam je 1 pip = 10 USD. To znamena, ze napriklad u GBP/USD je rozdiel 5 pips. Aj ked urobim jediny obchod denne, broker dostane komisiu 50 USD za obchod, to je 22 dni * 50 USD = 1100 USD. Broker teda dostane odo mna 28 tisic SK mesacne!! Pritom v manuale na financnikovi pisali, ze "platit 11 tisic mesacne brokerovi - to by musel byt zlaty servis...".

Aby som bol ziskovy, ja sam musim zarobit niekolkonasobne viac. Teda mal by som zarobit radovo 100 tisic SK mesacne, inak by ani nemalo vyznam obchodovat z dlhodobeho hladiska, lebo komisie brokerov by samozrejme mali tvorit len mensiu cast ziskov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik: jo, forexovi brokeri jsou takovi. Vsude pisou, ze na forexu se neplati zadny komise, ale ve skutecnosti je to drahy konicek :)) Proto se na forexu neda treba obchodovat woodyho CCI na 5min grafu. Komise ti sezerou vsechen zisk. Mas dve moznosti, co s tim: 1/ najit metodu, ktera ti vydela i prez naklady, ktere ti broker nauctuje nebo 2/ vykaslat se na to a obchodovat treba emini.
Pak jeste muzes zkusit treba MB Trading, ale tam to je trochu komplikovanejsi kvuli jejich platforme, ktera musela byt navrzena snad samotnym satanem :)))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink: woodie cci som uz vo forexe davno vzdal, to nejde ani na hodinovom grafe... venujem sa eliottovym vlnam, tam staci obchodovat menej casto.

Postupne dostavam na FX novy pohlad, ze FX je vlastne sponzorovanie brokerov. Jediny, kto s istotou a bez rizika vo forexe zaraba, je broker. Je jedno, aky obchod urobim, je jedno, ci som stratovy alebo ziskovy, broker je ziskovy vzdy! Keby si zobrali nejake percento z toho co ja zarobim tak dobre - to by bolo spravodlive. Dokonca ich vlastny zaujem by bol, aby som bol ziskovy. Lenze oni vzdy a dokonca 50 dolarov za poziciu... brokerom len ide o to zohnat si naivne ovecky, ktorych nasledne osklbu, ubezpecia ich, ze ponukaju "vynimocne vyhody" a zjavne sa im v tejto "praci" dari. Zacinam sa citit ako totalny somar sponzorujuci nenazraneho brokera, ktoremu tecu biliony denne, podobne ako ked som kedysi stracal peniaze na HYIP-och (take Ponzi hry), az kym som si nezalozil vlastny HYIP a vsetko som mnohonasobne ziskal spat. Musim pospekulovat, ci je az tak tazke stat sa brokerom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten spread je ocividne dobry marketingovy tah (taky trik, ktory kazdemu nezapne hned). Broker povie, ze u nho sa ziadne komisie neplatia (na mojej platforme je to doslovne na uvodnej stranke napisane:)) a pritom predrat sa cez spread je presne to iste ako zaplatit hned na uvod brokerovi tych 50 dolarov a ziadne spready by nemuseli byt. Cim viac rozmyslam nad tym, co robim, tym viac sa mi vybavuju veci, ktore mi nikto nepovie...

PaJaSoft:

a mozes mi plz odporucit brokera na menove futures? nech nehladam v oceane zlatu rybku :) menove pary som si oblubil, nechcem sa hned preorientovat na trhy (ale za nejaky cas sa urcite ponorim aj do komodit, financnik.cz ma dost inspiroval, no teraz nemam kapital). Hladam nizke komisie, ale hlavne nizky vstupny kapital (cize aj mensie zalohy).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A to si představte, že mi volala nějaká česká společnost a nabízela mi obchodování na Forex trzí (jestli prý vím, co to je :-))
A že jsou dobří atd, atd... Zeptal jsem se ho jakoby na poplatky, vstupní kapitál ... (jako že nevím o čem je řeč).
Řeknu vám teď pouze dva údaje - vklad 250.000,- spred EUR/USD [bold]!!! 9 pips !!! [/bold]
Údajně jsou na trhu z těch lepších.
Vy se tady čílíte nad "zlodějskými" 2 pipsy :-)
Nejhorší na tom je, že jak znám čechy (moravany, slezany) určitě někoho "klofnou"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik: s tim sponzoringem to neni uplne jednoznacny :) broker vetsinou tvori protistranu tvych obchodu, nez ten tvuj obchod naparuje k opacne pozici nejakeho cloveka, co sel proti tobe. Takze pokud jedes news a rychle beres profit, tak ti ho plati broker ze svy kapsy ;) ale to funguje jen u nekterych brokeru.
bachman: moc hezky, chtel bych sedet vedle tebe a videt ty vykuleny oci, kdyz jsi slysel o 9 pipsech na euru :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachman
9 pips je ještě slušný spread..:-)...Forex Komerční banky nabízí pro euro 60 pips, pro cable 80 pips a pro jeníka 50 pips - tož nekup to, za takový dobrý spread...ještě to vydávají za úžasnou investiční příležitost - a taky věřím, že se pořád najde dost bláznů, kteří na tohle skočí a jdou i do zadlužení a miliónových úvěrů...trading.kb.cz/ibweb/forexHP.do
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nestava sa nahodou niekomu, kto ma ucet u Velocity, ze ceny sa prestanu pohybovat ?
Ale Market ordery idu zadat bez problemov..
Dnes sa mi to stalo uz druhy krat (prvykrat pred tyzdnom).
Nasupal som nejake longy na USDCHF, lebo som videl vo VT, ze cena uz je v pazi.
Po polhodine sa to rozbehlo a pozicie su 20 pips +.
Mam viacero MT na pocitaci a vsetky chodia v pohode (teda, su to dema) ale ceny zamrznu len u Velocity.
Taky Sencor tunel mimo newsov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...