Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

YM, NQ, ES atd. se obchoduji od 5:00pm EST do 4:15pm EST nasledujiciho dne.

Na strankach burzy CME je ale popsan take "trading halt from 3:15 p.m. – 3:30 p.m.".
Co to je?

Zda se, ze v tomto case se skutecne na burze take prestava obchodovat.
Zajimave ale je, ze nikdo nikdy o tomto nikde nepsal, financnici to nemaji ani ve scriptech,
neni to v knizkach atp.

Orientujete se v tom nekdo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom czr - to bolo fakt dobre a stale sa nemozem prestat smiat :D. Pesiak - myslim ze Tom tym chcel naznacit ze toto nie su podstatne veci, resp. ze su veci podstatnejsie. Naozaj nie je nutne aby si vedel ze preco nastal taky a taky pohyb, aj ked na druhej strane treba byt zvedavy. Radsej sa venuj jednej veci a nezamyslaj sa nad takymito, aspon mne to tak funguje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Plánujem začať obchodovať NQ na základe grafických formácií - DT, DB, príp. odrazy/prerazenie od supportov, resistencií.

Skutočnosť je taká, že ak sa DT alebo DB potvrdí, tak tieto obchody dokážu priniesť pekný zisk. Avšak nevyskytujú sa tak často. Preto sa chcem spýtať, či to je vhodná stratégia k obchodovaniu ?

Ono ja mám síce určené, že obchodujem od 15:45 do 21:00, ale počas celej tejto doby musím sledovať trh a niekedy sú aj dva dni kedy neobchodujem. Má zmysel obchodovať takúto stratégiu, ktorá síce má potenciál priniesť pekný zisk, avšak sígnal k vstupu príde len naozaj raz za čas a niekdy celý deň iba čumím do monitora a žiadny obchod.

(obávam sa toho, že mi časom prasknú nervy kvôli tomu, že na dva po sebe stratové obchody som čakal napr. 3 dni :D)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím, aký máte názor na súčasný stav trhu ES (SP500) ??

Budem rád, ak prispejete svojimi názormi/pohľadmi.

Ja trh sledujem. Včrera SP500 dosiahalo nové maximum (vlastne už aj dnes), pričom včera trh spravil cca +1%. Môj pohĽad a predikcia v krátkom obbobí znie tak, že trh ES tento mesiac nedosiahne ešte hranicu 1 900 bodov. Na predikciu v dlhšom období si netrúfam, pretože vychádzam hlavne z makro dát a očakávaných udalostí ako FED/ECB, makro dáta a v máji by sa nemalo uskutočniť a zverejniť nič, čo trh malo poslať smerom hore.

Aké sú vaše názory?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na trhy jsem přestal mít názor už před nějakou dobou, ale jestli chcete slyšet, co si myslím, tak očekávám přechod do sideways mezi cca 1888 - 1830. Současný stav ale spíše nahrává situaci, kdy nastávají poměrně výrazné korekce, takže bych se nedivil ani cca 1750 během měsíce.
Osobně je mi to ale celkem jedno, moje systémy jsou swingového charakteru na intraday a je spíš pro mě důležité, jaký je vývoj v průběhu dne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K., Hugos (tu)

V den dopadení Saddáma Husajna vydaly ve 13.01 Bloomberg News bleskovou zprávu: ceny státních dluhopisů USA STOUPAJÍ ; Husajnovo zajetí možná nepovede k potlačení terorismu.
O půl hodiny později bylo třeba přijít se zprávou novou, poté, co ceny dluhopisů začaly opět klesat. Bloomberg News předložily opět svůj důvod: ceny státních dluhopisů USA KLESAJÍ ; dopadení saddáma Husajna zvyšuje přitažlivost rizikových investic. :D

Totéž dopadení tak posloužilo k vysvětlení dvou naprosto protikladných jevů.

(volná citace N.N. Taleba - filosofa a profesionálního tradera - z knihy Černá labutˇ)

Prostě zaškatulkovat a "odborně" vysvětlit něco až poté co se to stane, na to je všude chytrých expertů pytel :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...