Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

Zdravim,
Taky hledám někoho kdo by mi pomohl se posunout dál. Mám zasebou už bohužel i první neuspěšnou zkušenost s obchodováním na živo, ale od te doby jsem se vratil k teorii a backtestuju,zkoušim a vymyšlim. Trh jsem si sice už určil - emini S&P, na 3min timeframu, ale celkem se shodnem. Ale neřikam že to je definitivní stanice. Jestli maš zajem mužem zkusit něco probrat třeba po mailu a zkusit se navzajem posunout o kousek dal.. A omlouvam se za offtopic :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

martomin Napsal:
-------------------------------------------------------
> Z toho důvodu, že jsem měl v úmyslu napsat
> dwoltovi něco o mně, můj obchodní plán,
> backtestové výsledky, cíle do budoucna, atd... A
> moc se mi nechce to tady zveřejňovat pro všechny!

Zdravím martomim, Dwolt i další.
Sám jsem teď ve fázi, kdy jsem získal volná dopoledne, mám za sebou roční obchodování párových arbitráží naživo, nafundovaný účet u IB a pár pokusů s ID nad paperem. Takže přemýšlím, že bych zase zkusil ID nad evropskými trhy. To, co pokládám za nejcennější, co mi uplynulý rok dal, není můj obchodní plán nebo myšlenky, co by se dalo obchodovat - to tu máme víceméně všichni podobné. Ale osobně jsem si prošel ztrátami, nezvládnutými emocemi i odměnou za dodržování toho, co jsem si nabacktestoval.
Z osobní zkušenosti taky vím, že pokud člověk svůj obchodní plán tvoří a upravuje s pocitem, že ho bude číst ještě někdo jiný, dělá ho líp. Už jen proto, že se tak snáze dosahuje toho cenného "pohledu zvenku". Takže bych se nebál, že tím, že něco zveřejním tady na foru, někomu moc pomůžu. Jako začátečník si sám o sobě nemyslím, že bych dokázal přijít na takové finty, které by čtenářům tohoto fora přinesly závratné zisky, aniž by k tomu museli přidat ty "priceless" osobní ingredience - píly, odolnost vůči emocím, MM, osobní přesvědčení o tom, co dělají.
Takže, hlásím se do klubu :) klidně můžeme založit novou diskusi, aby to nebylo offtopic v této, nazveme ji "začátečníci dopoledne nespí" a třeba to někam dotáhnem, co? :)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skvěle napsáno emteewhy :)
Pokud jde o mě, tak mě určitě nevadí když to někdo cizí uvidí, právě naopak. Proto tady vlastně jsem. Vím že kdyby mi sem někdo napsal svůj kompletní obchodní plán tak bez vlastního zbacktestování, získání důvěry a přizpusobení si ho stejně každej skončí ve ztrátě. I kdyby byl sebelepší. Ze začatku jsem nechápal proč Petr a Tomáš všude psali že styl obchodování futures MUSÍ odpovídat a vycházet z vaší psychiky a povahy, ale teďka vím že to jsou slova hodná zapsání do bible. A i kdyby to někdo udělal a fungovalo to, mě to jen potěší :)

Ale trochu jsem se bál off-topicu,takže jsem všema deseti pro založení nového vlákna. A název "Začátečníci dopoledne nespí" je perfektní (tu). Sám teda čtu diskuse většinou po nocích,když jsem v práci ale to určitě nebude problem. :D Takže emteewhy, jelikož ty si vymyslel název vlákna je na tobě jeho založení (tu) A doufejme že se to rozjede :)

Mirek T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Souhlasim, avšak stále nikde nic nevidim.:-/ Tak kde je problém?:-) Mě šlo spíše o rychlost zpětné reakce, odpovědi, které se v příslušných programech, popřípadě sociálních sítí dostane okamžitě a člověk není nucen psát každou otázku, či odpověď pro všechny...

Nicméně doufám, že se nakonec ta slíbená sekce založí.:-)

PS: vzhledek k tomu že jsem vysokoškolák, tak právě dopoledne spím nejvíce a nejhlouběji.:-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
můj dotaz se týká rolování do dalšího kontraktního měsíce, což je celkem aktuální téma a možná na to někdo narazil.
Používám NT7 a potřebuji poradit jak provést rolování aby mi v grafu zůstaly všechny nakreslené SR úrovně.
Když v grafu (ES 03-13) kliknu na instruments a zvolím ES 06-13, nenačtou se jen nová data, ale zmizí vše co jsem dosud zakreslil od SR čar po poznámky.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

EDIT: Našel jsem dost kostrbatý, ale funkční způsob jak zajistit převod všech zakreslených prvků do dalšího kontraktního měsíce.
Na každý prvek musíte 2x kliknout a ve vlastnostech v políčku "ATTACH TO" zvolit možnost ES 03-13 30min. (s parametrem ALL CHARTS to prostě nefunguje) Následně přerolujete kontrakt a pokud chcete tyto prvky vidět překreslené i do jiných grafů (třeba s nižším TF), opět na každý nakreslený objekt kliknete 2x myší a změníte parametr zpět na ALL CHARTS v novém kontraktním období.

Pokud by někdo věděl o jednodušším způsobu, dejte prosím vědět

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Přátelé, nemáte někdo prosím po ruce odkaz, odkud získat live data od ZenFire, tj. 50 $/měsíc ? Odpověděli že data neprodávají, že je třeba poslat mejl ( nenapsali kam ). Ninja podpora se ani neobtěžovali odpovědět. Eventuelně data s
MF. Chci data již zakoupit, stálé změny mejl adresy jsou už únavné. Jedná se o e-mini Russell atd. Velmi děkuji za odpověďi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

DrakJRT:

preto sa ti SR urovne neprekreslili aj do dalsieho kontr. mesiaca, lebo boli zakreslene v minulosti, ktoru uz nemas pravdepodobne zobrazenu v novom kontraktnom mesiaci. Takze bud si vzdy otvor novy kontraktny mesiac tak aby si tam mal zobrazene aj data z minuleho kontr. mesiaca. Alebo mozes pouzivat ten sposob aky si nasiel ty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Akciové futures mají kontraktní měsíce H M U Z, které se rolují v březnu, červnu, září a prosinci. Kompletní identifikátor daného kontraktu se skládá z označení indexu + kontraktního měsíce + roku. Ten rok se liší u brokerů, někdy se dokonce liší i označení indexu, takže je potřeba se podívat na stránky brokera nebo si přímo daný kontrakt vyhledat v platformě apod. Pro ES a Tradestation je to např. takto: ESH14 = index ES, kontrakt H (březen), rok 14. aktuální kontrakt je ESZ13 (prosinec 2013). Jak píše Ppavel, u infinity je místo ESH14 označení ESH4, takže se to liší....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...