Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

DanyFX
máš pravdu, že žádný retail broker není dokonalý a boj to občas je...Dukascopy (psáno s K - majitelem je Andre Duka) je pro mne absolutní jednička mezi ECN a mimo uzavřenějšího bank trhu, pro měny široko daleko ten nejlepší...HotSpot, a jedno zda USA nebo UK, jsou daleko horší v plnění..
"Kompromis" DeltaStock !?..to si děláš asi srandu...obchodovat s Bulhary se sídlem v Sofii, beru jako hodně dobrý fór.. :). Mrkni se na felix stránky o jejich spreadech 20-120 pips, díky jim naštvanost jednoho japončíka na celou východní Evropu, opožděná plnění, nefunkční sw atd. Tuny slibů - řekl bych něco jako české Colosseum... Každopádně hodně štěstí s nima, třeba jsou úplně jiní než se píše a vyděláš u nich majlant...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Side, tvůj názor na ECN brokery - Dukascopy, Hotspot US a UK - pramení z osobní zkušenosti, měl jsi nebo máš u nich ostrý účet nebo jsou to jen zkušenosti tvých známých? Používal jsi je na okamžitý vstup po vyhlášení news nebo až na vstup po retracementu? Já mám zatím kladnou zkušenost jen s MB Trading, ale slyšel jsem, že HotSpot je v plnění lepší, Dukascopy pravděpodobně také.
Díky, Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SIDe , vážím si názorů odborníků jakéhokoliv oboru, tebe přes forex. Přesto několik upřesňujících informací -rating traderů v FPA : CMS 2* , Interbank FX 2*, Oanda 3* , Dukascopy 4* , DeltaStock 4* . Poněkud subjektivní hodnocení , srovnávat dle tohoto Duka s Deltou je nesmyslné , stejně jako názory jednoho xenofobního japončíka v hodnocení Delty , který zřejmě nemá rád evropany a ty východní obzvlášť.

Co se týče sídla Delty v Bulharsku - píše se rok 2008 , autem roku byla KIA vyrobená na Slovensku a ne VW nebo Mercedes z Německa a například naše společnost která je světovou jedničkou na trhu a patří k největším společnostem má pro Evropu datacentrum s IT konzultanty víš kde ? - ve zmiňované Sofii ! Předsudky jsou prostě minulostí a to hlavní je kvalita , servis , podmínky atd.

Co se týče jejich platformy - ECN je charakteristické svým variabilním spreeds to jistě víš nejlépe , takže pokud byl trh po fundamentech roztažen na 120 pips , bylo to u všech ECN a naprosto normální jev. Proč jsem uváděl jejich platformu jako velmi zajímavou je rozsah možností obchodovat různé trhy - forex, cfd , zlato, ropu a dokonce akcie a naprosto jedinečné funkcionality o kterých se může MT4 a VT jen zdát - možnost vidět objemy a ceny limitních objednávek ostatních účastníků trhu, modulární skladba platformy , zasílané signály formou sms nebo e-mail , withdraw implementován do platformy, 3 formy přístupu - aplikace, web , wap apod. A zejména Level L2 vhodný pro scalping. Chce to prostě vyzkoušet.

Regulační orgán FSA , založeno 1998. Navíc Bulhar v Sofii je pro mě více méně stejně věrohodný jako například nepříliš anglosasky znějící jména managementu brokera v NY :-) A naprosto pro zákaznicky orientovaná customers service včetně přidělení Account mng. jak to známe u některých US brokerů. Hodně jsem se pobavil u "podpory" Active Trades když mě při uzavírání smlouvy neustále v korpondenci titulovali Dear Mrs./Mr. bez jména , a podepisovali se pod zprávy New account department :-)

Děkuji za přání vydělat s nimi majlant , už aby to bylo :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DanyFX
jen pro upřesnění...Felixovy FPA vychází z průměru hodnocení (počet *) a tak je důležitý především počet hodnotících. včetně těch, kteří napíší "No rating". Podívej se kdo převážně hodnotí DeltaStock s 5*...lidé z Bulharska, Rumunska, Srbska a jak koukám naposledy nějaký N.Hasan z Bangladéše - a jen asi díky tomu, že vyhrál 200 euro v jejich demo soutěži... DeltaStock hodnotilo 20 lidí. Příklady, které uvádíš - Oandu 266, IBFX 160 a CMS 101 lidí. Donedávna měl na FPA např. AleccohFx hodnocení 4* a je dávno pod kytkami...Takže hodnocení jen dle počtu * není moc směrodatným měřítkem..
K ECN - obávám se, že jsi s ECN brokery hodnocením trochu (spíše hodně) mimo mísu - který konkrétní (solidnější, regulovaný a známější - ne žádný pseudo ECN z Belize) podle tebe roztahuje spread o 120 pips po fundamentech ?
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

poradí mi někdo prosím, jak dostat z brokera neuskutečněný pokyn, který měl být zatím můj nejlepší tento měsíc? vysvětlím situaci.... měl jsem pokyn sell eurusd , který se při vyhlášení IFO uzavřel na sl na hodnotě 1,5650 a hned nad ním jsem měl na hodnotě 1,5656 buystop, který se mi neuzavřel a připravilo mě to min o 75pips. jelikož obchoduju news, tak dávám velkou marži a tvrdí mi, že jsem měl v danou chvíli nedostatek prostředků, které se měli samozřejmě uvolnit na 1,5650 a systém prý o vteřinu nejprve vyhodnotil buystop a až potom uzavřel sell!!!! den před tím jsem měl to samé na stejném páru a oba obchody se uskutečnily a byl mezi nima rozdíl ne 6, ale dokonce 1pips

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mistr:
to je právě ta situace, kdy se novic dostává do reálu live obchodování..... holt málokterý broker dnes garantuje cenu stoplossu nebo obecně limitní objednávky..... navíc riskovat v marginu přes polovinu účtu je taky pitomost. Pochybuju, že z brokera dostaneš jediný cent. Jestli mohu doporučit, soustřeď se spíš na obchodování klidnějších trhů, zprávy dnes už nejsou to co bývaly, sice člověk se zkušenostmi občas něco vydělá, ale zlatým časům dřívějších dob už definitivně odzvonilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby



SIDe, jelikož jsi svůj příspěvek ukončil otázkou je slušností na ni odpovědět. "Mimo mísu", používám tvoji terminologii v posuzování ostatních lidí, jsi pouze ty se svým xeno hodnocením úrovně traderů ze zmiňovaných zemí a jejich zesměšňováním aniž bys o nich cokoliv věděl a řídil se pouze svými úvahami a předjímáním. Jedním z nejmovitějších a neúspěšnějších podnikatelů na světě je například Ind ze země sousedící s uváděným Bangladéšem a Češi naopak dnes horlivě pracují pro korejce a jiné východoasijské vlastníky společností podnikajících v Čechách... Takže dělat rozdíly na základě toho odkud pocházím namísto jaké mám schopnosti je přežitý předsudek...
A k ECN - "spreed- v tomto pojetí spíše ochota obchodníků na trhu akceptovat cenu za kolik nakoupit/prodat " určuje natural environment a ne broker, což je rozdíl vs dealing desk kde cenu broker skutečně určuje a tento systém mu s ní umožňuje manipulovat.
Máš osobní zkušenost s Deltou že si dovoluješ hodnotit kvalitu jejich služeb- opožděná plnění, nefunkční sw, neplnění slibů ? Já s MT4 brokery ano takže si to hodnocení dovolit můžu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DanyFX
pro mne za mne si obchoduj třeba přes Eskymáky. Celá debata začala tím, že posuzuješ retail a ECN brokery a pak uvádíš: "Určitým kompromisem je poměrně u nás málo známá společnost DeltaStock" - OK, pokud je pro tebe tímto kompromisem bulharský broker, tak směle do toho...K DeltaS. - citoval jsem pouze zkušenosti některých s DeltaS. na FPA a strukturu ohlasů s x* na oněch stránkách...nechápu co je na tom xenofobního..
A k ECN - přečti si něco pořádně o tvorbě ceny na FX, vazby mezi ECN vs. banky a zprostředkovatelé, vazby na systém např. Reuters, atd. atd., než tady začneš vypouštět podobná moudra: "..takže pokud byl trh po fundamentech roztažen na 120 pips, bylo to u všech ECN a naprosto normální jev".. - už jsem tady hodně úsměvného za ty roky přečetl, ale takovou kravinu, aby člověk pohledal..:)
I u ECN jsou drobné rozdíly pro "tvorbu" ceny..viz např. jak to má specifikováno s praktikuje Dukascopy. www.dukascopy.com/swiss/english/forex/custodian/
www.dukascopy.com/swiss/english/forex/trading/
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DanyFX

ahoj, podle me srovnavas nesrovnatelne :-) Nemam nic proti Delte, ani proti Bulharum, ale srovnani s DC neni na miste.
L2: 0.003pct/pozice pri >10tis base c. je 3usd/100tis → 30usd/1000tis - Delta / DC nabizi 18usd/1000tis a cena se snizuje az na 10usd pri dostatecnem mesicnim zobchodovanem objemu. Delta ma objem. limit na 1 pozici = 5mil/4mil/3mil - DC garantuje exekuci objemu 100mil na pozici (200mil na EU pri 4-5 spread). Cisla hovori za sebe, a z nich podle me jasne vyplyva objem likvidity, ktery stoji za kazdym z porovnavanych domu. Tim nechci rict, ze Delta je spatny broker, jen ze srovnani zde pokulhava.

"...naprosto jedinečné funkcionality o kterých se může MT4 a VT jen zdát - možnost vidět objemy a ceny limitních objednávek ostatních účastníků trhu, modulární skladba platformy , zasílané signály formou sms nebo e-mail , withdraw implementován do platformy, 3 formy přístupu - aplikace, web , wap apod..."

Pokud se bavime o DC, Delte, tak asi nema rozumny smysl srovnavat vyspele platformy, jejich moznosti s dealing desk platformami MT&VT...Vse co si popsal na platforme Delty nabizi i DC.

"...A k ECN - "spreed- v tomto pojetí spíše ochota obchodníků na trhu akceptovat cenu za kolik nakoupit/prodat " určuje natural environment a ne broker,..."

Podle me cenu na mezibank - a danych ecn sitich neurcuje zadny natural enviroment, ale market makeri, kteri tvori likviditu a soucasne vpodstate tvori danou ecn...

"...takže pokud byl trh po fundamentech roztažen na 120 pips , bylo to u všech ECN a naprosto normální jev..."

roztazeni spreadu na 120pips na likvidnich ecn mi neprijde jako prilis mozna situace, ledaze by se napr. vsichni non us zacali v panice zbavovat usd :-D pak by ale spread 120pips nebyl asi konecna :-D

"...Co se týče sídla Delty v Bulharsku - píše se rok 2008 , autem roku byla KIA vyrobená na Slovensku a ne VW nebo Mercedes z Německa a například naše společnost která je světovou jedničkou na trhu a patří k největším společnostem má pro Evropu datacentrum s IT konzultanty víš kde ? - ve zmiňované Sofii ! Předsudky jsou prostě minulostí a to hlavní je kvalita , servis , podmínky atd..."

Nevim jak ostatnim,ale pokud to vezmu strizlive, tak o kvalite brokera,poskytovane likvidite a zarukach ochrany kapitalu mi nerika nic ani to ze je rok 2008 / ze autem roku byla KIA a ze nejvetsi IT spolecnosti zakladaji data/vyvoj/support centra v Bulharsku. Posledni zminovane to jiste nedelaji proto, ze se z Bulharu stali pres noc top programatori na svete, jako spis proto, ze danou IT firmu stoji prace kvalitniho bulharskeho programatora nasobne mene nez stejne kvalitniho programatora v US/GE/FR/UK a mozna ze pomalu i v CR... Spis bych se zameril na vymahatelnost prava, a kvalitu zakonu a pravniho prostredi v Bulharsku... Protoze zatimco o pravnich normach / vymahatelnosti ve Svycarsku toho muze clovek vedet pomerne dost a zhlediska financnictvi ve Svycarsku ma k dispozici i pomerne dlouhodoba historicka data na kterych muze stavet, tak v pripade Bulharska, ktere se zbavilo okovu stejne nedavno jako CR apod. takove moznosti ani zaruky nema. A opravdu v tom neni zadna xenofobie ani konzervativnost. Bulharsko jsem nekolikrat navstivil, a je to krasna zeme s fajn lidma ...

At se dari obchody - vypada to na zajimavy tyden ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...