Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

tedy chlapi, to je depresivní četba :-)

To je jako bych si chtěl koupit auto, přihlásil se do fora a tam se dočetl : "škodovkám upadne občas kolo, fordovi se často zadře motor, honda trpí na zatékání střechou...". Proboha co si mám koupit za auto? (omlouvám se automobilkám :-))

No budu ten výběr zužovat, teď už vím, že to nebude VT, prostě mi doma vypadává. Když teď čtu o MT (které mám velmi rád) tak neví ale ke komu (snad Velocity). Já se snad skutečně naučím to Saxo. Používá ho někdo ?

Pokud jsem to správně pochopil, jsou něco jako Market makers a nehrozí u nich to co u menších jako např. rekotace ?

Chápu správně, že manší brokeři (např. s MT) "nakupují služby" u těch velkých (třeba Saxo). Potom by mělo logiku, že ti co jsou poslední v řadě mají horší podmínky (kurzy), než ti primární (velcí) a bylo by lepší jít k těm "nahoře".

Potvrdíte mi to, nebo vyvrátíte (vysvětlíte) ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bachman: rekotace hrozi u kazdyho brokera, kdyz jsou pohyby rapidni. Jde o to, jak je to casta situace.
Nekdo velebi ECN brokery, nekdo zase tvrdi, ze u retail brokeru je to lepsi, ja osobne to moc neresim. Snazim se obchodovat tak, aby me zvetseni spreadu moc nevyvadelo z miry a proste se to snazim mit zahrnuty v obchodnim planu. Casem premyslim o currency futures, ale az na to budu mit ucet ;) A nebo zkusim ECN brokera...
Gumovy spread neni nic strasnyho, musis to brat tak, ze trh v tu chvili stejne hleda smer a je treba mu dat rezervu a necpat stopku nadoraz. Pokud ma trh smer a jede a je gumovy spread, pak stejne nema cenu vystupovat a je treba si pockat, az trh zacne vahat a preskupovat sily. V te chvili uz je stejne spread normalni, protoze se zacne vyrovnavat nabidka a poptavka.
Pro me je kriticky, aby broker vyplnoval vcas prikazy (a to i limity i stopky), a to musim zaklepat na drevo ze IBFX dela dobre. Ale nemam zkusenost s vetsim mnozstvim (jako treba 10 lotu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko,

to jsi mne ale spatne pochopil. Ja treba opravdu realne uvazuji, ze si u IBFX zalozim mini ucet - na demu moje strategie mesice funguje, jsem v profitu, tak proc ji nevyzkouset se skolnym? (to, ze nesouhlasim, ze skolne musim utratit (= nutne o nej prijit), je vec jina - tezko na cvicisti, lehko na bojisti myslim plati vic nez prukazne).

Ten tvuj primer je sice pravdivy, ale na stranu druhou, pokud se tyto veci vyskytnou u aut, mam pravo reklamovat, pokud dojde k ohrozeni zivota apod. vysoudim podstatne vetsi sumu nez cenu movite veci. Myslim ze tusis kam mirim. Podminky jsou vice nez vagni, nikdo za nic neruci, bud profitujes a jsi v klidu (jak dlouho?) nebo neprofitujes... - pokud vlastni blnosti, budiz, pokud pravne neprokazatelnymi podvody brokeru(*), akorat plnis (coby jeden ze zastupu naivcu) kapsy podvodnikum profitujicich na hrane (ci za ni) zakona - jasne je to soucast obchodu a toho, ze 90% ztraci.

"Strukturu" FX marketu (nevim, zda-li je spravne to nazyvat burzou - kdyz uz tak aspon decentralizovanou) chapu trosku jinak. Market makers jsou prvni a posledni clanek v rade - ty market makers , o kterych tu mluvime jsou retails brokeri, kteri jsou posledni clanek v rade a ceny si cucaji z prstu - srovnej grafy ruznych brokeru s MT4. Ti, co poskytuji MT4 NIKDY neposkytuji realny obraz trhu, protoze pod poklickou teto platformy je vzdy dealing minimalne v podobe software - to s realnou quotaci na burze nema NIC spolecneho. Tito retail brokeri nakupuji sluzby u prostredniku, kteri jim poskytuji pristup k cenam. Tito "vetsi" brokeri byvaji oznacovani jako ECN - kupodivu krome retail brokerum umoznuji obchodovat take nejenom institucionalnim obchodnikum, ale i nam - jak jsem rekl, jsou jiz i ECN, u kterych staci par stovek $ a muzes obchodovat nejen nasobky celych lotu (ostatne, zazity mytus, ze realny market pracuje/obchoduje taktez pouze s nasobky lotu rovnez neni pravdivy).

Dle toho, co jsem vypatral by se Saxo banka dala oznacit jako ECN broker. Nevim, zda-li vis, ale pro normalni obchodovani umoznuji nejake ocesane mini a nebo regulerni ucet s minimalnim vkladem 10.000$. Mozna jsi nepostrehl, ze platforma SaxoTrader (doporucuji zdejsi vlakno v brokerech) neumoznuje dost zakladni veci jako treba programovani, neumoznuje zadat S/L soucasne s objednavkou (takze musis byt "on-line" pote, co dojde k exekuci, abys stopku zadal) apod. Ja s touto platformou pracuji nekolik mesicu (demo), dokonce bych si dokazal predstavit, ze bych ji byl schopen slusne ochocit pro pozicni obchodovani, ale pro intradenni ani omylem - cele je to psane v Jave a pomalost zobrazovani oken (i na velmi vykonych strojich) proste neumoznuje dostatecne rychle reagovat v zivych trzich jako je FX, DAX, ER2 atd. - jejich PAD je prisernej... to uz postatne jednodussi platformy jako treba Strategy runner jsou na tom o poznani lepe.

Ono to v principu ani tak neni o tom, kdo ma lepsi ceny - primarne cenu urcuje trh/market - ale o tom, jak ferove hraje broker. Tim ted nemyslim jen smluvni podminky, ale prave tu quotaci cen instrumentu, ktere s tebou obchoduje. ECN zpravidla nemaji dealing, takze quotace - ticky, ktere dostavas do platformy, jdou primo z burzy, hrajes tedy proti ostatnim obchodnikum a market makerum (ti, kteri maji takove objemy prostredku, ze jsou schopny hybat s trhem), jak ferove (vymetani ocekavanych stopek - oni vidi market depth nekolik urovni, ty pouze ASK/BID - podobne jako pitovi obchodnici), to je jina vec. Zvaz zda-li proti temto souperum jsi ochoten jeste bojovat na dalsi "fronte" s brokerem a jeho quotacemi. Ja na demu schopen bojovat dle svych vysledku jsem a taky jsem na druhou stranu nucen, protoze nemam v tuto chvili tolik prostredku rizikoveho kapitalu, ktere mohu timto smerem investovat.

Samozrejme, vis, ze jsem zelenac, papirove v jakekoli podobe obchoduji nekolik mesicu, chapu, ze ruzne trhy vyzaduji ruzne pristupy, rekneme strategie, ostatni aspekty jako psychologie, MM apod. vsak uz je na tom zavisla podstatne mene... Jak vsak potvrzuji i jini, je s podivem, ze naprosto shodny pristup, naprosto shode obchodovane instrumenty, pouze ruzni brokeri a vysledek je, ze u jednoho profitujes, u druheho pomalu ale jiste ztracis... - na jakekoli jine burze tomu tak neni - samozrejme, musis pocitat s chybami brokera (ty ti zpravidla nahradi) a rychlosti plneni - zejmena u pitovych obchodu je to IMHO dulezitejsi - slippage je vec, se kterou se musi pocitat (u nas jsou to requote, invalid price apod.). Pokud je nejaky broker natolik "schopny", ze pravidelne ziskove obchody obchoduje do ztraty svou kvalitou, vymenis ho za lepsiho (= kvalitnejsiho) a profitujes. V pripade FX a MT4 hrajes vsak proti stale tomu samemu software a jeho operatorum... - a nezapomen, ze hodne znamych brokeru hraje v pozadi s jedinou firmou FXsol.

Dovolil bych si na zaver jeste jednu poznamku. Jsem mozna mizerny obchodnik a to, co tu pisu jsou uplne bludy a nesmysly, ale nechapu, ac se snazim pochopit, jedinou elementarni vec. Obchoduji-li ID podle trznich ticku burzy jako ER2 (+ YM, ES...), DAX, ci 6E, pozicne grains apod. Vysledek je to, ze jsem papirove v profitu (samozrejme s malymi ztratami po ceste) - a to aplikuji jen elementarni pravidla TA, elementarni, ale klicove poucky ohledne MM, psychologie... Pokud to same, prenesu na FX do prostredi retail brokeru s MT4 najednou tyto pristupy znacne selhavaji a musim volit naprosto jine, casto vyrazne slozitejsi, pripadne technicky narocnejsi nebo riskantnejsi postupy pro dosazeni alespon statisticky vyznamneho zisku. Kazdy trh ma sva specifika a jsem si toho vedom, horsi to vsak je, pokud vime, ze treba EURUSD na FX vyrazne koreluje s 6E na futures (nebo treba CAD s ropou...) a na jednom marketu to jde rekneme relativne snadno, na druhem je to uplna bida. Kde je ten zakopany pes?

PS: Nevzdavam se bez boje a tak hlaska typu - "proc radsi nejdes jinam, kdyz se ti to zda vsechno na hovno" na mne neplati, jsem buldok, ktery jiz v zivote sel nekolikrat proti zdanlive zdi a nakonec vyhral (obcas prohral - ostatne jako obchodni zisky jsou lemovane ztratami, jde jen o to, aby celkova vyse zisku byla vyznamne nad ztratami) a jsem rozhodnut tuto bitvu vyhrat... - nejprve papirove, pak i live.

(*) a velmi rozsireny podvod v marketingu, ze FX obchodovani je "without paying fee" uz relativne vysokymi pokutami, alespon co se tyce brokeru spadajici pod dozor NFA, docela tvrde postihuje... Brokeri zpristupnujici jine trhy rikaji jasne - obchodujete s takovym objemem, pak mate poplatky takove makove (zpravidla komise), obchodujes-li na FX a nemas-li smluvne fixni spread (o kterem tvrdim, ze je to nesmysl, reps. spada do kategorie cucani ceny z prstu), poplatky jsou kazdou chvili jine, bez ohledu na objem a skutecnou situaci na trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink:

Jak jsem jiz nekolikrat psal, uvazujiu IBFX o live uctu, proto se znazim pripravit po vsech strankach. Mimo jine tedy dlouhodobe sleduji spread. Klasicky gumovy spread a jeho zduvodnovani bych jeste chapal a rekneme, ze me obchodni strategii vyrazne neskodi, co vsak nechapu je to, proc s kazdym ticket je spread jiny. Typicky treba neustale pendluje mezi 5 a 6 pips (ci 10 a 11 u exotictejsch paru) s kazdym dorazivsim tickem a to treba klidne 96 hodin v kuse. To uz opravdu s realnou podobu cen na FX trhu nema nic spolecneho a je to pouze podivna vlastnost dealingu brokera s MT4.

A s tim vyplnovanim cen je to taky vo hubu - proc? Pokud tvuj obchod bude malinky - rekneme do par lotu, pak IBFX (aspon co vim od jinych) plni tve limity ci stopky klidne i uprostredn NIKDY NEVYPLNENYCH gapu. Vim, ze IBFX ma v podminkach maximalni velikost obchodu u mini uctu, zda-li tomu tak je i v regulernim nevim. Nedovedu si vsak predstavit, ze by v teto situaci a velkeho obchodu plnila za tebou stanovenou cenu (uvnitr gapu) v pripade, ze by to musela hradit ze sveho - a bohuzel z technickeho hlediska jsou vsechny trumfy na jejich strane... - uz jen takova elementarni vec - jak prokazes, zes takovy prikaz zadal?

Pokud mas zurnal a celou definici obchodu jsi zadal pri vytvareni, OK, mas cislo ticketu (ktere vsak nic nerika o te definici), pokud jsi provedl modifikaci, jsi uplne v haji - jak prokazes, zes ji provedl? Broker vzdy muze tvrdit, ze tato zmena nedorazila a jak prokazes opak - jeho lez?

Ptam se na to proto, ze vim, jak vypada pripadny zurnal pro reklamaci MT4 a jinych platforem - u tech, ktere jsem zkousel jsem bud musel - vytvorit prikaz, ten byl odeslan, dostal cislo, dosel zpet a ja potvrdil jeho zaregistrovani (kazda takovato operace mela ruzne cislo - byla tedy jednoznacne identifikovana, v pripade MT4 je jediny identifikator a to cislo ticketu pri vytvoreni prikazu!) = mam nezvratitelny dukaz o tom, ze obe strany znaji a prijali/akceptovali presnou definici obchodniho prikazu. Nebo alespon do platformy dorazilo potvrzeni a ceho presne se tykalo. Netroufnu si tvrdit, ze zurnal MT4 ma stejnou pravni vypovidaci hodnotu v pripade sporu. Uz jsem (sice na demu) zazil dost celkem podivnych situaci a velmi podivneho chovani, zejmena v pripade modifikaci prikazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, to oni IBFX delaji, ze ti vyplni obchod i uprostred gapu. Na druhe strane - gap je treba jen na jejich platforme a na jine neni :))
Me kdysi dokonce vyplnili stopku uvnitr nevyplneneho gapu, ktery vzniknul prez vikend :)) bylo tam 0,6 lotu. Ale s tim se neda pocitat, na tom strategii nelze stavet.
Ono na forexu je to se "skutecnou" cenou tezke. Trh je decentralizovany, takze realna cena v danem okamziku je ta, kterou ti nabizi tvy obchodni partneri. V nasem pripade je to nas retail broker, ale pro nekoho to muze byt X bank, z jejichz nabidky/poptavky si vybira v danou chvili... kazda muze mit kotaci trochu jinak, kdyz je trh zivejsi. Ze jsou retail brokeri "bucketshopy", ve kterych obchodujes ne s trhem, ale predevsim s ostatnimi zakazniky daneho brokera, to je jasne. Podle me je zbytecne to nejak resit, je treba se tomu prizpusobit. Jinak to proste nebude ;) na pitovych trzich taky dochazelo (a urcite i dneska dochazi) k manipulaci s cenou, k prohaneni stopek, proste je to velka hra o prachy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachman
to není depresivní četba, to je prostě život.Já byl na 100% přesvědčen, že si u IBFX otevřu live účet a zatím jsem to úplně nezavrhl, ale PaJaSoft tady psal, že od 18.3. zavádějí nějakej novej systém.Nevím co to přesně znamená, ale předpokládám, že ke gumovýmu spreadu (po celou dobu) přibude ještě nějaká další perla, která usnadní traderům život a IBFX výdělek.
Když jsem si stahoval jejich demo, věděl jsem, že o zprávách spread natahujou a říkal jsem si budiž, to se dá přežít.Problém je v tom, že když si něco takovýho přečtu tady, je to jedna věc, a když to vidím v reálu je to něco úplně jinýho.Najednou zjistíš, že ani dlouho po zprávách, kdy už se trh uklidňuje nelze vstoupit, (běžně jsem u dema NF takhle vychytával korekce), začne to být zajímavý.Vzhledem ke svý práci, nemám možnost, abych mohl i jen jeden den věnovat tradingu(myslím celej), obchoduji jen v době kdy mi to práce umožní - samozřejmě můj problém.Skutečně v klidu si k PC můžu sednout až večer, tj.po 20,00.Jsem lajdák a tak si některý věci nepíšu, tudíž příklad co teď uvádím si cucám z prstu.Ve středu po 20.30 jsem si pustil IBFX demo - graf EURUSD. Na trhu bylo mrtvo a spread byl "2". Někdy po 21,00 hodině se začal na krátkou dobu trh hýbat a ejhle, s každým tikem se spread pohyboval snad do "10". Ty změny spreadu byly tak rychlý, že jsem nebyl schopnej ani říct, kolik to v ten který okamžik vlastně je.Možná, že mi něco uniklo, a v tu dobu zrovna v Keni vyhlašovali nějaký zprávy, ale já si jen ověřil, že se to děje prostě kdykoliv.
Řekl bych, že by to měli vědět i ostatní tradeři, kteří hledají svého brokera, a nejenom vědět, měli by si takovou informaci vždycky vyzkoušet(ověřit) alespoň na demu.
Mimochodem, IBFX patří mezi tzv.seriozní brokery, kdežto NF patří mezi tzv.neseriozní. Často si pouštím obě dema současně a je zajímavé že grafy se mezi sebou buď neliší nebo rozdíl je cca 1pips v ceně,(samožřejmě v době kdy spread je stejný).
PaJaSoft
WHC kdosi založil před cca 7 měsíci, letos v březnu přeložili svoje stránky i do angličtiny, je to pochopitelně s r.o., účet pro zahraničí je v nějaké litevské bance a taky od března zavedli převod přes karty. V podstatě je to stejné jako NF jen sídlo mají v Rusku.Kdybych byl kaskadér, otevřel bych si live u nich.Jsou nový a tak snad nějakou dobu bude trvat než stáhnou roletu. Mimochodem, pro live i demo tradery mají systém "ruská ruleta".

Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor:

Tak ted se priznam chlape, ze jeden z nas mel uplne jina data u IBFX dema...:

14.3.2007 6:43:15;857649531;6
14.3.2007 6:43:54;857688468;2
14.3.2007 9:29:57;867651421;6
14.3.2007 9:32:37;867811781;2
14.3.2007 12:29:59;878453640;6
14.3.2007 12:34:38;878732484;2
14.3.2007 14:37:28;886103218;4
14.3.2007 14:48:12;886746687;3
14.3.2007 14:48:52;886787484;2
15.3.2007 8:30:2;950457562;3
15.3.2007 8:31:13;950528500;2
15.3.2007 12:29:57;964853187;8
15.3.2007 12:32:32;965008578;6
15.3.2007 12:33:7;965043718;2
15.3.2007 12:59:50;966646187;3
15.3.2007 12:59:50;966646468;2
15.3.2007 13:0:0;966656875;3
15.3.2007 13:0:4;966661125;5
15.3.2007 13:0:6;966662703;2
15.3.2007 13:0:37;966694125;6
15.3.2007 13:1:47;966763484;2
15.3.2007 22:48:29;1001967062;1
15.3.2007 22:54:19;1002315687;2
15.3.2007 23:21:44;1003960859;1
15.3.2007 23:21:45;1003961562;2
15.3.2007 23:21:55;1003971828;1
15.3.2007 23:21:58;1003974765;2
15.3.2007 23:22:5;1003981781;1
15.3.2007 23:22:6;1003982515;2
15.3.2007 23:22:6;1003983250;1
15.3.2007 23:22:11;1003988015;2

Pozice jedna je datum a cas zmeny spreadu (cas posledniho ticku), druhy sloupec ignoruj (mam je pro to, ze nekdy v ramci 1s dojde k nekolikanasobnemu posunu spreadu (viz 15.3.2007 12:59:50) - je to Tick... - bohuzel MT4 neumi mensi jednotku nez 1s), treti je spread - a tedy dle meho zaznamu od 14.3.2007 14:48:52 byl spread 2 pips az do 15.3.2007 8:30:2. Nespletl sis par nebo den?

Ta zmena systemu u IBFX se vsak tyka pouze dema... - uvidim pristi tyden, jak se to zacne projevovat...

Jeste k te gume - velmi zridka guma spadne "sama od sebe", zpravidla pada tak, ze rekneme je spread 5 pips, BID musi narust o 3 pips aby se guma vratila na 2 pips... - je to tusim 2 tydny zpet, co jsem si toho vsiml a od te doby to zacalo byt skoro pravidlem... - ne jak drive - zprava, bum spread 10 pips, 2 minuty po zprave bum spread 2 pips...

PS: Kde se daji sehnat anglicke strany WHC? Ja jsem je nenasel a tak znam primy link na jejich MT4 demo, pripadne pouziju on-line translator Google...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pani,dost ste ma zneistili vasimi prispevkami. Na buduci tyzden som chcel otvarat ucet na Velocity cez slovenske zastupenie no teraz neviem neviem...

Vy zbehlejsi,mohli by ste mi prosim dat info z prvej ruky ako to tam chodi? Mam ich demo cca 3 mesiace,viem,ze maju nejake obmedzenia,no moj system je postaveny na SL 10 a PT 20 ,takze dufam,ze nejake vaznejsie ohrozenie nebude. (spravy neobchodujem).

Velmi by ma potesil ak by sa vyjadril Vladko11,viem,ze on cez nich obchoduje,no samozrejme budem vdacny za info aj z inych zdrojov.

Dakujem

Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Vladko11

Potreboval by som vediet ako a ci natahuju spread aj mimo sprav, predsa len Ty uz obchodujes na real,demo moze kapanek zavadzat.
Dalej obmedzenia SL,PT a Limitne prikazy,mrznutie platformy,technicke problemy,plnenie prikazov atd. pretoze aj v tomto asi mame tiez rozdiel na deme a v reale.
Celkovy tvoj dojem a ak to nie je tajomstvom,tak aj ako dlho obchodujes cez nich.

Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...