Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rarite, přikládám tedy aktuální CZ7 na 2min. grafu. 1min. tak abych tuto oblast pokryl celou nemám k dispozici. Korekci ii kurzívou ještě nepovažuji za ukončenou, protože tam nevidím jasné potvrzení otočení. Modrá ii kurzívou znamená, že to alternativně připouštím, protože v tom počítání jednotlivých podvln se mohu lehce mýlit. Mějte se hezky. Jarda

4217

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave, Pokud jsme se doposud shodovali, tak pro tento obrázek to již neplatí. Dokonce zásadně. V tom spočívá ono moje upřesňování (kroužky). Pokud bych viděl jen levou část obrázku, vcelku bezmyšlenkovitě bych nakreslil naznačený průběh. Tebou naznačená korekce má jednu podstatnou nectnost. Trh by musel již v táto fázi výrazně vyrůst, v což nevěřím. rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

4219

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

Byli jsme peskování, že prodáváme minulost, zabýváme se jen levou částí grafu a jinými nectnostmi.

Pánové podceňují jednu zkušenost. "Kdo nezná minulost, je odsouzen si ji zopakovat"

V trzích to platí obzvlášť a u EW obzváštěji.

Vrátím se tedy k tvému obrázku. Pokud by byl bod iii správně, nastal by stav, kdy by bod v tedy (i) byl tak vysoko, nebo spíš bod iii tak nízko, že by následná korekce a, která by měla dosáhnout k onomu bodu iii byla tak hluboká, že by se trh na ceně 370 nemohl stabilizovat na této hodnotě a pokračovat v růstu k 430.

Ten proces je trochu záludnější. K bodu /i/ musí dorazit právě onen bod iii. Následně trochu tento bod překoná bod v (i) korekce ab a opět stavba nového impulsu body i a .i. Tím se cena kolem hodnoty 370 stabilizuje a vytvoří se podmínky pro nový růst. Lajcky se tomu říká "že trh jde do strany" .

I včerejšek byl vcelku zajímavý, pokud jej uvedeš, opravím jej.


rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarite, uvedl jsem mou i Vaši variantu do jednoho obrázku. Moje oranžová Vaše modrá. Moje značení kurzívou odpovídá Vaší jedné tečce předpokládám. Musím říct, že Vaše zdůvodnění Vaší alternativy má logiku a jsem velmi zvědav na další vývoj. Naznačte ale prosím polohu ab kurzívou v korekci ii. Ta zřejmě pak musí být až někde v oblasti kolem cca 340. Noční obchodování zatím rovněž preferuje Vaši alternativu, v mé už by to zřejmě výrazně rostlo. Do korekce iv kurzívou modrá jsem naznačil polohu ab a rovněž průběh pátku. Mějte se hezky. Jarda

4228

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

právě jsem po víkendu a dnešku "konečně" (asi 10 hodin čč) dokončil poslední možnost chování trhu.

Dodržením veškerých pravidel jsem došel k závěru, že ani jedna "naše" varianta není správná.

Domnívám se, že úsek mezi 344 a 354 je korekce. Nic jiného se tam nevleze.

Bod 359 však bude skutečně iii.

Večer to sem dám i s dneškem a zkusím i "predikci" vývoje.

rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave, K obrázku EWI, jsem smutný. Již mnohokrát jsem vyjádřil přesvědčení, že je jen jedna korekce CIK-CAK. Rozšiřuji o další přesvědčení. Ještě nikdy jsem nezaznamenal existenci bodu X natož ZW. Korekci která má bod A někde v půli cesty si nedovedu přijatelně vysvětlit. EWI se věnují EW třicet let, tak asi vědí co dělají. K elektronice: i když jde o stejnou komoditu (C), je to z hlediska EW naprosto odlišný trh. Malůvka je jen zkrácená. Dle všeho ta korekce ještě neskončila. Pokud je správné značení, zítra by trh měl shrábnout pokyny na 355 a upalovat dolu. rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

4232

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave, Trochu jsem v posledním měsíci se zabýval "novátorstvím" a ukázalo se to jako pěkná hovadina. Ještě, že jsem to zde neuváděl. Konec experimentů a vracím se k staré osvědčené metodě. Ono je to trochu problém, když jdeš proti "všem". Přikládám obrázek jak jsem to nakonec podle starých metod dopracoval. Trochu jsem tě tou včerejší pobídkou zkoušel jak jsi v EW daleko. rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

4247

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

máme víkend, tak je opět příležitost k tříbení názorů.

V některém minulém příspěvku jsem odsoudil existenci bodů X WZ a jistě si to zaslouží podložit toto tvrzení "důkazy".

Vycházím z jednoho předpokladu: buď existuje jen fraktál 12345ABC, nebo existuje ještě "nějaký" jiný fraktál a 12345ABC je jen nějaká jeho podmnožina. Osobně vsázím, ze znalostí fraktálů na pouhou možnost existence 12345ABC. V tomto případě je existence jiných korekcí než CIK-CAK a bodů XWZ vcelku nemyslitelná.

Osobně jsem tuto "kapitolu" uzavřel tak, že pokud někdo používá konstrukce s bodem X je v koncích a nedovede si projevy vysvětlit jinak něž že uhne k X.

Konstrukci EWI v CORN si dovedu vcelku obstojně představit.

Jistě vzpomeneš jak jsme po dosažení hodnoty 431 očekávali korekci. Ano, ten okamžik nás nachytal a polohu korekce jsme na několikrát určovali. EWI zcela určitě považuje úsek 335-370 za korekci AB. Následně pokud trh vystoupal na 371 nenašli jiné vysvětlení než bod X. Na třicetileté zkušenosti s EW vcelku chabý postup.

Vím, že ten úsek máš jako [iii][iv]. Musí to být (iii)(iv), jinak by trh nemohl růst. Ono to úzce souvisí s konstrukcí impulsu.

rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat, zda-li nevíte, je-li možno ještě někde absolvovat seminář na Elliotovy vlny. Finančník už jej nenabízí...
Dále bych se chtěl zeptat, jestli nevíte, kde jde aktivovat, klidně i placenou, službu s predikcí vývoje na měnoém trhu Forex podle Elliotových vln.

Děkuji za ochotu a odpověď.
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarite,

podle mého názoru máte pravdu. Buď máme fraktál 12345ABC nebo ne. Jistě, první oponentní názory povedou směrem k tomu, že fraktál 12345ABC ano, jen ta formace ABC se někdy vyvíjí komplikovanějí a tudíž se projevuje vnitřně jako WXY.
Tady bohužel opět nebudeme mít soudce.
Nicméně si myslím, že složené korekce slouží jako takové pomocné berle tam kde si neví rady.
Osobně připouštím teoreticky i existenci jiných korekčních útvarů než pouze cikcak, ale jako spíše vyjímečný útvar.Někdy tam prostě ze všeho nejvíc vidím třeba korekční trojúhelník. Ale jak říkám není to všední jev.
Ještě v jednom bodě s Vámi naprosto souhlasím a to je extended flat. Už jste jednou napsal, že je z principu hry nemožný a nelze než souhlasit. Tuto korekci nepřijímám od samého začátku.
Bohužel na EWI velmi oblíbená a hojně používaná. Pomáhá totiž zachovat rádoby "symetrickou" strukturu impulsů i korekcí. A nežene analytika do konstrukcí ve kterých vychází formace iii/iv v hranatých závorkách v obrovském nepoměru ke zbytku impulsu.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...