Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

djboom: již jsem tady jednou psal, že se mě Velocity4x jeví docela dobře, denně chodí na mail vypisy a spred, který uvádí dodržují. Jen když se otevírá trh nebo při datech se spred natáhne, ale trvá to chvíli a pak zase běží jak má. Třeba FXDD uvádí na GBP/USD 3 pipy a celý den to pěkně běží na 4 pipech a to se mě nelíbí. Pokud budeš chtít vědět víc a budu znát odpověd, poradím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem začátečník, zatim si jen hrajíci s demo účtem od firmy XTB. Zajímalo by mne, zda někdo z Vás má již zkušenosti s touto firmou. Pochopitelně jsem napřed zkoušel hledat ve zdejším fóru - žádný odkaz nenalezen.

A další dotaz (v podstatě související s předchozím):
Přečetl jsem si (zatím jen jednou) práci "Obchodujeme FOREX" od Sida. Ve třetí kapitole autor uvádí tři základní kritéria pro výběr brokera a o něco dále říká: "V současnosti podle odhadů působí na FX trhu asi stovka různých subjektů, nabízejících obchodování na celosvětově propojeném peněžním trhu".
A já se ptám: Ten peněžní trh je celosvětově propojen i co se likvidity týče? Nemusí mne, jako jedno z hlavních kritérií výběru zajímat také to, kolik má daná společnost klientů? Nebudu v případě obchodování přes nějakou menší firmu odkázán co do likvidity svých příkazů pouze na protipartnery z řad klientů této jediné firmy?

Díky za případné vysvětlení i za Vaše eventuální zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanPoko
Většina lidiček tady využívá služeb jiných brokerů. XTB jsou Poláci, mají možná dobré krowki, ale jinak od nich raději pryč...Kampaň, kterou rozjeli s iDnes je jen demo hra s místy bombastickou reklamou a přejít na live obchodování - většina lidí brzy vystřízliví. Oslovili především laickou veřejnost, která mnohdy nemá o burzovním prostředí ani ponětí a ani základní znalosti...Propojení brokerů je dáno využíváním sítě FX, ale likvidita se značně liší, záleží na plnění v čase (data), typu brokera (Retail, ECN) a dalších a dalších faktorech. Vyhnul bych se firmám z offshore rájů, zprostředkovatelům za úplatu a asijským brokerům. Počet klientů je jedno z hledisek, pak záleží co který obchodník preferuje (data nebo TA nebo kombinace obého) a s tím souvisí i přívětivost prostředí platforem. Záleží pochopitelně i na vstupním kapitálu obchodníka a co od svého kroku očekává...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja mam nakonec brokera FXDD a platformu MT4. realne s nim obchoduju mesic a pul a zadne problemy. predtim nekolik mesicu demo. Zkousela jsem i platformu VT ci uplne samostatne platformy ruznych brokeru...
pro me bylo krome platformy nakonec rozhodujici moznost zalozeni mini uctu, velikost spreadu na hlavnich menovych parech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Posilam pozdrav novackum i ostrilenym vlkum. Ja se porad radim do kategorie jedna, mym snem byt i kategorii dva a jak vic projizdim Financnika a hlavne jeho diskuze, myslim ze je to vyborny pomocny projekt na teto ceste. Muj dotaz smeruje na vyber FX brokera, nejsem sice jeste tak daleko, ale rad se koukam do grafu, rad koukam co delaji s grafy fundamenty a az zacnu papertrading a pozdeji live chtel bych uz mit program do krve zabehnuty... ;-) Mozna je to divny pristup vybirat Brokera nazacatku cesty, ale jestli divny pristup prekousnete, muzete mi poradit? Pouzival jsem do ted MetaTrader od ceske XTB.cz a vim ze u tohoto programu chci zustat. Dlouho sem takto uvazoval i o XTB jako brokrovi, nema jen forex ale i nejake komodity atd., ale ty nejsou podminkou cim dal tim ve me roste presvedceny byt ciste zamereny na FX. Spreed XTB se pohybuje 3-6 na hlavni menove pary, ucet se da otevrit snadno, mluvi s vami Cesky a poplatky za prevod penez z CZ uctu na CZ ucet by nemeli byt, pripadne minimalni. Vcera sem ale na FXstreet narazil na spoustu jinych Brokeru s mnohem lepsimi Spready 2-3 max. 4 body na hlavni menove pary. www.migfx.ch/no_cache/en/trading-with-mig/faq/index.html Tato spolecnost ma i muj oblibeny MetaTrader. Maji ale poplatky za prevod z Svycarske banky do nasi, urcene castkou prevodu, coz by se ale castce usetrene na Spreadu zdaleka vyrovnat nemelo. Minus je slozitejsi vyrizovani s overovanim dokumentu a samozrejmne Anglictina. Clovek by rekl ze kdyz se dlouhodobeji nachazim na uzemi Irska, ze jazyk nebude problem, presto se na vyrizovani techto zalezitosti v Anglicitine v neosobnim styku prilis necejtim. Vzhledem k tomu ze v Irsku mam take otevreny ucet, zkusim se podivat po nejakem Brokrovi co ma pobocku tady nebo v Londyne potom osobni vyrizeni bych jiste preferoval. Domu se sice dostanu, ale v Cechach asi Brokera jako zde nenajdu. Co vybrat z toho mozstvi Brokerskych spolecnosti na trhu, s dobrymi podminkami. Ale kdo je spolehlivy, komu muzu verit, jestli mi v jejich stanovach neutece nejaka informace, kterou neprelozim spravne, jak to bude s pripadnymi poplatky za prevod penez, toho se trochu bojim. Mozna mi nekdo doporuci venovat se Live grafum v Metatraderu, ktery je da se rict moji jedinou podminkou a az potom najit finalniho Brokera. K Live je jeste dlouha cesta a Anglictina by se mi zlepsit mela i v teto oblasti. Presto ocenim jakekoliv rady, pripadne zkusenosti se dvema vyse zminenymi spolecnostmi nebo nejakymi jinymi.

Na zaver pridam omluvu za tak dlouhy prispevek, asi spoustu odpovedi na moje otazky najdu i tady v jinych vlaknech, ale v hlave se mi to toci a potreboval jsem to ze sebe dostat primo. Moc dekuji serveru financnik, za tento projekt a prispevatelum sem, ze ho podporuji a pripadne podpori nejakou radou i me..

D.K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...