Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, Tradeři :)

Tak jsem taky spadl do Forexu, tomu říkám časožrout. No snad to stojí za to.
Teď k problému - zcela obligátní otázka - potřebuji založit forex účet, a nevím u jakého brokera.
Přečetl jsem tu snad celé vlákno, prolezl XY zahraničních fór, a řeknu vám, to je hrůza! Vím že tato otázka je tu mnohokrát, ale jak si může začátečník vybrat z tolika možností, když je prakticky na každého nějaká "špína"?

Chtěl bych začít s 2 000 - 5 000 USD účtem, tzn. potřebuji miniloty. Asi by se hodila vyšší páka, řekněme 200:1 a víc?
Zatím mi to vychází na 3-4 pozice denně, zadávám specifické sell/buy entry, tzn. nevstupuji na market hodnoty (nevím jestli to má vliv na rozhodování). Obchoduji (demo) zatím USD/CHF, USD/JPY, EUR/USD a GBP/USD.

Zkusil jsem CMS (VT), FXDD (MT4), FXCM (TS), IBFX (MT4). Můžu říci, že nejvíce mi vyhovuje MT4, nejhorší mi příjde VT. Ono moje základní vstupy zvládnou všechny že, ale MT4 se mi pracovalo nejlépe.

Je mi sympaticky CMS, protože má opravdu hodně dobrý web, ovšem VT, a čtu na něj samé špatnosti. To samé FXDD...

Já na tom MT4 netrvám, pokud by byl nějaký opravdu dobrý a ověřený broker s jinou, stabilní platformou.

Byla by tu nějaká dobrá duše, která by pomohla zoufalé duši s rozhodováním? Jak říkám, začínám, dal jsem vám veškeré indicie co mě napadly, a moc bych ocenil kdyby je dokázal někdo přefiltrovat a poradit, kam své peníze svěřit.

Díky moc, forexu a finančníku zdar!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím, jak náročné obchodování používáš, ale já již rok obchoduji přes brookera Oanda, který má jednoduchou, ale spolehlivou platformu v Javě, takže stačí webový prohlížeč + JRE (Java Runtime Enviroment) a můžeš obchodovat odkudkoliv. Oanda má také nejmenší spready, třeba EUR/USD 0,9pips a možnost obchodovat v jakékoliv výši, tj. i méně než minilot, prostě zadáž kolik dané měny koupíš/prodáš. Rozhodně si vyzkoušej jejich demo účet, jmenuje se to FXGame. Mimochodem má i průběžné úročení, tj. pokud nakoupíš GBP/JPY a podržíš to třeba od 9:00 do 10:00 dopoledne, tak Ti i za tuto dobu naskočí úroky. Samozřejmě to funguje i obráceně, takže je to plus i mínus. Jinde to, tuším, funguje při držení pozice přes noc (22:00?). Na té jejich platformě nejdou žádné automatizované funkce, ani trailing stop, jen market a limit obchody (včetně PT a SL) a ještě jednoduché grafické opce, viz FXBox. Ohledně spolehlivosti a serióznosti nemám zatím důvod ke stížnostem. Plnění okamžité, někdy natahují spread, ale to asi všichni při zprávách a šílených reakcích trhu. Zkoušel jsem i jiné brookery, ale jediné co by mě u nich lákalo je MT4, které je opravdu vychytanější.
To jsou mé zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky pouzivam Oandu a jsem naprosto spokojen...Vstupy za limit pokazde presne i behem fundamentu vyplneny, pravda s vyssim spreadem, ale nejedu primarne fundamenty. Pro tvou frekvenci obchodu bych rozhodne doporucoval brokera s nejnizsimi spready... 4 pozice dene 20dni v tydnu za 3 pipsy to mas 2400$ jen za poplatky pri plnem lotu...U Oandy to mas pri 0.9pips za 720$,takze u "drazsich" brokeru preplatis 1680$ a to je podle me pro zacatecnika ktery si jede svuj jednoduchy system, ktery mu vydela 200$-1000$ mesicne, dost zasadni parametr...A jestli potrebujes nejaky sotisfikovanejsi software, neni problem Oandu pouzivat pouze jako nastroj pro zadavani prikazu...peace

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanzik
nevidím žádnou výhodu páky 50:1 oproti brokerům s pákou řekněme 100:1...páka 50:1 (vs. 100:1) jen snižuje o 50% možnost investice. Argument, že to zabrání "otevření multipozic" je trochu zavádějící - to je spíše otázkou MM a psychiky tradera, nikoliv páky...Každé omezení (např. otevření multipozic) je spíše na závadu - nemusím možnost nutně využívat, ale je dobré tu možnost mít...jinak je to věcí hlavy tradera..

Whizz
k Oandě - myslím, že nejlépe vystihl Oandu na svých stránkách Felix. A pokud si projdeš zahraniční fóra, Oanda si velmi často se svým spreadem (jehož výše je hlavním lákadlem pro tradery) dělá co chce....Žádny broker není holt dokonalý..
www.forexpeacearmy.com/public/review/www.oanda.com

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SID
Souhlasim s tim,ze to je v hlave tradera, je jasne, ze jdeli o zkuseneho tradera ktery to ma v hlave v poradku, tak je to nevyhoda, ale videl jsem uz nekolik obchodnich dni zacatecniku a myslim,ze by jim to jejich cinnost na trhu alespon o tyden prodlouzila:) A jeste k Oande, hodne moc zalezi jakym stylem obchodujes a jaky par.Na vyznamne fundamenty Oanda moc neni, spread se roztahne na 10pips na eur/usd pri nezamestnanosti i urokovych mirach. Ja vstupuji za limitni prikazy mimo eventy na e/u a jeste se mi nestalo, ze by jsem mel vyssi spread nebo nevyplneni za pozadovanou cenu, takze nemam s nema spatnou zkusenost. Je pravdou, ze na eur/usd maji stabilni spread, krome zprav, ale na jinych parech to uz je horsi,behem dne je nekolik ruznych spreadu, takze zalezi na zvolenem pristupu.

Jo a jeste jsem se te chtel zeptat, jestli mas, nebo nekdo jiny, nejake zkusenosti se slipage napriklad pri 50lotech za limitni prikazy?

peace

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No prošel jsem Felixovy stránky, a může mi ještě někdo říct o MBTrading? Tady jsem na fóru taky pár info našel, ale nevím jestli tomu rozumím:

Je to "no dealing desk" broker, takže nežije ze spreadu, ale z poplatků? Jestli jsem to dobře pochopil, chce 5 USD za 100 000 USD obouma směrama,takže když koupím 0.1 standardního lotu, tak je to celkem 20 000, tj. zaplatím 1 USD ? Což se rovná částce 1 pip spread u stejného objemu?

Mohl by mi někdo objasnit ten pojem Dealing Desk? Je tedy takový broker lepší než ostaní?
Omlouvám se za možná blbý dotaz, toto mi narušilo rovnováhu vědění :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: díky, bohužel z toho moudřejší nejsem. Po přečtení další tuny materiálu mi ten MBTrading přijde fain, nicméně nevím jestli v tom není háček - a taky tedy nevím jeslti jsou moje výpočty poplatků správně (tj. porovnání např. s Oandou).

SID: ono právě u Felixe je na MBT hodně chvály, ty osobně jedeš přes koho? Myslíš že je NDD broker vhodný pro malý 2 500 účet? Ještě super vychází Dukascopy, ale tam otevírají až od 50 000...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...