Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

Toto sa v Saxe povazuje za Abusive trading:
Ja som nic ztoho nerobil. Ak ano, tak omylom a nie vedome.
Ale aj tak sa mi to zda podozrive... bo to mozu povedat kazdemu a nemozu to nijak dokazat, tak ako ja nemozem im dokazat ze som obchodoval normalne.

Trading strategies aimed at exploiting errors in prices

(commonly known as “sniping”) are not accepted by Saxo

Bank. If Saxo Bank, at its sole discretion in good faith, determines

that Client is taking advantage or attempting to

take advantage of such misquotes or is performing other

forms of abusive trading, Saxo Bank is entitled to take

one or more of the following countermeasures:

Adjust the price spreads available to the Client;

Restrict the Client’s access to streaming, instantly

tradable quotes, including providing manual quotation

only;

Retrieve from the Client’s account any historic trading

profits that have been gained through such abuse of

liquidity – as determined by the bank in its sole discretion

in good faith – at any time during the client

relationship; and/or

Terminate the client relationship immediately by giving

written notice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To PaJaSoft

nie paradoxne pracujem pre konkurenciu saxa, no s podobným problémom som sa stretol i u nás.

To Forexák:

tiež ti prajem veľa úspechov.

To PaJaSoft

ešte raz. Áno je to pre mňa novinka, ale poriadne nepodstatná. Čítaj poriadne.

Chcem Vám však všetkým popriať veľa úspechov a množstvo dobrých obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Saxaře,
se Sexo Bank neobchoduji, ale dostala se dnes ke mně docela zajímavá informace, která by se někomu mohla hodit.

Saxo Bank si v otevřeném dopisu stěžuje, že existuje praktika, kterou tradeři využívají slabosti systémů, na kterých obchodují. Praktikou je údajně obchodování na zprávy v okamžiku zveřejnění dané zprávy, čili v době největší volatility trhu, kdy je systém nejvíce zranitelný. Tyto praktiky jsou pro brokera velice neprofitabilní (!), protože mu téměř neumožňují hedgovat.

Tento dopis je reakcí na Auto-click trading Felixe Homogratuse, který vytvořil software, který vyčkává na data od většího počtu poskytovatelů dat (Bloomberg, Reuters, AFX, Bond Buyer News, CBS Marketwatch, CNBC, Dow Jones News, Nikkei News, Kyodo News, Jiji Press ...) a v okamžiku prvního uveřejnění hodnoty od jakéhokoli poskytovatele prográmek vyjeví hodnotu a dokonce lze nastavit i provedení obchodu Buy/Sell automaticky dle předem traderem nastavených mezí uveřejněné hodnoty.

Felixovi se pochopitelně reakce Saxo Banky nelíbí a radí:
Jste-li nespokojení s praktikami svého brokera a máte pocit, že hraje nefér, informujte ho o svém záměru podat stížnost na National Futures Association, kterou je většina brokerů regulována - na to by měl zabrat.
Link pro stížnost na NFA a link pro vyhledání ID brokera najdete ve spodní části www.secretnewsweapon.com
Hodnocení Saxo banky od ostatních traderů www.forexbastards.com/public/review/www.saxobank.com

Tento druh okrádání klientů mi přijde pěkně nefér. Za chvíli si může broker vymyslet, že obchodování dle profitabilního AOS je dle jeho názoru nepřípustné a proto ho bude omezovat či klientům měnit vstupní ceny. Hrůza !!!


Přeji nám všem hodně dobrých obchodů :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak.. jednou bylo zavedeno ELEKTRONICKE obchodovani, tak necht si vsechny zucastnene strany uvedomi, co lze timto zpusobem dosahnout... (a ze (zejmena retail) brokeri nemaji zrovna exelentni programatory a IT staff (+ backoffice) je zrejme z denodennich problemu s nimi)

Co bude za nekalou praktiku oznaceno priste? Neuronova sit? Radny elektronicky (=automatizovany) backtest? Jakakoli forma AOS? Spekulace na cenovy pohyb urcitym smerem?

Presne v duchu, ze dokud brokeri jako pijavice vydelavaji na klientech je vsechno v nejmensim poradku. Procpak se asi to ohromne mnozstvi prostredku obchoduje po ekonomickych zpravach/ukazatelich?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úplne z opačného konca. Nemám rád rybárov, ktorí nahádžu tony krmiva aby chytili svojho kapra, a ešte pritom sedia u vody ako dubáky. Mám rád pohyb, hľadanie ryby a adrenalín. Nemám rád polovníkov, ktorí nahádžu tony kukurice a potom sedia na posede 50 metrov od krmného miesta a netrafia len ked sú slepí.
Ako to súvisí so Saxo ? Jednoducho. Ak chcem byť dobrý trader, tak aj používam hlavu a skúšam predpovedať výsledky. Je to 50 : 50. Hore alebo dole. Ale niekedy aj 60 : 40 a to chcem využiť. A keď neviem, tak hľadám jednoduchý systém ako zarobiť. Použijem opcie, otvorím pozície 5 min. vopred, alebo idem podľa pivotov už od rána a pred vyhlásením sa prispôsobím.
Ale hľadať systém, ktorý v podstate sa dá označiť ako " na hrane " , načo ? Myslím, že sa dá zarábať na výsledkoch aj jednoduchšie. Vzdelávanie, literatúra, dobrý soft a harware je finančne náročné, ale je to všetko potrebné. Na burze všetci špekulujeme, ale niekto aj nasilu a potom to nemusí dobre dopadnúť.
A kedže u Saxa obchodujem aj ja, a viem na správach mať aj celkom pozitívnu bilanciu, nemyslím že je to broker, ktorý je zlý. Je síce pre niekoho drahší, ale mne vyhovuje. Zatiaľ. Objednávku zadám kedykoľvek, aj 30 sek. pred vyhlásením výsledku ( to používam sporadicky, lebo som v obchode oveľa skôr ).
Stopka je pevná a spred je samozrejme pri veľkých správach väčší, ale inak úplne v pohode.
Na margo Saxa, ak niekto skúsi zopár obchodov podľa doporučení Saxa, ktoré sa vydávajú skoro celý deň a aj v noci, tak zistí, že tí chlapci tam skutočne obchodujú a ich doporučenia sú pomerne dobré. Skúsil som niekoľko a boli dobré.
Nechem tu robiť PR, ale myslím že sa u nich dá.
Základom polemiky o Saxo je ale obchodovanie live a nie na demo. Aj s každou frajerkou je to dobré, ale v manželstve je to úplne iné. To platí aj vo vzťahu demo a live účet.
Pekný večer
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milan,
to myslis vazne? ak chcem byt trader tak chci penize. a je mi jedno jak je dostanu. nejlepe tou nejjednodussi a jistou cestou. prosim te vysvetli mi, co je spatneho na tom obchodovat ve vterine, v minute to je jedno, kdy vyjde zprava.

jeste k tomu primeru, ty pouzivas hlavu a odhadujes trhy, nekdo pouziva hlavu a napise si automat ktery je velmi propracovany a obchoduje za me. co je na tom spatneho? sem horsi trader? ne. jen saxo prichazi o penize a proto se jim to nelibi. tohle kdyby si zkusil nekdo na akcie/futures tak skoncil. aspon k necemu ta regulace je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

přesně tak,

a když se tedy saxu nelíbí že jej tradeři obírají o pipsy tak ať to raději zabalí, vždy´t je nikdo nenutí dál setrvávat na trhu.


PS
Příhoda kterou jsem zažil tento týden. V tescu vypláceli na informacích dřive rozdané pokázky na 100 kč při nákupu nad 600 Kč. A tak vietnamský obchodník který měl tři tyto poukázky si rozdělil zboží do třech vozíků a první vyložil na pás, dostal potvrzenou poukázku a když vykládal duhý vozík chtěl druhou poukázku potvrdit když na něj pokladní spustila že mu žádnou další nepotvrdí, jeden nákup jedna pokázka. No vietnamský obchodník tedy naložil zboží zpátky do vozíku, zacouval a pustil před sebe někoho jiného a začal opětovně zboží vykládat na pás. No nechtějte slyšet jakých slov se mu od oné pokladní dostalo. Jistě je to selhání jedné pokladní kde bylo cítit onu zlobu že někdo dokáže šikovně využít příležitost, zatímco ona musí sedět za pokladnou. A třetí pokázku uplatnil u pokladny vedle protože původní pokladní už měla hysterický záchvat s nevybíravými výrazy na adresu trhovce. Co z toho plyne, když už někdo naláká klienta na svoje služby a výhody, tak by měl hrdě nést i skutečnost že někde může prodělat, je to jako v každém jiném podnikání. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all:

Nedalo mi sem nenapísať, nakoľko obchodujem cca 8 mesiacov u Saxo no FX trhu sa všeobecne venujem už 4. rok. Prešiel som niekoľko brokerov (i u IB. ACM,InterbankFX, ) a podobne a vždy som hľadal profesionálneho brokera pre FX bez rekotácií a dílera. Podarilo sa mi to ako som už povedal pred niekoľkými mesiacmi a som v skutku spokojný s exekúciou a službami, inak so slovenským partnerom až nadštardnými. I na moju skúsenosť ma tu niektoré prípsevky vystrašili, najmä preto, že cez systém, kt. tu hovoríte obchodujem i ja už od začiatku. Sniprujem:::::: na data:::::: a najlepšie sa mi na to obchoduje v saxo. Uistil som sa i v piatok na čísla a počas celého minulého týždňa. Nemal som žiaden problém pri obchodovaní. A to som z neho vytiahol výrazný počet bodov s cca 25K ziskom. Reagujem na túto diskusiu len preto, že ma poriadne vystrašila, no realita je chvalabohu úplne inde. Tak sa mi zdá, že väčšina týchto príspevkov nehovorí z vlastných skúseností. Pre mňa je otázne či si vôbec niečo z tohto fóra mám zobrať ako cennú skúsenosť. To je len otázka na zamyslenie, nie som žiaden expert, ale trader a chcem sa niekde dopracovať k adektvátnym informáciám.

d.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink:

áno, ale preto aby som to zistil som priamo nakontaktoval zodpovedných ľudí, ktorí mi danú situáciu plne vysvetlili a s obchodovaním na data to nemá nič spoločné. Práve preto si radšej fakty overujem. Dôvodom toho problému bolo jeho spomaľovanie systému a následné obchodovanie na čísla. Ak by obchodoval prostredníctvom systému, kt. používam i ja získa iba minimálnu výhodu, ktorú neskúsený obchodník nevie využiť. Ako som už spomenul zažil som rôznych brokerov a rôzne exekúcie, no to sa so saxom nedá porovnávať. (z môjho pohľadu - nič v zlom, každý z nás má iné pravidlá) preto som nemylo prekvapený tým čo ste tu napísali. Obchodník si musí veci overovať .....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mickie: ano, spravne hovoris, ze je treba informace overovat (a nikoli pouze duverovat protivnikovi - broker neni kamarad). Snad ne nabubrele mohu sebe oznacit za odbornika na IT, zejmena programovani, databaze, security (bezpecnost, sifrovani, transakce, referencni integrita...).

A mohu ti zodpovedne rici, ze SaxoTrader jsem rovnez zkoumal. Na rozdil od nekterych jinych SW si muzes nechat zobrazovat okno a potvrzovat kazdy uzavreny obchod. Tezko mi vysvetlis, jak je mozne, ze system - serverova cast (obecne oznacovana backoffice) potvrdi nejakou transkaci (obchod), nejakeho instrumentu a CENU a posleze nekdo s klidnym svedomim prohlasi, ze je takovato transakce nekorektni, dosazena nekalymi prostredky... pokud by to bylo pravda, pak by se jednalo spise o MiM (Man-in-the-Middle) utok a nikoli o zasah ze strany klienta. Pokud by to platilo, pak ma SaxoBank neco hodne shnileho (coz ma i tak, mam osobni zkusenosti) ve sve serverove casti a je vhodne se drzet na hony daleko.

K teto naprosto absurdni situaci a jeste trapnejsim zduvodnenim bych se rad otazal, jakym zazracnym zpusobem dokaze Saxo Bank urcovat tuto situaci a rozlisovat nabuseny viceprocesorovy stroj (neb JVM jej je schopna plne obslouzit/vyuzit) high/end tridy (se spustenym zpomalovacem na urcite "akce") oproti staricke I80386DX, kterazto je teoreticky podporovana, nerknu-li o regulernim stroji postavenem na bazi Intel Pentium odpovidajiciho vykonu v pevne a pohyblive carce... - chces rici, ze v tom pripade mne Saxo Bank s takovym equipmentem oznaci taktez timto velmi nejapnym zpusobem za podvodnika?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PaJaSoft:

No ja nijako netvrdím, že broker musí byť môj kamarát, ale je to on, kto mi umožňuje obchodovať a netýka sa to len Saxa ale všetkých brokerov. Ten zbytok o používaných OW a SW sa prepáč nechytám nakoľko nie som IT. No to čo hovoríš o exekúcii prostredníctvom MiM je logické. každý broker i ten tvoj exekuje objednávky svojim autiomatickým spôsobom, no takú objednávku rádovo niekoľko 100kilo nemôže posunúť na medzibankový spot a tak tú objednávku kolektivizuje na svojej dílerskej knihe. Prečo to tak broker nerobí je jasné každému, kto sa aspoň trochu viac zaujíma o FX a nie len ako konzument alebo bežný spotrebiteľ. Na Medzibankovom trhu totiž môžeš exekuovať spotovo objemy v rádovo mil až mld a to bez páky v pomere 1:1. Takže ich skolektivozuje a potom ich posúva ďalej. Riadenie trhového rizika brokera je obchodnou politikou každej finančnej inštitúcie a to i bánk. Robia to isté. Niekedy držia rizikové pozície a niekedy nie a úspech je v ich diverzifikácii prostredníctvom ďalších trhov, partnerov a finančných nástrojov. ROBÍ TO KAŽDÉ OCP, BROKER, BANKA či kdokoľvek kto ti posúva derivát. Takže ak zistia, že daná pozícia bola vykonaná proti dohodnutému kontraktu - zmluve (čo spomaľovanie systému je v každej zmluve zabezpečené) a stále drží tvoju pozíciu na svojej knihe, tak to urobiť môže. Prečítaj si pár literatúr ak nemáš doporučím ti: Medzinárodné financie Jankovská. Je tam veľa z toho čo som napísal. Inak ťa poproím nehovor do vecí, ktorým evidentne nerozumieš. A ešte k saxu - ak si si všimol 90% platforiem na trhu poskytuje kurz jednej bankovej inštitúcie, ktorá je aspoň v top 10 najlikvidnejších bánk na FX, čo je smutné. Saxo sprostredkovávav najlepšiu cenu od niekoľkýcjh najlepších v top 10tke. I tam jerozdieľ. nemá prečo rekótovať, ale to je asi každému, kto vie o čom rozprávam jasné. Opakujem overuj, overuj a pokiaľ niekomu radíš, tak o tom prosím niečo vedz ........

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...