Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jaroslave,

Ještě není víkend, tak jen krátce.

Mnohokrát jsem zde uváděl, nutnost sledovat průběh minimálně na 1min grafech. Jen tam uvidíš zásadní drobnosti.

Graf 15min používám pro ještě relativní poskytnutí podrobností, ale nestírající základní rysy.

Základní chybu jsem udělal v korekci (ab) impulsu /i ii/dle našeho značení (spíš špatně stanovené polohy korekce v korekci a b). Od tohoto chybného okamžiku šlo vše do háje. V tom je ona záludnost EW.

Proto jsem krom jiného nedoporučí Davidovi placenou nalejvárnu. K obrázku mohu jen podotknout: nevyznám se v něm. A budí ve mne dojem: pokud to není korekce je to impuls.

I když jsem se v CORN nedopočítal, věděl jsem jak ten průběh má vypadat a nakonec jsem o tom v některém minulém příspěvku psal. Vyšlo do posledního puntíku (průběh stabilizace ceny na 370). Jen tak mohu říct, je to (i) a taky stanovit (ii) a najít chybu v minulosti a opravit následný průběh. A hlavně se z toho neskonale poučit a posunout zkoumání zase o kousek dál.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarite,

průběh impulsu (i) jste popsal neuvěřitelně přesně. O tom není sporu. Už jste také psal, že polohu ab i polohu korekce v korekci je potřeba neustále zpřesńovat a s tím také stále bojuji.
Ostatně zajímavá je i poloha ab v korekci (ii) Vaší varianty a mé alternativní varianty.
26.9. vyšel na EWI článek kde mluví o blíže neurčeném grain market ktarý museli neočekávaně přehodnotit z medvědího na býčí. Řekl bych, že hovoří o C. Za pár dnů to jistě uvedou i v neplacené části tak Vám dám vědět.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

i zlé je k něčemu dobré.

Předně je třeba ohodnotit tvoje variantní řešení a uznat bod na hodnotě 389 jako bod (i).

Pokud by k dnešku nedošlo, zcela určitě bych trval skálopevně na svém řešení. V minulosti jsem o tomto okamžiku vedl vnitřní spor a uzavřel jej se závěrem chybným. V minulosti to skoro nikdy pod tu hroznou korekci neprošlo.

Tak si alespoň užijeme studii růstu k bodu i. Asi neuděláme chybu, pokud korekci ab umístíme do hodnot 377-379.
Ostatní body důsledně prověřím.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarit, este je aj varianta, ze tvoj bod (i) ma vysiu uroven a co povazujes za korekciu je impulz a pojde nizsie. Inak ked som tu daval tie obrazky cornu tak tak bola spolocna cesta medvedej a bycej varianty. Ta nastala prave od bodu (i). Tu by sa dalo teoreticky hovorit o zvysenej pravdepodobnosti. Avsak modifikacie prechodu (rozne detaily su vzdy viacpocetnejsie).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...