Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pro manka 108: Myslím, že to tak jednoduché není. Dle specifikace kontraktu je hodnota jednoho tiku na unci 1,25 centů, hodnota celého kontraktu je tudíž 0,0125 USD x 2500 (velikost kontraktu) = 31,25 USD. Jedná se mi o to, kolik bodů na stupnici je jeden tik (tedy nejmenší pohyb na stupnici nahoru nebo dolů). Z toho již mi vyjde vše, co potřebuji. Pro ilustraci se pokusím vložit obrázek. JTrojan

31299

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro manka 108: podle mého názoru to tak snadné není. Podle specifikace kontraktu je velikost jednoho ticku 1,25 centů na trojskou unci. To je na kontrakt velikost ticku 0,0125 USD x 2500 ( množství uncí v kontraktu ) = 31,25 USD. Jedná se mi o velikost posunu jednoho ticku nahoru nebo dolů na cenové stupnici , kolik bodů to dělá? nebo kolik desetin, setin? bodu je tento posun 31,25 USD? Pokusím se poslat obrázek trhu miNY Sijver Futures. Nevím, zda se mi to povede. Nedaří se mi obrázek vložit do tohoto fóra.
Opět se mi nepodařilo vložit obrázek. Zkusím jej zaslat zvlášť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahojte, chcem sa spýtať, papertradujem teraz NQ mini a zaujimalo by ma či máte skúsenosť s akým počtom kontraktov sa dá reálne obchodovať aby sa pri nákupe vyplnila cena podla ceny zadanej v príkaze resp aby bol slippage adekvátny povedzme slippage pri nákupe jednoho kontraktu?
Myslím tým keby som napr zadal príkaz na nákup 50-100 kontraktov možem očakávať slippage cca stejné ako pri nákupe 2 kontraktov alebo pri takomto množstve kontraktov slippage výrazne rastie a nakúpené kontrakty sa v cene medzi sebou líšia?

Ak máte niekto s týmto skúsenosť, budem moc vďačný za vaše postrehy!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

No to je celkom dosť možné, zatial sa sústredím na e-mini NQ ale predpokladam že nie mini varianta bude mať bodobný priebeh ... ale aj tak by ma zaujimalo či má niekto skúsenosti s nákupom vačšieho množstva kontraktov. Mám vypracovanú metodu pri ktorej chcem nakupovať v určitých prípadoch aj vačšie množstvo kontraktov tak by ma zaujimalo ako toto funguje ... teda či sa cena jednotlivých kontraktov liši.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Michale - hodně záleží na aktuální likviditě trhu, na vašem systému. Pokud se bavíme o NQ a market příkazech, tak při desítkách kontraktů v naprosté většině případů hrábnete do druhé pozice s tím, že větší část marketu bude mít slippage 1 tick, nějaká část 2 ticky, výjimečně 3 ticky. Když je trh klidný a nedochází k prudkým změnám. Rozhodně vám důrazně doporučuji nenajet naplno ihned, ale nechat váš systém obchodovat nejdřív 1 - 3 kontrakty, abyste viděl, jaké slippage reálně máte.
Jsem za jedno s tomasem262 - NQ není dobrý trh s ohledem na poměr komise/velikost ticku, pokud ale váš obchodní systém jinam nasadit nejde, holt nedá se nic dělat, jenom si opravdu dobře spočítejte, zda se vyplatí při započítání všech nákladů (komise + slippage)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K: Díky za odpoveď, takže v prípade že by som vstupoval ca 5 minút po otvorení burzy tak predpokladam možem očakávať ešte vaščí slippage ... nemáte skúsenosť kde by sa mohlo pohybovať?

Moj systém už dlhšiu dobu testujem na NQ trhu ale v pláne mám aj prisposobenie na ES práve koli zníženiu počtu kontraktov na obchod. Toto sa chystám preveriť (ak to na inom trhu bude fungovať) ale zároveň ma zaujimali skúsenosti s NQ trhom aby som mohol reálne zhodnotiť jeho potencial.

Rozhodne ale na živo začnem s minimom kontraktov, ako radíte aj vy.

Komise do tradingu mám započítané ale slippage zatial netuším, práve očakávam že toto bude problém pri obchodovaní vačšieho počtu, povedzme nad 10 kontraktov.

testujem aj papertrading cez IB ale zatial s minimom kontraktov ale pretože mi žiadne slippage nevzniká predpokladam že v simulovanom účte sa toto neuvažuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...