Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

Nieil
Idealneho brokra nikto z nas asi nenajde, je skratka potrebne prisposobit sa podmienkam a moznostiam ... O Saxo som sa zatial nezaujimal, ale ver, ze po takejto skusenosti ( uz som pisal, ze chalana ktoremu sa to stalo poznam osobne ) sa o ich sluzby ani zaujimat nebudem.
Ak si s nimi spokojny a Saxo ti vyhovuje, tak nie je o com sa bavit. Je kazdeho osobna vec cez koho obchoduje ... Hlavne aby pipsiky pribudali ... No nie ?
Na druhej strane je ale dobre na niektore veci upozornit, aby si ostatni traderi mohli dat pozor. Ako sa potom rozhodnu, je len na nich. Neide len o Saxo, problemov s brokrami a platformami sa najde dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

niektore spravy presakuju.
skuste si dakedy vypocut S&P500 pit co sa tam deje pri niektorych spravach, ci tesne pred nimi, napr. michigan.
a to vravim o big futures a stovkach zadavanych kontraktov hoci len jednym obchodnikom.
A nikto nikomu nic nezrusi preco?
lebo truly zero sum game !
kazdy obchod ma na parkete prostistranu, cize niekoho kto zahajil protipoziciu a je vybavene. Burza a brokery su len prostrednikmi tohto procesu.
Ak retailovy forex broker zahajuje protipozicie proti vsektym svojim klientom cize im vlastne zabezbezcuje likviditu tymto sposobom, tak holt, toto navadza na rozne praktiky o ktorych sa nema cenu rozpisovat. Tusim tuna daval niekto linku na nazor kde o nich pisal obsiahlo Joe Ross.

Ak toto niekto nepochopi a bude sa orientovat na retailovych forex brokerov tak mozno bude donekonecna zaplnat vlakno "Spolehlivost FX brokeru".

Priznam, ze aj u futures brokera moze nastat problem, ale zvacsa ide o ludsky faktor. Ale nieco take, ze zrusenie zrealizovaneho a potvrdeneho trejdu pokial neboli porusene exchange rules (napr. Tick Breakdown Limit atd) tam neexistuje. Proste ked je fillnuty jeden tak je fillnuty aj ten druhy na opacnej strane a broker a burza je medzi vami len prostrednik. A reklamovat sa daju veci len podla exchange policy a to v stanovenom case. Vacsinou ide len o minuty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil: ano, existuje to, a je to naprosto v poradku. Aplikace si stahne data rekneme od Reuters a pak zada prikaz do trhu. Co je na tom spatneho :D Chapu, ze se musis zastavat Saxa, ale v tomhle pripade mlceti zlato.
Jestlize broker jednou akceptuje cenu, pak nema pravo ji menit. Pokud ano, je to zlodejina. Jestlize maji radi velke klienty, pak nechapu, proc neustale snizuji velikost uctu, se kterou muzete obchodovat, velikost lotu, zvysuji paku... zeby proto, aby vydelali vice? :D Nebo aby ty male beztrestne ojizdeli? :D

P.S. Ja tu sniperskou aplikaci nepouzivam. Ale nevsiml jsem si, ze by forexak napsal, ze mu zmenili tu cenu proto, ze poslal order moc rychle. Mleli neco o hackingu. Myslim, ze uplne nejlepsi by bylo, kdyby Forexak dal sem na forum celou emailovou konverzaci, at si pocteme, a ne ze se tady bude spekulovat o tech zlych sniperech, kteri neboheho brokera sproste odiraji, protoze umi poslat po vyhlaseni strasne rychle prikaz k nakupu nebo prodeji :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil


Obdivuju tvoju bezmeznou důvěru hlavne v brokera, na to dojelo hodně lidí nejen v tradingu ale i v podnikání. Čekej nečekané a i nejlepší kámoš /nebo broker tě může podrazit, to je jedno. Jedinej komu věřím jsou nějkteří členové mé rodiny a já sám . Brokerovi můžu začít věřit po několika letech bezchybného fungování. Pokud ovšem někteří brokeři na klientovi zkouší co si můžou dovolit kde až je ta pomyslná laťka kdy klient řekne dost jdu jinam, tak asi bude něco špatně. Nechápu když jsou reklamace častým jevem, tak mi musí být jasné že je něco faul, a udělám opatření aby k reklamacím nedocházelo. Pokud se mi ovšem nevyplatí to že vetšina postižených se neozve, zbytek reklamací vyřídíme negativně a těm největším křiklounům zacpeme hubu tím že jim reklamaci uznáme. No představujete si někdo takhle obchodního partnera? Obchodní partner si nemůže dovolit dělat chyby, možná jednou bych to prominul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň všetkým,

Nezdá sa Vám, že niektoré príspevky sú ABSURDNÉ?
Niekto mi tu povedal, že som zaujatý. Voči hlúposti? - áno.
Človek, ktorý reálne obchoduje pozná rozdieľ medzi tým či oným. Osobne sniprujem ceny na saxe v niekoľko sekundových intervaloch. Ten kto cez nich obchoduje to sám vie.
A o tom je rozdieľ medzi tým čo tu vlastne píšete, ak sa to vôbec saxa dotýka.

Forexák - s takými ľudmi ako si ty to bolo vždy jedno, nakoľko ty obchodovať nevieš. Nikto nikomu nebránil skalpovaniu, sniprovaniu aj vo Vašich nanosekundách. Okrem toho, neviem či by mi pri tvojich 200% mesačne vadilo 40 bodov respektíve niekoľko stoviek USD.´Bol by som rád, že moje "podvodné" obchoodvanie niekto zistil až tak neskoro. U iných brokerov by sa stebou asi takto nebavili. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Odkazujete tu na stránky, na ktorých sa prezentujú ľudia od Joa Rossa po iné "ego" esá. Nikto nepochybuje, že sú každého skúsenosti cenné, no o zaujatosti asi rozprávať nikto z nich nebude. Expo, stáže, semináre, knihy a nebodaj indikátor, ktorý marketingovo presadia a broker je klientmi dotlačený k zakúpeniu šialene drahej licencie na niečo, čo z 80% indikátorov nefunguje, respektíve neprináša novú vypovedaciu schopnosť o trhu.

K tým futures na meny: Na futures trhu sa vyskytuje rovnaký gap ako inde. K rekotácii samozrejme neprichádza, pretože cenu, ktorú dostávate už díler upravil. Obchodovanie na futures je časovo obmedzené obcohdnými hodinami. Pri uzatvorenom trhu neprechádzajú žiadne objednávky ani nič podobné. Okrem iného je tam iná požiadavky na maržu a podkladovú veľkosť.

nie sú to náhodou dôvody, prečo 95% z Vás obchoduje cez off-exchange FX brokera?





Link to comment
Sdílet pomocí služby

to FX trader

Vobec nemienim do tohto flame zasahovat a je mi to v podstate ukradnute.S vecami,ktore pises o menovych futures v podstate suhlasim,ale casove obmedzenie nie je pravda,obchoduju sa na GLOBEXE non stop.Kto chce sa moze presvedcit na vypise z Time and Sales reportu,napr. tu je pre cable: www.cme.com/html.wrap/wrappedpages/historical/globex_time_and_sales/NB07-06.html?h=1

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dzink:

Rozumiem ti, len väčšina príspevkov sa odďaľovala od jadra problému, tak som tak i reagoval. Jedná sa len o to, že jeden obchodník zaznamenal tento problém a on vie prečo. To je všetko. Dík za upresnenie.

To herman:

Máš pravdú s tým časom na globexe. Ospravedlňujem sa uniklo mi to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dzink: bol to obchod ako vsetky moje zvycajne obchody. Pouzivam platformu Trade the News kde dostavam cisla dost rychlo( Nieco ako Bloomberg, len o dost lacnejsie www.tradethenews.com). Vstup za market tesne po zverejneni cisel. Mal som snimi len konverzaciu kde mi bolo povedane ze cena na ktoru som klikol uz nebola aktualna, tak mi dali najlepsiu interbankovu cenu aka bola. Sranda ze cena bola 45 pipov od mojho vstupu. Cena sa dostala k tej mojej novej alternativnej otvaracej cene az po 25 minutach od zverejnenia spravy. Ked som sa im snazil vysvetlit ze to nie je moja chyba ze mi taky obchod uskutocnili, Zacali do mna davat ze pouzivam softver ktory spomaluje ceny a ze sme nejaka komunita a ze nicime cely priemysel atd...Neviem o com ten chlapik mlel, ale ked sa im nepaci moj styl obchodovania, tak ma nan mali najskor upozornit a nie urobit takuto nepredvidatelnu vec. a poslat mail ze to bol abusive trade, a upravit nieco co bolo dane.Chapem tomu ze ked neni likvidita a nema mi kto predat tak nekupim a mozem sa aj roztrhat a nic stym neurobim. Ale ked najskor mi broker uskutocni obchod a potom povie( asi ked ten obchod je pre nho strata) "Huups no mi sme sa pomylili, nebola likvidita a mi sme ten obchod zobrali za vas a teraz tu mame velku stratu.Tak viete co aby sme nemali taku velku stratu, tak vam teraz upravime vas vstup za hmmm napriklad tuto cenu, ano tato cena sa nam velmi paci a je pre nas vyhodna":D.Ked nemaju tak nech mi nedaju!!! A nech sa nechvalia ze maju najlepsiu likviditu, ked vsetko beru na seba. Ked sa objavi par obchodnikov co vyuziva zrejme tuto ich skutocnost tak ich jednoducho odstavia. a viac sa somnou nechceli bavit. Nemal som chut sa snimi dalej hadat bo viem ze by to nikde nedospelo, bo som pre nich maly chrobacik.
To Neil: Sorry ze neprijmem tvoju pomoc. Stacil mi ten rozhovor a viem o co ide a mozes tvrdit opak, a chapem to. Z tvojich prispevkov som dospel ktomu ze pracujes pre Saxo, alebo pracujes pre Introducig brokera pre Saxo. a mas plne pravo obhajovat ich.
Len tolko. Forex aj tak milujem, a nebude existovat nic co by mi vtom prekazalo. Verim ze vzdy sa najde cesta ako tie peniazky ztoho trhu dako vytlct,a tie prekazky sa objavia vzdy, ale v akom bisnise nie? :)


Vsetkym vela uspechov, a co najmenej problemov s Brokerami praje

Forexak. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 Napsal:
-------------------------------------------------------

> no je sice hezky slyset squak box, ale cena se ti
> pohne az po vyhlaseni. je fakt ze je to pohyb
> ktery bezny trader normalne nestihne. zatim jsem
> ze squaku nedostal info driv nez zpravu

911:
asi si ma celkom nepochopil.
nemal som na mysli to kedy vidis pohyb ceny, ani to kedy mas ty spravu a kedy ju verejne pustia, ale mal som na mysli obchody pit traderov tesne pred makrom. zrealizovany obchod este neznamena ze musi byt sialeny pohyb. ide o to, ze niektory house pred takymto newsom nema problem kupit 300 cars a viac a takmer vzdy sa trafi, ale to asi iba nahodou. :) Ale toto neni ziadna novinka. S kolegami sme sa o tomto bavili uz pred 5 rokmi. Nevenujem tomuto javu ani zvlast velku pozornost a je mi to jedno. Spomenul som to len v kontexte tejto debaty kde sa ludia bavia o trejdovani sprav o ich presakovani a roznych cheatoch v ramci nich.

FXtrader:
Futures su uplne v pohode a herman uz odpovedal na cas obchodovania. Likvidita je tiez v pohode, bezne mas na kazdej strane desiatky az stovky kontraktov a cca 1 pips spread. Beries taky bid/ask aky ludia svojimi ordermi kotuju a nikto ta neprekotuje. Ordery su zoradene podla pravidla "first-come first-served" ziadny "dilino" diler ti do toho nezasahuje. A o pake tuna diskutovat nemienim. Paka a margin zaujima najme amaterov. V tomto jednoznacne uspech tradera nespociva.

Forexak: A preco nevyuzijes Neilovu ponuku ze ti s tym pomoze? To mi nedava zmysel. Je ti milsie pisat do fora o tom aky je saxo podvodnik nez si vypytat naspat svoje pips? Alebo je dovod niekde inde ? Je mi to vcelku jedno len sa tak nahlas cudujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil: A co je proboha spatneho na tomto obchodovani? Vzdyt je to presne jak rika Ross of FX, dokud prodelavas jsi milackem brokera, podobne jako v kasinu, jakmile jsi lepsi jak on, nahaze ti klacky pod nohy a znechucene po serii nesmyslych ztrat odejdes.

A co se tyka tech "nejvetsich" profesionalu, tak a) support evidentne nefunguje o vikendu - nikdo nereaguje, nikdo neni schopen opravdit shozene servery, na jakekoli dotazy se bud nereaguje (3 technicke case, odezva pouze na jednu a to jeste prehodili brambor na CBOT/CME - vlastni nesmyslne spike v datafeedu uz radsi neresim) nebo s alespon tydenim zpozdenim, b) demo mi IB pro CR (Slovak) nastavoval s platnosti 9 mesicu (tedy nekdy do zari/rijna 2007) uz tyden (od patku) mne to nechce autentizovat (ne, resit to uz nebudu, je to uz potreti, co se to vyskytlo behem 3 mesicu, nemam zajem!), c) SW platforma (SaxoTrader2) je neskutecne pomala - ano je to v Jave, ale bez se podivat na jine GUI aplikace - doporucuji treba Azureus (azureus.sf.net) pro srovnani ze to jde, jen se to musi umet. Sliby o novych moznostech SW v prvnim kvartalu taky vysumely...

Opravdu profesionalove jak vysiti...:) Hlavne tech reci o bezpecnosti a serioznosti tech maji, ze by se vidlemi daly prehazovat...

Uz abychom tu meli rozumnou platformu pro FX a ne tento neskutecny bordel... - Ross rika, ze az v roce 2008, ja mel za to, ze se to ma spustit letos v 1. pololeti... vi nekdo dalsi podrobnosti? (Tiskove a PR zpravy mne az tak nezajimaji)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim: bohuzel nabidka menovych futures je vyrazne omezenejsi,...

FX Trader: promin, ale mozna jsi nezaznamenal, ze Ross predevsim pouziva svou hlavu a price patterns... nejake indikatory jsou mu uplne ukradene, protoze je k nicemu nepotrebuje... - novinka, vid? BTW Ross na FX obchoduje take... takze i on o tom neco vi...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim,

pochopil. ale ja nikdy nedokazal nejak uzitecne pouzit info ze squaku. samozerejme ze velky domy nakupuji stovky cars pred makrem, ale obema smery. nic ti to nerekne. me tohle nezajima. to prenecham vice zkusenym. me funguje muj system na makra temer perfektne a jsem spokojen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...