Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

Cau Mickie: Je len otazka casu kedy ta Saxo odstavi. Ak nie, tak prezrad ako to robis ked sa drzis pod radarom? brokera. Hovoris ze snipujes co Saxo povazuje za zlocin. Este by som sa ta chcel spytat ci si dnes na US Interest Rate statement a NZD Unemployment change si nemal zazltnute ceny(to znamena ze sa neda exekuovat obchod) . Bo po dobu tridsiatich minut nebola likvidita na NZD/USD a dokonca aj na vestkych paroch a krossoch na co dany fundament nemal ziaden vplyv. Toto som videl u Saxa prvy krat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Čau

Nie bohužiaľ neskúmal som NZD/USD, mal som otvorený USD/JPY a EUR/USD a tam som mal ceny bez problémov. Možno na teba dali dílera potom incidente. Nie? To by vysvetlovalo prečo si mal cenové pole žlté. Ako to robím - jednoducho, nespomaľujem systém. Včera to však nebola žiadna sláva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mickie: a jak je mozne, ze i ECN nemusi (a nabizi dale) na Interbank obchodovat v celych lotech (opravdu si myslis ze v tomto pripade je ECN market maker a quotuje a paruje jen proti svym dalsim klientum? A co udela v pripade, ze nema ve svem "dealingu" (ktery nema!) protipozici?)? Je mylny, ale zazity, urban myth, ze se obchoduje pouze v mnohapocetnych lotech a lot je minimalni kontrakcni jednotka - nejsme ve futures. Predstav si to tak, ze treba GM potrebuje zaplatit delniky v Asii - tezko ma optimalizovanou pracovni silu, aby bance vyhovovalo, ze to cele zaokrouhli na 100.000 (nebo 80.000) jednotek menoveho konvertibilniho ekvivalentu.

K tomu cemu rozumim a nerozumim bych byl opatrnejsi v usudku. Na moji otazku, jak je mozne, ze mi broker schvali/potvrdi (!!!) obchod a pak za nekolik hodin se mu to rozlezi "v hlave" a rekne, ze z obchodu nic nebude jsi mi zacal davat (navic ne zcela presnou a uplne zbytecnou) prednasku o strukture trhu - ukrok stranou, kdyz dojdou argumenty ci neexistuje "pozitivni" odpoved? Nevim jak jsi dosel k tomu, ze 90% platforem (myslis brokery nebo SW?) quotuje proti jedne instituci... - mas pro toto velice odvazne tvrzeni nejake relevantni podklady?

Sam rikas, ze nerozumis technickemu backgroundu, klidne ver povidackam, ktere ti "serviruje" tvuj oblibeny broker - mne IB od Saxa taky tvrdil spoustu veci (mel jsem s nim vice jak 30 minutovy hovor) nektere z nich si dovolim oznacit az na hrane co v pripade regulace dle US pravidel je postizitelne... takze asi tak k jeho verohodnosti. Kazdemu co hrdlo (jeho) raci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft:

Prepáč ale vôbec som nerozumel tvojmu výkladu a skôr sa to podobá na výklad politický ........ 90% z brokerov kótuje cez jednu inštitúciu, to znamená že má len jeden zdroj, no neznamená že pre 90% brokerov ten zdroj je tá istá inštitúcia. Opäť príklad .......... (k overovaniu ti chýba ešte i pozornosť).......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mickie. Rano som sa snazil obchodovat AUD Employment change. Out of quote asi 2 minuty predspravou a 20 minut po sprave. Dnes Rano na industrial production. 20 sekund pred, a asi dve minuty po. Nemal si ziaden problem??
Mickie, nepouzivam ziaden spomalovac cien!!!! ani ine kraviny!!!! Tvrdia ze je mala likvidita. Na MBcku bola super likvidita pocas vsetkych sprav. Ak si mal vsetko ok, tak Saxo hra proti mne!!! AKu platfomru vyuzivas? Saxotrader, alebo Webtrader?? DIky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To H20:

áno nerekótujú ti cenu. Inak súhlasím s tebou, že saxo má prvky ktoré mi lezú trochu na nervy a to zatváranie pozícií, vždy sa musím prepnúť do okna account ak nechcem zavrieť proti pozcíiou. Je to trochu od ruky, ale už som si zvykol. Pri MT4 je obchodovanie podstatne jednoduchšie. používaš DEMO? Darí sa ti na MT4 používať expert advisora?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mickie: co je tezko pochopitelneho na tom, ze v case T uzavru "obchodni smlouvu" s brokerem za cenu X, obe strany si ji navzajem schvali (!!!) a potvrdi (= nejednaji v tisni apod.) a po nejakem case (T+ delta) jedna strana tvrdi, ze cena X nebyla korektni (dle situace nevyhodna pro tu kterou stranu) a ze se to cele requotuje za cenu Y nebo obchod zcela rusi? - nejlepe v neprospech klienta. Co jineho byl Forexakuv pripad?!

Omlouvam se ze jsem slovensky vyraz "jednej" pochopil prenesene, ja myslel, ze i u Vas je rozdil mezi "jednej" a "jedinej" (existuje-li to slovo) - takze to nebyla nepresnost, ale spatny preklad z ciziho (byt pribuzneho) jazyka.

Nic to vsak nemeni na tom, ze pokud je dnesni majoritni platforma na FX MT4, VT, Strategy Runner a nejaka Web udelatka brokeru, tak ten tvuj udaj 90% quotovanych vuci jednomu zdroji bych chtel prosim podporen nejakym serioznim zdrojem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...