Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

e-mini trhy


beginner

Doporučené příspěvky

Díky za reakce, šlo mi o Ninju, tam zadávám vždy například NQ 6/13. vím, že poslední číslo je rok a první číslo je kontraktní měsíc, takže 3,6,9 a 12/rok. A teď se velice omlouvám, protože chyba byla v mojí hlouposti. první kontraktní měsíc tohoto roku v Ninjovi totiž není 1/13 jak jsem psal v dotazu, ale 3/13 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 408
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Na cme.com som pri contract specifications našiel toto:

Trading hours: MON – FRI: 5:00 p.m. previous day – 4:15 p.m.; trading halt from 3:15 p.m. – 3:30 p.m.

ES sa teda obchoduje 23 hodín a 15 minút. To znamená, že všetci môžeme ES obchodovať kvázi 24 hodín ?

Prečo mám pocit, že mne sa graf na platforme pri ES zastaví o 22:15 (nášho času) ???? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak ano. obchoduju sa v podstate neustale pocas pracovnych dni. Ide len o to aka je likvidita, je logicke ze v dobe hlavnych obchodnych hodin je likvidita najvecsia.
Pocas doby kedy sa trhy zatvaraju je ti uctovany plny Margin a pokial na to nemas dostatocny ucet, je pozicia automaticky uzatvorena par minut pred zatvorenim,. no tam si uz brokeri uctuju poplatky a niekedy dost vysoke...

Neviem aku platformu pouzivas, ale jednoducho mas len zle nastaveny session template, ktoryb y mal byt nastaveny defaultne na 24/7

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ČO to znamená plný margin ?

Takže ja môžem obchodovaŤ ES teoreticky 24 hodín alebo nie ? Ja nechápem, kto [bold]môže obchodovať tých kvázi 24 hodín a kto môže obchodovať iba počas hlavných obchodných hodín [/bold] ? A kedy sú vlastne hlavné obchodné hodiny pri ES ??? Však na cme.com som našiel iba hentie trading hours....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak ked otvoris poziciu je ti blokovany margin. Precitaj si MANUAL zdarma ktory najdes na tychto strankach financnika a dozvies sa vsetky zaklady ktore potrebujes bez ktorych to proste neide.

mira_k nemas tak celkom pravdu. intradenny margin je blokovany pocas celeho dna okrem casu kedy sa burza zatvara na par minut. A samozrejme aj okrem vikendu kedy je burza uplne zatvorena.
Tzn ked chcem otvorit poziciu o 08:00 nasho casu alebo o 18:00 je mi siahnuty intradenny margin. Ak ale chcem drzat poziciu do druheho dna, tj aj po 22:15 je mi pocas tej doby kedy je burza zatvorena, blokovany (nazvem to) plny margin.
Len pocas tej doby kedy je burza skutocne zatvorena a nedochadza k ziadnym pohybom v charte ani DOM-e.
Vsimni si s akym rozdielom niekedy cena otvori oproti zatvaracej cene a to najme po vikende.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
nechápu tvuj rozdil výkladu ale budiz :) záleži samozřejmě na brokerovi, jak má nastavená pravidla na blokaci rozných marginu a zda vubec má dva marginy, takže platí že pokud clovek obchoduje pouze v hlavních hodinách má intraday margin, pokud chce pozici držet déle, týká se ho vyšší margin (at se nazývá jakkoli .. margin, overnight margin, full marin, init margin apod co broker to lehce jiná terminologie, ale význam stejný)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Napsal:
-------------------------------------------------------
> to pesiak:
> Aaaale, proslýchá se , že Luboš McNamarra, trader
> z NY, likvidoval obrovskou long pozici...


To vážne ale ide o vtip ? Luboš McNamarra ? trošku hybridné meno nie ?

To mi chcete tvrdiť, že jeden človek dokáže tak výrazne pohnúť s trhmi ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal: > To vážne ale ide o vtip ? Luboš McNamarra ? trošku > hybridné meno nie ? > > To mi chcete tvrdiť, že jeden človek dokáže tak > výrazne pohnúť s trhmi ? Byl to vtip, tedy prinejmensim mne to tedy rozesmalo. Pesiak, s trhem dokazou pohnout jedine instituce, ktere objemem predstavuji 80% trhu (nebo i vice). A z tech je vetsina zase automatizovana, tedy bezi coby kod na serverech. Proc zrovna v cas x:y doslo k urcitemu pohybu, nemusi mit zadne konkretni vysvetleni. Stat se muze naprosto cokoliv, vcetne veci ktere odpovidaji zdravemu rozumu. Mimochodem, ten uterni pohyb nebyl nic zvlastniho. Vzdy se podivej na denni graf jak to tam na konci dne vypada, a zjistis ze se misto vyprodeje konal ve skutecnosti pohyb do strany, tj. de facto rovnovaha mezi nakupujicimi a prodavajicimi. Pozri screen - predposledni svice je uterek, mala svicka se zanedbatalnym telem.

26706

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...