Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

LOPO1,

jsem trošku méně chápavý, tak si pro jistotu zopakuji tvoje závěry.

Dokončení cyklu po modré, a pokud to po modré nepůjde, půjde po hnědé. Jinými slovy pokud to nebude klesat bude to stoupat.

Ano, to je vcelku velmi logický závěr.

rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny,
určitý jedinec pri silení popisu trhu cez EW

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[ital]Davide,

Forex nedělám, ale chtít po mně názor na základě jednoho intradenního grafu, to jste do mně vložil příliš velkou důvěru.
Pokud jste tak ještě neučinil, tak velmi doporučuji udělat nejdříve analýzu na historických datech - minimálně několik let zpátky. Lépe několik desítek let. Dále pak pokračovat ve zpřesňování vlnové struktury na týdenních, denních a následně intradenní grafech.
Až poté budete moci sledovat, zdali je aktuální vývoj v souladu s vašimi předpoklady. A po dostatečném potvrzení Vašich předpokladů bude možno začít sázet.
Uvědomuji si, že pokud jste neprošel kursem a nemáte další znalosti o EW bude to pro Vás velmi složité. Pokud pro Vás není problémem angličtina tak velmi doporučuji zaregistrovat se na EWI zdarma do klubu a tam je k dispozici 10 základních lekcí, které naprosto dostatečně pokrývají nezbytné základy.

Mějte se hezky.

Jarda [/ital]

Jardo,
diky za pomoc. Ano, mate pravdu,nemam zadny kurz,jen jsem si nastudoval tady tento serial na Financniku, ale docela se mi ty Elliotovy vlny libi, pripada mi to docela logicke a navic mi pripada,ze i ty vstupy a vystupy jsou nejak nadefinovane.
Rozhodl jsem se misto seminare si prave objednat nejake to placene zpravodajstvi, abych videl, jak se s temi Eliotovymi vlnami pracuje v realu (na tech vzorovych grafech je to takove prilis jasne).
Jen bych se jeste chtel ujistit, ze to placene zpravodajstvi z www.elliotwave.com, je to nejlepsi, co se da sehnat (je to prece jen nemalo penez, ale chtel bych zkusit podle toho nejak obchodovat a pritom se to ucit - jedu jen miniloty a pokud projedu ucet, beru to zpocatku jako jakesi "skolne", nevyhovuje mi na forex jen tak koukat a teoreticky obchodovat).

Diky za odpoved.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,

Zkusím přispět názorem.

Pokud se pro EW rozhodneš, vydáš se na dlouhodobou cestu. Je otázka, zdali budeš mít dost trpělivosti ji podstoupit. Pokud nejsi mimořádně disponovaný jedinec, jde o roky. Musíš se těmito vlnami naučit myslet. A to není ze dne na den.

Zde na finančníku jsou základy. Zkus je pochopit. 10 lekcí na EWI je druhý krok. Angličtinu nebudeš vcelku potřebovat. EW jsou především obrázky. Toto ti na prvního půl roku bude stačit.

S Jaroslavem svedeme jistě nejeden litý boj, což může také přispět k orientaci.

Jen si probůh neobjednávej nějakou placenou nalejvárnu.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pre upresnenie a troška osvety, Pozrel som si ten corn dôkladnejšie a ako časty fakt pri počítaní v zmysle EW dochádza k problému ktorý som zakrúškoval. Môj názor a v zmysle EW je potrebné prihliadať na porovnatelne vlny. Modrá alternatíva podľa môjho názoru nie je správna pretože vlna 1 a 2 sú ku zvyšku cyklu zanedbatelne. To znamená subjektívne v zmysle obchodného cyklu preferujem alternatívu zelenú. Tu by som sa na chvílku zastavil. Kludne môže nastať modrá varianta pretože obchodný cyklus v zmysle EW nie je dogma, (je to o pravdepodobnosti 5+3 sublvlnovej konštrukcií obchodného cyklu). nespočetne vela krát som videl narušenie obchodného cyklu kde sa to vykreslilo ako (3+3 subvĺn), dokonca veľa krát som videl nepomer v prospech korekcie (napr.3+5 a viac). Podľa můjho názoru a nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že alternatívy rovnako pravdepodobné sú vždy dve základné so svojími špecifikáciami v dĺžke dosahov vĺn. Tieto dve varianty sú vždy opačného charakteru. Toto je logický dôvod prečo nie je môžné povedať dopredu, ktorá alternatíva nastane. Z čoho následne plynie, že počítanie môže byť iba pomôcka, nie jadro dobrého obchodného systému.

4292

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarite,
diky za nazor. Neni moc lidi, co se EW zabyvaji,jak jsem to pochopil. Pro Forex jsem dokonce cetl, ze to neni uplne vhodna metoda,ale mi to pripada takove docela srozumitelne (to,co jsem zatim pochopil). Hlavne mi vyhovuje,ze se nic slozite nepocita, ale ze to vychazi z chovani lidi. Na Forexu (i v komoditach) obchoduji lidi, a proto ta psychologie se do grafu hodne promita.
Proc bys nedoporucoval ten placeny servis? Je to podvod? Oni ty predikce nedelaji podle EW? Nemyslel jsem,ze bych to objednaval porad,spis jen pro zacatek.
Promin, mozna se ptam blbe, ale na Forexu jsem zhruba pul roku a hledam nejaky mne vyhovujici system...

David
P.S. Jinak samozrejme ten kurz na EW jsem uz zacal studovat, s angl, nemam az tak velky problem a souhlasim s tim,ze je to hlavne o obrazcich a zakladnich pojmech EW.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,

ještě mně napadlo, pokud chcete studovat s pomocí již naznačeých analýz. Součástí prezentace Elliotových vln zde na Finančníku byla také služba Elliot Edge, kde p. Obešlo prezentoval svoje názory na tuším 8 vybraných produktů včetně min. jednoho forexového.
Byla to placená služba a předplatitelům je stále dostupná, byť se již neaktualizuje. Stálo by podle mého názoru za dotaz na Finančníky, jestli by jste si to nemohl nějak zpětně dokoupit.
Stejně tak i skripta p. Obešla bych doporučoval. Rozsah je zhruba podobný jako těch 10 lekcí na EWI ale je to přehledně a srozumitelně podáno.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alternatíva počítania naznačená modrou farbou, pretože v zmysle obchodného cyklu je popis v predoslej alternatíve troška mimo EW a jeho pravidla, že 4 vlna nezasiahne do prvej (pretože to vyzerá trocha ako hnací trojuholník). Počítanie však nezmení predpoveď. Zakreslené modrou farbou prerušovane pôsobí symetricky.

4304

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo, rarite,
tak jsem nakonec sel do toho placeneho zpravodajstvi na ElliotWave (snad se to nebere jako reklama). STudoval jsem hlavne par EUR/USD, kde se vykresluje a zrejme i dokresluje 5.vlna. Takze predikce byla rust EUR na maximum, coz se stalo a dolar klesla az na 1,4153. Samozrejme jak jsem pochopil, se ted ceka na dokresleni 5. vlny a pak predpovidaji v dalsich dnech korekce mozna az nekam k 1,3900.
Pokud byste meli zajem, tak se s vami o ty vysledky podelim, ale nechci je davat tady do diskuze,protoze na to maji copyright.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

Tak to máme snad!! za sebou.

Opět!!! jsem se impulsu nedopočítal, tak jsem musel k tomu přistoupit opačným postupem.

Hodnota 380(CZ07) musí být dle všech pravidel bod (i) a tak jsem to dopočetl směrem dolu.
Vcelku to vyšlo.
Naopak dnešní hodnota 370-6 je bodem (ii).

Tak vzhůru k i. Opět to musí být nad 380.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...