Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

Pesiak:

Minulost jsem do toho zatáhnul já protože podle mě to spolu souvisí a bylo to k věci. Dělat si názor na budoucnost trhu je stejně nesmyslné jako dělat si názor na na jeho minulost. Jestli to tak nevnímáš je Tvoje věc.

Myslím si, že dělat si názor je nejenom zbytečné ale i nebezpečné. Lidká psychika (aspoň moje určitě) má tendenci na názoru trvat, hledat jeho potvrzení a přehlížet to, co ho vyvrací. To potom brání vidět správně skutečný pohyb ve chvíli, kdy se odehrává.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Zdravím,
zvolený timeframe nemá žádným způsobem vliv na spread, ten je u NQ vždy jeden tick u seriózních burzovních brokerů, mám pocit, že myslíš skluz v plnění, to se nazývá slippage, na NQ je v klidu možné dostat takový skluz, jak na stop-lossu při uzavření pozice ve ztrátě, tak při vstupu do pozici buy stopem nebo sell stopem, kdy je příkaz nad trhem nebo pod trhem a spekuluje se na proražení určité S/R zóny, nebo nějaké jiné významné cenové úrovně. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
myslel jsem tím rozdíl mezi BID a ASK. Asi jsem se špatně vyjádřil, prozatím jsem ve fázi studia. Jsem momentálně napojen na brokera IRON FX. Má někdo s tímto subjektem zkušenosti? Pokud ano tak jaké. Potřebuji se v poměrně brzké době rozhodnout, na koho solidního se napojit a tím i definitivně zvolit platformu. Prozatím mám nainstalovanou MT 4, ale to vše záleží na budoucím brokerovi. Předem děkuji za odpověď. Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JTTrojan

vypadá to zase na jednoho rádoby českého brokera co má vše zadarmo, ale to zadarmo je pěkně drahé :-).
Upřímně od takových velmi rychle pryč.

Projděte si zde vlákna o brokerech a pokud chcete obchodovat např. NQ tak určitě doporučuji se obrátit na brokery v USA.
Bude to pro vás určitě mnohem bezpečnější. Pokud nevládnete angličtinou tak např. u AMP nebo Strikera je podpora hovořící slovensky nebo česky. Takže také žádný problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 3 týdny později...

Zdravím,
mám dotaz na tradery, kteří obchodují trh e-mini NQ, především na ty co obchodují nižší TF pro menší pohyby (do 10-15 ticků). S jakým nejvyšším počtem kontraktů jste kdy obchodovali? Je pravda, že do 30-ti kontraktů se dá komfortně obchodovat a nad 30 už je citelný slippage 2 ticky a více?

Díky :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wojky Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> mám dotaz na tradery, kteří obchodují trh e-mini
> NQ, především na ty co obchodují nižší TF pro
> menší pohyby (do 10-15 ticků). S jakým nejvyšším
> počtem kontraktů jste kdy obchodovali? Je pravda,
> že do 30-ti kontraktů se dá komfortně obchodovat a
> nad 30 už je citelný slippage 2 ticky a více?
>
> Díky :-)


Byli tu uz taci, co mimo hl. obch. hodiny delali trejdy se 100 k, a uplne bez problemu. Zadny slip nemeli. :)

A seriozne?:
Myslim si, ze tady nikdo, kdo by skutecne tohle obchodoval neni.
A na vyssi objemy k. je urcite vhodnejsi ES atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je dost individuální záležitost. Pokud bereme v úvahu zadání market příkazu, tak slippage se vám bude lišit podle aktuální hloubky trhu, aktuální rychlosti připojení (vaše pingy mohou fluktuovat), momentální rychlosti serverů brokera, někdy i náhodě, když se trefíte do větší fronty příkazů atd. Mezi 30 - 60 kontrakty budete mít v průměru slippage zhruba o 0.5 ticku vyšší, počítejte s tím, že vám vzroste volatilita ve slippage ale žádná hrůza to není. Skutečná hloubka trhu je většinou větší, než se zdá z čísel, která vidíte na ask/bid straně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...