Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Mojenakupy,

placené předpovědi získáte zcela jistě zde www.elliotwave.com/, ale kromě toho nepochybně i na tuctu dalších míst.
Co se seminářů týče, pokud je Finančník již nenabízí, o jiném českém zdroji nevím. Kolega Rarit, pokud vím, zatím nepřednáší. O potenciálu ale nepochybuji.
Na EWI ale jistě naleznete i jejich semináře po Evropě. Bohužel o ČR jsem zatím neslyšel. Jinou firmu na EW bych jak už tady bylo 100x zmíněno nedoporučoval.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jardo, dekuji za odpoved. Chtel jsem se zeptat,resp. spise zkonzultovat,jestli jsou me zavery spravne. V prilozenem obrazku je situace z menoveho paru USD/JPY (omlouvam se, ze to pisu do vlakna o komoditach,ale to forexove je nejake mrtve). Zaznacil jsem v prave casti 3 vlny. Domnivam se spravne,ze se zacala tvorit 4. vlna smerem dolu? Mel bych v umyslu pockat na jeji dokresleni (mozna ze uz bude skoro kompletni) a pak dat prikaz k nakupu - 5.vlna by mela jit smerem nahoru a muj odhad je,ze by mohl jit az ke 116 (SL bych si samozrejme pohlidal pripadne prekvapeni). Muzete mi dat zpetnou vazbu,jestli si to myslim spravne,anebo je to spatne? Dekuji David

4271

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, Nedalo mi nenapísať a logicky podchytiť tu určité nazvem to jemne "nezrovnalosti". Keď som začínal EW študovať, čo už je celkom slušné obdobie hľadal som odpoveď na otázku koľko vzorov vlastne trh má. Neskôr som sa dozvedel, že EW je fraktálna štruktúra a tak k nej treba pristupovať. Teda nosnou časťou sú základné vzory EW, ktoré skladaním vytvárajú celkový priebeh (fraktálnu štruktúru). Ten kto nevie, čo je fraktálna štruktúra (fraktál), nemôže rozumieť tejto štruktúre v trhu. To je ako vedieť upiecť chleba, keď nepoznáme, čo všetko do výroby chleba treba. EW sa tvári ako matematický fraktál, ktorý je symetrický. Pod týmto pojmom sa schováva (samopodobnosť a sebapríbuznosť fraktálu so svojím vzorom).[bold] Niekto povie, že toto nepotrebuje vedieť, avšak táto vlastnosť fraktálov odlišuje teoretické fraktály od fraktálov skutočných, ktoré sa nachádzajú v prírode a v trhu taktiež. [/bold]. Tu vidím chybu (určitých jedincov) pri silení popisu trhu cez EW v podobe, že neuvažujú s tým, že trh je reálna, fraktálna štruktúra. Na priloženom obrázku je rozvoj fraktálu, ktorý je z EW, tu vidieť "teoretický rozvoj". Základné vlnové vzory fraktálu trhu aj teórie EW sú na tom obrázku: [bold] -jednotkový vzor (bull, bear) -dvojkový vzor(bull+bear=both) -trojkový vzor ( bull+bear+bull=both+bull, alebo bear+bull+bear=both+bear) -päťkový vzor (......=trojkový+dvojkov vzor) [/bold] Tieto vzory stačia na vyskladanie komplet štruktúry v trhu, random walk. Avšak treba zdôrazniť, že jednotlivé vzory majú svoje modifikácie (prirovnanie:ako strom, ktorý ma rovnaký tvar vetvičky, ale nemá rovnako dlhé vetvy). Niektoré tieto modifikácie sú zakreslené na obrázku. Rôzna veľkosť bull, bear v jednotlivých vzoroch vytvára nutne modifikácie týchto vzorov (v EW definované ako flath, irregular..). Takže, elliottwave.com vie o čom píše, je to logické a dá sa to dokázať. Je smutné, že niekto sa stáva odborníkom na úrčitu oblasť a nevie základné veci ohladne fraktálov a vzorov v trhu. Čo považujem za najv)čšiu chybu na temto diskusnom vlákne je, že neprihliada pri svojom subjektívnom počítaní vĺn na primeranosť dosahov bear/bull a bull/bear (táto vec je do EW zakomponovaná a jej pochopenie súvisí s fibonacciho číslami.) Znova treba povedať, že trh nerobí len fibonaččiho pomery, ale čo je podstatné robí pohyby, ktoré sa k ním približujú. To je reálny trh, tak ako aj strom v prírode, je podobný no nieje identický s nijakým ďalším stromom.

4272

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drahý LOPO1,

I když jsem se zařekl, že na pitominy nebudu odpovídat, při obzvlášť velikých pitominách je třeba učinit výjimku.

Teoretizovat a kritizovat vcelku umí každý. A sleduji, že jsi v tom mistr.

Zanechej poučování, zvol si některý trh a ukaž to co hlásáš při reálném dění. Uveď zde každý den svoje představy a vývoj.

Pokud budeš z 20proc. úspěšný, osobně to budu považovat za tvůj převeliký úspěch.

Odhaduji, že tímto dnešním uplivnutím tvoje výuka nás "(určitých jedincov) pri silení popisu trhu cez EW " skončí.


rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny,
určitý jedinec pri silení popisu trhu cez EW



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drahý LOPO1 podruhé,

Při prvním čteními unikla jedna drobnost v tvém psaní:

[ital]Takže, elliottwave.com vie o čom píše, je to logické a dá sa to [bold]dokázať.[/bold][/ital]

Očekávám!!!!!!! tvoje důkazy.

rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny,
určitý jedinec pri silení popisu trhu cez EW

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarit,

Do tohoto sa ja nenechám znova zatiahnuť. Nie je mi to potrebné. Nie, že by som to nevedel ukázať na príkladoch. Môj príspevok je pre tých, čo sa v EW hladajú a nehnevaj sa ty s EW veľa spoločného nemáš, iba ak to že používaš abecedu a číslice (to je môj subjektívny názor a nevyhlasujem ho za svetú pravdu). Neber to ako urážku a poučovanie. Totiž teba by som si nedovolil poučovať:). Z nádychu tvojho príspevku citit len averziu (možno za moju kritiku). Nezabúdaj, že aj kôň sa môže potknúť.Ak raz budeš schopný sa odosobniť a budeš vedieť prijať aj kritiku, nie len pochvalu, potom sa mi môžeme spolu rovnocenne baviť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ešte by som si dovolil povedať o nástroji, ktorý sa v EW vyskytuje a používa. Trendové linky, pásma. Pre tých, čo hladajú nejaký jednoduchý a zároveň účinný nástroj sú práve pásma. Osobne počítanie už vôbec nepoužívam z dôvodu "velkej" subjektivity počítania a z faktu, že skutočný trh sa nedá dopredu vypočítať (napr:v EW sa tomu nadáva prdĺženie vlny). Za ďalšiu vec ktorú považujem za dôležitú je symetria (pomer bull/bear, dočasné zachovanie podobnosti vzorov v určitých hraniciach, podobnosť veľkosti vzorov, pomerov a pod.). Na úplný záver chcem povedať, že mojím zámerom bolo tu niekomu pomôcť sa zorientovať, poskytnúť určité nápady, som omylný človek a preto sa nájdu aj veci na ktoré nie som hrdý. Tým, že človek hľadá objektivitu musí si okúsiť aj omyly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,

Forex nedělám, ale chtít po mně názor na základě jednoho intradenního grafu, to jste do mně vložil příliš velkou důvěru.
Pokud jste tak ještě neučinil, tak velmi doporučuji udělat nejdříve analýzu na historických datech - minimálně několik let zpátky. Lépe několik desítek let. Dále pak pokračovat ve zpřesňování vlnové struktury na týdenních, denních a následně intradenní grafech.
Až poté budete moci sledovat, zdali je aktuální vývoj v souladu s vašimi předpoklady. A po dostatečném potvrzení Vašich předpokladů bude možno začít sázet.
Uvědomuji si, že pokud jste neprošel kursem a nemáte další znalosti o EW bude to pro Vás velmi složité. Pokud pro Vás není problémem angličtina tak velmi doporučuji zaregistrovat se na EWI zdarma do klubu a tam je k dispozici 10 základních lekcí, které naprosto dostatečně pokrývají nezbytné základy.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Darhý LOPO1,

Přesně to jsem očekával, zasmradit, uhnout, utéct, vymluvit se. Obzvlášť dobrá jsou slova: [ital]Nie, že by som to nevedel ukázať na príkladoch.[/ital] Příklady si odpusť, peníze se na příkladech nedají za žádných okolností vydělat.

Ale i tak opakuji, ukaž nám ztroskotancům trh který děláš a [bold]dokaž[/bold] svoje slova.
Případně opravuj náš CORN. Zatím tento trh jde již podle nás s Jaroslavem asi půl roku.

Pokud tak neučiníš, jsi jen [bold] obyčejbá a zbytečná mluvka.[/bold]


Ještě k tvému příspěvku:[ital] Z nádychu tvojho príspevku citit len averziu (možno za moju kritiku). [/ital]

POLO1 promiň, tak hluboko za žádných okolností nemohu v tvém případě klesnout.

rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny,
určitý jedinec pri silení popisu trhu cez EW

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Povedal som si, ze urobim poslednu vynimku a ukazem ti ten flat. Na tvoje reci uz neragujem. Ty tvrdis, ze flat neexistuje. EWI tvrdi, ze existuje a pouziva ho. Flat je 3-kovy vzor a je to to iste ako cik-cak, vzor (a,b,c) je pri cik cak tak, že vekost a,c>b, pri flat je a=b. Takže je to iba variacia v dĺžke b. Keby k tomuto nedochadzalo, potom by si nevidel tzv.dvojite dno a vrchol. Usetri ma prosim toho, ze budes tvrdit , ze dvojite dno a vrchol je sucast impulzu.

4276

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drahý LOPO1,

Hodnotím (velice), že jsi uvedl konkrétní skutečnost.

Dovolím si jen drobné upozornění pro uvedený případ CZ07.

Nevím kde je a a kde b. Patrně myslíš 5=b.

5=430, b= 431, podle mých i chabých matematických znalostí, v tomto případě 430 není rovno 431.

U korekce je vždy c>b.

Ale jinak dobry. Jsem rád, že i laici vidí dvojitý vrchol. Jiní laici tomu zase říkají dvojité W.

I já budu vsázet na to, že ostatní na to vsadí. Na rozdíl od ostatních já to tam (o kousek výš) zabalím.

rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny,
určitý jedinec pri silení popisu trhu cez EW


Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu cornu len tolko, corn neriesim ale hruba predstava je na obrazku. Skutočný trh ma vždy na výber a EW ho nenasmeruje do toho, čo by jej vyhovalo. V skutočnosti ma vždy každý trh na výber a budúcnosť ma vždy alternatívy, nezávisle na počítaní. Preto som opustil počítanie ako objektívnu skutočnosť a používam ho iba doplnok. Opakujem to čo je z môjho uhla pohladu podstatné je narušenie pásma symetrie uzavreté v určitom cenovom pásme, čo je zároveň signál pre vstup, či výstup. Táto metóda funguje a nepotrebujem hľadať vývoj do budúcnosti, pretože veštenie je z princípu šarlatánstvo.

4284

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LOPO1,

No dobře, opět hodnotím tvoje představy. A to bez mistrovství světa. Je to názor a toho si vždy vážím. Nemusím souhlasit, ale beru ho. Neskrývám, že tvoje představy jsou odlišné od mých, ale to je v pořádku, někdo ten trh musí popohánět svýma penězma.

[bold]Pouze jsem jedno nepochopil, jdeme nahoru nebo dolu.[/bold]

rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny,
určitý jedinec pri silení popisu trhu cez EW

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radim v zmysle EW dole, zakreslené modrou farbou (dokončenie cyklu- korekcie ABC), inak ja si takéto otázky nekladiem. Aktuálny vývoj cornu je v zakreslenom pásme (dve linky), pokiaľ nedôjde k prerazeniu pásma beriem to ako pokračovanie long. Vidíš ty tu niekoho kritizuješ no v skutočnosti na priame argumenty nezvykneš reagovať, ta mluvka si ty. Takže želam veľa štastia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...